Nedělní večer přinesl první domácí výhru Slezanu

• neděle 21. října 2007
  • Michal Berg, Filip Lefenda

Hned deset branek viděli diváci při premiérovém domácím vítězství Slezanu v nové sezóně. Po skvělém startu vedli domácí o dvě branky, proměněné trestné střílení a vzápětí rychlý gól hostí však stav srovnaly. Od druhé třetiny pak byla Opava lepší a v zápase plném šancí svého soupeře přehrávala zejména technikou a bruslením. V zápase se zaskvěla především řada Tomáše Měcha, jehož křídla Suchánek a Černý vstřelila po dvou brankách, další přidali Kocián a Tichý. Potvrdit dobrou formubudou moci hokejisté Slezanu ver středu na ledě Kroměříže.

8. kolo, neděle 21. 10. 2007

6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

HC Uničov

Branky: 4. Černý (Mičola, Měch), 6. Suchánek (Fišera), 22. Kocián (Polok, Podešva), 34. Tichý (Kukol, Měch), 46. Černý (Kukol), 59. Suchánek (Měch, Černý) - 13. Dobrý (TS), 15. Kočan (Tlamka, Smolík), 25. Fromel (Halouska), 60. Kočan (Cik, Jurča). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Iláš - Kukol, Mičola, J.Tichý, Vrábel, Podešva, Fišera - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchánek, Měch, Černý - Kříž, Tůma, Tejkl

Hrušovský (46. Jedlička) - Heča, Halouska, Fromel, Spurný, Šimek, Patsch, Šindler - Jurča, Komínek, Handl, Dobrý, Cik, Čech, Smolík, Lehečka, Tlamka, Kočan

Opava na nic nečekala a vrhla se do zápasu aktivně. Už ve 4.minutě domácí skórovali v početní výhodě gólem Lukáše Černého. O 2 minuty později si přesilovku vyzkoušeli hosté, ovšem Fišera vybojoval pro Suchánka puk, a ten po samostatném úniku ukázkovým blafákem zvýšil již na 2:0. I nadále pokračoval tlak Opavy, kterému učinilo přítrž až ve 13.minutě nařízené trestné střílení za hozenou hokejku v brankovišti. Zodpovědnost vzal na sebe hostující Dobrý a svůj nájezd proměnil přesnou střelou do horního růžku Ilášovy branky. V 15.minutě po obrovském zaváhání domácí obrany nahrával Tlamka před odkrytou bránu a Kočan s přehledem vyrovnal. V závěru prvního dějství se hra na obou stranách uklidnila a do kabin šla tak obě mužstva za nerozhodného stavu 2:2.

Druhotřetinnový gólový účet otevřeli opět domácí. V 22.minutě se skvěle uvolnil Polok a bekhendem našel před brankou volného Kociána, který prostřelil uničovského golmana Hrušovského. Přesně za 3 minuty bylo skóre opět vyrovnané, když se tvrdou střelou od modré trefil Fromel. Ve 34.minutě napodobil Fromela v přesilovce domácí Tichý, který poslal Slezan do vedení rovněž střelou od modré čáry. A za otevřeného stavu 4:3 také 2.třetina skončila.

Do závěrečné části zápasu vstoupil aktivněji Uničov. Opavu však podržel skvělý Iláš, na kterém postupně selhali Fromel, Handl i Komínek. Tlak hostí narušila až chyba, kdy hráli v šesti lidech a Opavě se v následné přesilovce opět podařilo vstřelit branku. Po střele Kukola se totiž puk odrazil od zadního mantinelu a Černý pohotově dorazil do odkryté branky. Tento gól vyhnal z klece hostujícího brankáře Hrušovského, kterého nahradil Jedlička. A neměl to jednoduché! Slezan byl stále při chuti a své vedení chtěl ještě navýšit. Jedlička vychytal nejprve Kociána s Podešvou, v další akci také Poloka s Tichým. V závěru utkání byl k vidění bojovný hokej, ve kterém se hosté snažili vykřesat alespoň malou jiskřičku naděje, kterou v zápětí uhasil šestý gól Opavy. Po srážce dvou uničovských obránců sebral puk Černý, předal puk Měchovi a ten ještě vylepšil pozici pro Kamila Suchánka, který svým druhým gólem v zápase rozhodl. Uničovu se ještě podařilo snížit na rozdíl dvou branek gólem Kočana, který tak zaokrouhlil gólový účet večera na pro diváky atraktivní brankové číslo 10.

Karel Suchánek (Opava): Jsem rád, že jsme potvrdili dobrý výkon z Přerova, hlavně ze začátku jsme si vytvořili tlak a dávali branky, bohužel dva rychlé góly soupeře po dvou individuálních chybách nás srazili dolů. Od druhé třetiny se ale naše hra zase srovnala, hráči byli v pohybu, vytvářeli si šance a nakonec jsme zaslouženě vyhráli.