Napínavou bitvu rozhodly až nájezdy

• úterý 08. ledna 2008
  • Vladimír Müller

V dalším kole juniorské extraligy zavítala na opavský led brněnská Kometa. Domácí se dostali v první třetině do dvoubrankového vedení, ale neudrželi ho. Hosté celý zápas dotahovali a povedlo se jim zápas dovést až k nájezdům, kde byli úspěšnější. Odvážeji si tak po dramatickém zápase dva body do Brna. Opava tak nedokázala prodloužit sérii pěti výher v řadě, nepomohl jí k tomu ani hattrick Tošenovjana.

34. kolo, úterý 8. 1. 2008

5:6sn (2:1, 2:3, 1:1)

HC Kometa Brno

Branky: 1. Wolf (Tichý), 11. Chalupa (Wolf, Planovský), 26. Tošenovjan (Grofek, Plachký), 32. Tošenovjan (Grofek), 50. Tošenovjan (Grofek) - 18. Staša (Svoboda), 24. Svoboda (Vejvar), 29. Staša (Svoboda), 40. Stehlík (Jarůšek), 52. Stehlík (Grmela), rozhodující sam. nájezd Staša. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Tichý, Dohnal - Tošenovjan, Herman, Gulda, Šafár, Musiál, Čermák, Božilov, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Čiliak - Vejvar, Babic, Žalud, Reschowský, Skočovský, Vozdecký - Blaheta, Stehlík, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Štěpánek, Grmela, Popolanský, Kožár, Rosenberg

Domácí hokejisté měli skvělý vstup do zápasu. Hned po buly našel Tichý přesnou přihravkou, na modré najetého Petra Wolfa, který uháněl sám na brankáře Komety Čiliaka a svůj nájezd také přesně zakončil a po 7. vteřinách hry otevřel skóre zápasu 1:0. V 10. minutě nejdříve fauloval brněnský Jarůšek a poté v signalizované výhodě ještě jeho spoluhráč Stehlík. Domácí tak dostali možnost dvojnásobné přesilovky na plné dvě minuty. Tuto výhodu po 40. vteřinách využil po přihrávce Wolfa, Petr Chalupa 2:0. V 18. minutě ve vlastním oslabení se do přečíslení 2 na 1 dostali hosté, Svoboda nahrál Stašovi a pro toho nebyl problém dostat puk do odkryté branky 2:1.

Na začátku druhé části dostali možnost přesilovky hosté. Trenčan sice několikrát domácí podržel, ale na střelu Svobody z 24. minuty už neměl 2:2. O dvě minuty později dostali domácí možnost další dvojnásobné přesilovky. Tu po 12. vteřinách využil svým prvním gólem v zápase Tošenovjan 3:2. Také Brno v minutě 29. dostalo možnost přesilovky 5 na 3 a po kombinaci Svobody se Stašou bylo opět vyrovnáno 3:3. Hosté se z vyrovnání neradovali dlouho. V 32. minutě opět v přesilové hře dostal domácí do vedení Tošenovjan 4:3. Hosté se pokoušeli do přestávky srovnat, vypracovali si několik slibných pozic, ovšem jejich pokusy Trenčan pochytal. V poslední minutě druhé třetiny, to hráli hosté další přesilovku, získal za brankou puk Jarůšek našel před brankou volného Stehlíka a ten střelou mezi betony vyrovnal 4:4.

Začátek třetí části byl s obou stran spíše opatrný. Domácí Herman dostal v prostoru mezi kruhy dost času na zakončení, se jeho střelou si Čiliak poradil. Na druhé straně to zkoušel nebezpečně Svoboda, minul však těsně bránu. Další nebezpečnou střelu vyslal na domácí branku Skočovský, Trenčan však byl na místě. V 50. minutě se nejlíp ve skrumáži před Čiliakovou brankou zorientoval Tošenovjan, dostal domácí znovu vedení a zkompletoval hattrick. Radost domácím vydržela pouze dvě minuty. Opavští beci přišli za brankou o puk, ten si vzal Grmela, který naservíroval puk před bránu na hůl Stehlíka a bylo opět vyrovnáno 5:5. Oba týmy se snažili utkání rozhodnou v normální hrací době. Puk do brány dostali opavští ale evidentně kopnutím. Brno nejvíce hrozilo v přesilovce v 57. minutě, kdy doslova obléhali brankoviště domácí branky. Ani jeden z týmů už nedokázal vsřelit branku a muselo se prodlužovat.

V prodloužení darovali domácí po špatném střídání hostům přesilovku za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté s ní však nenaložili právě efektivně. Jejich největší šancí byla střela Reschovského, kterou Trenčan kryl. Na druhé straně pár vteřin před koncem prodloužení dostal Grofek přihrávku do jízdy, dostal se až před Čiliaka, ale nezakončil přesně. V samotném závěru dostala lavička Komety trest za nesportovní chování. Jenže to už měli domácí na přesilovku jen pár vteřin a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byl za domácí úspěšný pouze Blaga ani Grofek ani Wolf neuspěli. Naopak na straně Brna neproměnil pouze Mišura, úspěšný byl Svoboda a rozhodující nájezd proměnil Staša. Brno si tak odváží dva body za výhry 5:6 po nájezdech.