Napočtvrté to vyšlo! Havířov poražen

• sobota 28. ledna 2012

Opavští hokejisté na čtvrtý pokus porazili svého regionálního rivala z Havířova. Nejprve v 5. minutě otevřel skóre Vítek a tentýž hráč navýšil vedení Slezanu dvě minuty nato. AZet však stihl ještě do konce první dvacetiminutovky vyrovnat. V prostřední části ale vrátil Opavě vedení Tichý a Piskořova družina svůj náskok už udržela do samotného konce duelu. Opavští tak v ligovém zápase porazili Havířov poprvé od 6. listopadu 2004.

39. kolo, sobota 28. 1. 2012

3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Vítek (Polok), 7. Vítek (Pavelek, Polok), 35. Tichý (Černý) - 11. Sztefek (Potočný, Stránský), 17. L. Zientek (Kraft). Rozhodčí: Held - Kika, Trunečka. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 1074. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Šafránek - Bednárek, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek.

Daneček - Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, M. Zientek, L. Zientek, Vydra - Najdek, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Stránský, Sztefek, Lhotský, Brezani, Kraft, Kopún, Pavlas.

Vstup do utkání měli domácí raketový. Jakub Vítek obdržel dobrou přihrávku od Poloka a díky parádnímu blafáku překonal Danečka a poslal tak Slezan do vedení. Další přesná trefa na sebe nenechala dlouho čekat. V 7. minutě prověřil střelou Danečka Polok. Na jeho pokus dokázal havířovský brankář reagovat, ale na následnou akci, při které našel Pavelek Jakuba Vítka už ne. Slezan tak vedl zásluhou Vítka o dvě branky. O čtyři minuty později se však hosté radovali ze snížení. Potočný našel přihrávkou Michala Sztefka který ranou bez přípravy překonal Šafránka, který se zapomněl na jiném místě.

Ve 13. minutě měli domácí výhodu trestného střílení, avšak Tomáš Měch na Danečka nevyzrál. O minutu později to byl opět opavský kapitán Měch, kdo otestoval pozornost Danečka, ale havířovský brankář i tentokrát uspěl. V 16. minutě vypálil nebezpečně od modré Krisl, Šafránek ovšem vyrazil puk mimo tři tyče. O dvě minuty později už se ale hosté radovali z vyrovnání. Nahození Lukáše Zientka propadlo Šafránkovi až za záda a druhá velice laciná branka AZetu byla na světě. V poslední minutě měli ještě hosté velkou šanci zásluhou Sztefka, ale Šafránek tentokrát domácí tým podržel.

První vážnější šanci ve druhé dvacetiminutovce obstaral domácí Wolf, ale nedokázal Danečka překonat. Ve 27. minutě se zrodila další dobrá šance domácích, Tichého dělovku se snažil tečovat Kukol, ale kotouč letěl těsně vedle havířovské branky. Opavští navyšovali svůj nápor. Polok ani natřikrát nedokázal využít prostoru před výborně chytajícím Danečkem a po několika dorážkách se z vedoucí trefy neradoval. Svým tlakem si Slezan vynutil výhodnou přesilovku čtyři na tři.

Grofek střílel bez přípravy jen těsně mimo prostor tří tyčí, při Vítkově pokusu se zase stačil havířovský gólman výborně přesunout k druhé tyči. Třetí opavská trefa visela ve vzduchu. Domácí se nakonec přece jen dočkali zaslouženého vedení po tvrdé střele Josefa Tichého, který i s pomocí teče nedal Danečkovi prakticky žádnou šanci. Nadále pokračovala velice zajímavá bitva, ale ve druhé tercii už oba tábory fanoušků další branku neviděli.

Poslední třetina přinesla velký boj o každý kousek ledu. Na Havířovu šla vidět touha po vyrovnání, naopak Slezan se již soustředil na pozornou obranu. V 50. minutě si sjel na Lhotského přihrávku Maruna a při Šafránkovi stáli tentokrát všichni svatí. Domácí si začali vypomáhat fauly a AZet tak měl v závěru k dispozici několik přesilových her. Maruna měl již před sebou zcela odkrytou klec, ale z těžkého úhlu nedokázal dostat touš za brankovou čáru. Když pak hostům nevyšla hra bez brankáře a v úplném závěru Kysela netrefil prázdnou svatyni, skončilo utkání těsným vítězstvím opavského Slezanu v poměru 3:2.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):
Myslím si, že dnes byl k vidění parádní hokej ve skvělé atmosféře. Viděli jsme, že když jsme dobře začali, lidi nás pak podpořili a v klíčových momentech utkání podrželi. Kluci pak hráli na doraz, vydřeli tři body a nemůžu jim nic vytknout.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov 2010):
Pro nás šlo o těžké utkání, domácí na nás vletli a ujali si dvoubrankového vedení. V průběhu utkání se nám zranili tři klíčoví hráči, museli jsme rozhodit všechny lajny, takže jsme ve zbytku zápasu museli hrát v pozměněné sestavě. Tím pádem se nám rozpadly přesilovky a žádnou z nich jsme neproměnili. Domácí si svůj náskok na konci zápasu už pohlídali.