Nový kouč přivedl Slezan k výhře na ledě posíleného Hradce

• středa 10. listopadu 2004
  • Michal Berg

H r a d e c K r á l o v é - I bez Andreje Hebara, který dal přednost lukrativnějšímu působení v Olomouci, a i proti silně posílenému Hradci (Vyhlídal, Pištěk, Tvrdík) dokázal Slezan pod vedením Pavla Hulvy zvítězit! Na výhře 3:2 měl největší podíl bezchybný výkon Radka Masného a dvě branky Marka Harazima, kterámu dvakrát nahrával Radim Hruška. Jedna branka nebyla navíc Opavě uznána a Dalibor Sochorek neproměnil trestné střílení. Co může být větší pozvánka na sobotní Hokejový den, než výhra na ledě silného Hradce?

21. kolo, středa 10. 11. 2004

Královští lvi Hradec Králové

2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 28. Martinec (Tvrdík), 37. Vondráček (Suchý Pavel, Domin) - 14. Harazim (Hruška, Hulva), 21. Kříž (Lhotský), 53. Harazim (Lhotský, Procházka). Rozhodčí: Polák - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 6:7, navíc Boháč 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 1035. Střely na branku: 38:24.

Hylák - Mečiar, Vyhlídal, Evan, Suchý Petr, Táborský, Hendrich, Kolafa, Šeda - Fořt, Roubík, Beck - Pištěk, Martinec, Tvrdík - Vondráček, Cetkovský, Suchý Pavel - od 21. Domin

Masný - Přibyla, Spitzer, Vnenk, Bartoň, Procházka, Kramný - Kašík, Sochorek, Harazim - Kříž, Boháč, Lhotský - Hruška, Hulva, Adamčík - Luka

V utkání 21. kola se dostali hosté rychle do vedení, ale zcela regulérní branka ze 7. minuty jim nebyla z nepochopitelných důvodů uznána. Opava se dočkala až ve 14. minutě, před Hylákem se prosadil na chvíli volný zkušený Marek Harazim. Domácí měli v úvodních dvaceti minutách hned několik slibných palebných pozic, ale pokaždé buď narazili na pozorného brankáře Radka Masného a nebo na jeho dobře postavené tyče, to se stalo ve dvou případech - nejprve orazítkoval jeho levou brankovou konstrukci pardubický Michal Tvrdík, po něm ho napodobil po přihrávce Tomáše Martince i druhý pardubický hráč Lubomír Pištěk.

Úvod druhé části hry patřil Slezanům, ti hned ze své první šance zvýšili na 2:0. Ve skrumáži před domácím brankářem se nejrychleji zorientoval David Kříž a poslal hosty do slibného dvoubrankového vedení. Otřesný Hradec mohl dostat „smrtící“ zásah ve 27. minutě kdy po zahákování Jana Kašíka, který se dral do sóla, nařídil rozhodčí trestné střílení. Alexandr Hylák však Dalibora Sochorka bravurně špičkou betonu vychytal a nastartoval tak obrat domácích hráčů. Ti za pouhou půl minutu snížili přesnou trefou Tomáše Martince a po několika velikých šancích, které zlikvidoval výtečný opavský brankář Masný se dočkali i vyrovnání. Bombu Pavla Suchého Masný pouze vyrazil před sebe a dojíždějící „motorová myš“ Roman Vondráček nedal tvrdou dorážkou opavskému brankáři sebemenší šanci k zákroku. Nerozhodným stavem 2:2 také celá druhá třetina na východě Čech skončila.

V poslední části hry přišlo rozuzlení až v její druhé polovině, kdy se trefil ve dvojnásobné přesilové hře podruhé v utkání Marek Harazim, k němuž se odrazil nejprve po střele Radima Hrušky od tyče puk a poté už ho opavský „střelec zápasu“ bezpečně dopravil do Hylákovy klece. Hradec se s přibývajícím časem stále více trápil v přechodu do opavského pásma a k vyrovnání nevedla ani závěrečná power-play. Opava dokázala vyhrát podruhé za sebou na ledě soupeře a stále se drží na dohled pozice pro play-off a zároveň v odstupu od barážových příček.

Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové): "Utkání jsme nerozehráli dobře, z naší strany nemělo patřičné nasazení a náboj. Po první třetině jsme se chtěli dostat zase do herní pohody a klidu, ale místo toho jsme hned po chybě inkasovali druhou branku a za toho stavu to pro nás bylo složité. I přesto jsme se dokázali zvednout a vyrovnat. Do třetí třetiny jsme šli za nerozhodného stavu 2:2 a myslel jsem si, že utkání zvládneme, měli jsme výhodu přesilové hry 4 na 3, branku jsme však nedali a soupeř nás z té své následné 5 na 3 potrestal vítězným gólem."

Pavel Hulva (trenér Opavy): "Každé utkání, které se vyhraje se samozřejmě hodnotí dobře. Myslím si, že jsme od začátku utkání, konkrétně od první minuty do té třicáté, kdy jsme vedli 2:0, hráli zodpovědně to co jsme chtěli. Pak se to trošku za tohoto stavu lámalo, měli jsme trestné střílení a předtím ještě jednu tutovku, ale ani jednu příležitost jsme ve třetí gól neproměnili. Hráči v těchto chvílích asi chtěli potvrdit dnešní skvělý výkon třetím gólem, hru jsme otevřeli a zkušený Hradec nás potrestal vyrovnáním. Do poslední třetiny jsme mužstvo ještě zmobilizovali a v přesilové hře, která rozhodla o utkání, vstřelili vítězný třetí gól. Musím všechny hráče velmi pochválit a poděkovat jim za dnešní výkon!"