Na závěr roku vítězně. Slezan přetlačil Techniku

• středa 21. prosince 2016
  • Redakce

Opavští hokejisté za sebou mají poslední zápas letošního kalendářního roku. Na svém ledě si hravě poradili s posledním celkem druholigové tabulky z Brna. Slezané šli do vedení a svůj náskok udržovali až do konce. Nakonec hosty z Techniky porazili v poměru 5:2 a zapsali cenné tři body.

28. kolo, středa 21. 12. 2016

5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 18. Chalupa (Polok, Selingr), 28. Selingr (Polok), 29. Pavelek (Vítek, Mosler), 47. Černý Galvas, Vítek), 48. Holík (Galvas, Selingr) – 28. Stehlík (Švejda), 33. Bustin (Sedlák, Stehlík). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 222. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Šafránek – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Selingr, Polok, Wolf – Grygar, Chalupa, Vítek – Herman, Pavelek, L. Černý.

Slavíček – Švejda, Cívka, Strýček, Sedlák, Šidák, Sedláček – Bustin, Stehlík, Biolek, Čtvrtníček, Medek, Matov, P. Brzobohatý, Buhaj, Florek, Grunwald, M. Brzobohatý, Švaňhal

Utkání začalo vlažně, postupem času ale opavští hokejisté začali svého soupeře přehrávat. Slezané si vynutili fauly. Dokonce hráli zkrácenou dvojnásobnou přesilovku. Tu sice nevyužili, ale po zákroku Švajdy získali stejnou možnost znovu.

Tentokrát s ní naložili o poznání lépe. Po dlouhém obléhání hostující branky Polok vrátil puk před hostující klec a Chalupa zametl puk za záda Slavíčka.

Ve druhé třetině Sovy nejprve srovnaly, když Stehlík nadvakrát procpal puk za záda Šafránka. Opavští ale svého soka znovu přimáčkli na led. Polok přiťukl puk Selingrovi, který se trefil bez přípravy náramně pod víko – 2:1.

Uběhla sotva minuta hry, Vítek našel chytrou přihrávkou zpoza branky Pavelka a ten chirurgicky přesnou střelou k tyči poslal Slezan do dvoubrankového trháku.

V závěru druhé dvacetiminutovky snížil v přesilovce Bustin a Technika byla zpátky ve hře. Opavským ale dodal klid na hokejky Lukáš Černý, jenž zužitkoval další početní výhodu domácích, a vzápětí se Slezané radovali popáté.

V oblíbené přesilovce čtyři na tři Galvas předal puk svému parťákovi z obrany Holíkovi, který se opřel do puku a zasadil brněnskému celku pátý úder. Slezané tak uzavřeli rok 2016 zaslouženým vítězstvím nad Technikou v poměru 5:2.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Je fakt, že jsme Technice vzali v sezoně všechny body. S tím jsme spokojeni. Máme za sebou dva těžké zápasy, takže jsme se nyní těžko rozjížděli. Postupně jsme se ale dostali do tempa. Vedli jsme 1:0, pak soupeř sice srovnal, ale odskočili jsme mu na 3:1. Škoda, že jsme výsledek nepotvrdili a místo toho jsme inkasovali. Ve třetí třetině jsme se dali dohromady a zápas si pohlídali. Celkově jsme podle mě byli lepším mužstvem. Přes svátky nabijeme baterky a věřím, že to bude ještě lepší.“

Vlastimil Odehnal (HC Technika Brno): „Neodehráli jsme špatný zápas, ale srazili nás individuální chyby a nedisciplinovanost.".