O prohře juniorů v Ústí rozhodla branka v poslední minutě

• pátek 29. října 2010
  • Filip Lefenda, Tomáš Kapitán

Velké zklamání si odvážejí naši junioři z Ústí nad Labem. O osudu utkání a rozdělení bodového zisku totiž rozhodla jediná branka, která navíc padla až v samotném závěru zápasu! Jediným úspěšným střelcem duelu byl domácí Pořický, který rozvlnil síť za Novákovými zády pouhých šestadvacet vteřin před sirénou, která by Slezanu zajišťovala minimálně bod. Opavě poté nepomohla ani krátká hra bez gólmana a vyšla tak z tohoto vyrovnaného střetnutí naprázdno.

15. kolo, pátek 29. 10. 2010

HC Slovan Ústí nad Labem

1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 60. Pořický (Holomek, Bříza). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0.

Petrásek - Bulva, Smetana, Burkovec, Novotný, Boháč, Grin, Holomek, Humpolíček - Hříbal, Kuchynka, Vávra, Keltner, Šetka, Bříza, Žák, Pořický, Baránek, Faigl, Pojezný, Racek

Novák (Kober) - Faksa, Kysela, Vitásek, Spusta, Mosler, Lichý - Svoboda, Trčka, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Seidler

Hned od začátku zápasu bylo vidět, o co oběma mužstvům jde. Hrál se vyrovnaný hokej, kde byly k vidění šance na obou stranách. První měl hned ve 2. minutě hostující Vítek, na skvěle chytajícího Petráska ale nevyzrál. I s další akcí přispěchali hostující hráči. Pešut přihrál ze strany kluziště přímo před Petráska na zcela volného Baďuru, který si ale také s domácím brankářem neporadil. Ani domácí hráči nenechali hostujícího gólmana zmrznout. V 6. minutě se zcela sám probojoval až před Nováka domácí Vávra. Nováka si dokázal položit, přehodit již ale ne. Když nerozhodný stav nedokázal změnit ani Otypka, který se v 19. minutě zjevil před domácím brankářem, skončila první třetina bezbrankovým stavem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Třetina byla hodně ovlivněna častým vylučováním. Ovšem když nepadla branka ani po drobné chybě rozhodčích, kdy nepřerušili hru po dotyku puku ochranné sítě, tak ani ve druhé části diváci gólu nedočkali.

Do třetí třetiny tentokrát vstoupili lépe hosté. Hned ze začátku začali velkým náporem, se kterým měli domácí Lvi velké problémy. Jen díky vynikajícně chytajícímu Petráskovi domácí neinkasovali z některé z mnoha tečovaných střel. Nejnebezpečnější situace pro domácí byla v 51. minutě, kdy střelu hostujícího hráče tečovala nejdříve hokejka domácího hráče a následně ještě jeho brusle. Petrásek zareagoval na poslední chvíli. Ke konci zápasu převzali otěže utkání domácí. Vypadalo to, že mají nakonec přece jen více sil. V čase 58:58 musel z toho důvodu faulovat, v tomto zápase již podruhé, hostující Faksa. Domácí měli další přesilovku, kterou v čase 59:34 využil po krásné přesilovkové akci Jakub Pořický! Během celé této přesilovky dokázali domácí hosty neuvěřitelně unavit, a tak tato akce vedla ke krásné brance, kdy Holomkovu střelu dokázal Novák ještě vyrazit, na dorážku Pořického už ale neměl. Necelou půlminutu před koncem zápasu tak rozhodl o výsledku utkání.