Na Šumperk Slezan nestačil

• pondělí 17. listopadu 2008
  • Vojtěch Volf, Petr Matěj

Ve 26. kole extraligy juniorů se Slezan utkal na domácím ledě týmu Salith Šumperk. Po páteční výhře Opavy nad Plzní bylo jasné, že i v tomto duelu bude chtít Slezan urvat cenné body. Nakonec se z vítězství 3:1 radovalo domácí mužstvo, které zápas rozhodlo ve druhé třetině, kterou Šumperk vyhrál 2:0. Jediným opavských hráčem, který se dokázal prosadit byl Ondřej Vitásek.

26. kolo, pondělí 17. 11. 2008

Draci Šumperk

3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 26:31 Žalčík (Malý), 39:36 Hlavsa (Žalčík), 46:29 Šoustal - 59:17 Vitásek (Heřman B.). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:7, navíc Planovský, Mlýnek (oba OPA) 1O minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Vodička (Peksa) - Kupčus, Fryč, Havlík, Zacpálek, Dokoupil, Svoboda, Žalčík, Přikryl (C), Měrka, Malý, Peška, Šoustal(A), Hlavsa(A). Trenéři: Petr Rutar, Ivan Alka.

Trenčan (Kuchař) - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda (A), Planovský, Dumbrovksý, Martínek, Dohnal, Blaga, Veselý, Čavrk, Herman, Vitek (A), Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek (C). Trenér: Karel Suchánek.

Domácí odehráli celé utkání na pět obránců a osm útočníků. Chyběli z různých důvodů Drtil, Skoumal, Cink, Poles, Stejskal či Sigmund. Navíc dosavadní kapitán juniorů Martin Novotný obdržel v předešlém utkání proti Plzni trest ve hře. Nyní tak šumperští trenéři se službami tohoto mladého beka počítat nemohou, a to i v týmu druholigových Draků.

V úvodu samotného střetnutí měli šumperští k dispozici přesilovou hru, při které ale nedošlo k výraznějšímu ohrožení opavské brány. Během úvodní dvacetiminutovky došlo k vyloučení na obou stranách, kdy za katr musel vždy z každého týmu jeden hráč. Tato vyloučení se pak stala tím nejdůležitějším, co mohlo spatřit oko diváka.

Druhá část hry už přinesla větší vzrušení. Ve 27. minutě se po přihrávce Malého prosadil Lukáš Žalčík a otevřel tak skóre celého utkání. Hra však byla i nadále vyrovnaná a přelévala se z jedné poloviny kluziště na druhou. Hosté se těsně před koncem třetiny dožadovali po krásné akci na jeden dotyk branky, sudí Vampola však puk za brankovou čárou neviděl, pro jistotu si však nechal k boxu časoměřičů zavolat brankového rozhodčího, který však již při hře červené světlo nerozsvítil. Radost Slezanu tak byla zbytečná. Ukřivdění hosté se však po tomto momentu zapomněli soustředit a chybou v rozehrávce darovali Šumperku druhou branku. Žalčík obral na červené čáře jednoho z opavských obránců o kotouč, posunul jej do jízdy rozjetému Hlavsovi a ten se tváří v tvář před Trenčanem nemýlil - 2:0.

Hosté se však nechtěli vzdát a do třetí třetiny vlétli s touhou po stáhnutí náskoku Draků. jejich snaha ale přišla vniveč, ve 47. minutě totiž při situaci jeden na jednoho vystřelil podél těla obránce a překonal Trenčana potřetí - 3:0. Zbytek utkání se poté odehrával již spíše z povinnosti, opavští již ani příliš nenapadli šumperskou rozehrávku a tak bránit získaný náskok se Drakům dařilo celkem bez problémů. Hosté se však branky přece jen dočkali. Vitásek v poslední minutě přebral puk od Heřmana, ukličkoval tři šumperské hokejisty a blafákem překonal Vodičku - 3:1. Domácí brankář tak přišel 43 vteřin před koncem zápasu o čisté konto, o výhru však Šumperk již přijít nemohl. Šumperk - Opava 3:1.