O prohře opavských juniorů rozhodla jediná branka

• středa 13. října 2010
  • Zdeněk Drla, Filip Lefenda

Na góly velice skromné utkání bylo k vidění v Jihlavě, kde zdejší juniorka vyzvala tu opavskou. Jediným střelcem zápasu se stal domácí Protasenja, který už v osmé minutě stanovil konečný výsledek zápasu. Slezan se tak z Vysočiny vrací bez bodového zisku. Další zápas čeká na svěřence kouče Konečného v pátek, kdy hostí na svém ledě hokejisty pražské Slavie.

28. kolo, středa 13. 10. 2010

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 8. Protasenja (Pometlo). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Zíka. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0.

Jíra - Kolda, Šidlík, Hlaveš, Zadražil, Jaroš, Randa - Vysloužil, Zeman, Polcar - Protasenja, Pometlo, Kuřítko - Prokš, Mikeš, Brychta - Kasalý

Trenčan - Vitásek, Spusta, Žídek, Faksa, Rypar, Kysela - Verlič, Džemla, Slanina - Seidler, Koschatzký, Vítek - Vaněk, Baďura, Šimkovič - Otipka, Mosler

Junioři jihlavské Dukly měli po deseti odehraných zápasech na svém kontě osm bodů a pokud se chtějí v závěru sezony vyhnout záchranářským bojům, museli začít bodovat. Do utkání s Opavou proto nastoupili posíleni o útočníka Adama Zemana a šestnáctiletého obránce Petra Šidlíka, kteří od začátku sezony pravidelně nastupují za A-tým.

Utkání začalo důkladnou kontrolou. Hlavní rozhodčí Vladimír Pešina trval na správném utáhnutí řemínků přileb u všech hráčů. Později v zápase svůj požadavek na správné utažení ještě několikrát opakoval.

Jihlava vstoupila do zápasu rozpačitě. První pokus o přechod do útoku skončil na zakázaném uvolnění. To běžela první minuta.
Jako první tak zahrozili hosté. Puk skončil na vrchní síťce Jírovy branky a všichni čekali, že rozhodčí přeruší hru. Adam Koschatzký ale přijel k bráně, puk zespodu vypíchl a skusil zakončit - pro Jihlavu naštěstí neúspěšně. O pár vtěřin později olízla polostřela-polonahození z kruhu horní tyč jihlavské branky.

První výhodu muže v poli dostala Opava, Slezané ale výraznějším způsobem jihlavskou svatyni neohrozili. To domácí první početní výhodu využili. Na trestnou lavici zamířil na konci sedmé minuty Martin Faksa za faul na Martina Kuřítka, který se po parádní přihrávce ocitl v dobré střelecké příležitosti. Přesilovku svěřenci trenéra Petra Svobody přetavili ve vedoucí branku až v jejím samém závěru. Adam Pometlo nahrál ve středu hřiště Anatoliji Protasenjovi, ten přebruslil opavskou obranu a trefil střelou po ledě skulinu mezi Trenčanovými betony - 1:0.

Hlavní sudí rozdal v zápase celkem třináct dvouminutových trestů. Skóre se ale až do závěrečné sirény nezměnilo.
Vážnější situace nastala při vyloučení jihlavského Petra Šidlíka. Patrik Džemla vypálil na Jíru, ten vytasil proti puku rukavici, kotouč ho ale přeskočil a skončil za ním v brankovišti. Nebýt pohotového Vojtěcha Zadražila, hosté mohli srovnat.

V polovině zápasu se probudili i fans domácích, především pak skupinka, která neodcestovala na prvoligový duel Dukly do Písku. Jejich občasné skandování zbývajícím divákům v ochozech připomnělo, že jsou na hokeji. Na ledě se totiž nedělo téměř nic. Do nejvážnější šance se v přesilovce dostal Adam Zeman. Poté co se prosmýkl mezi obránci, místo střely upadl. Na druhé straně nebezpečně pálil opavský Ondřej Vitásek, proti jeho střele vytáhl Jíra jeden ze svých zákroků snů.
Do kabin se tak šlo po druhé siréně stále za hubeného vedení Dukly.

Ani třetí část hry mnoho pohledných hokejových momentů nepřinesla. Ve 41. minutě zkoušel nadvakrát procpat puk mezi Trenčanovy betony Martin Vysloužil, ovšem bezvýsledně. Ani další přesilovka se jihlavskému týmu nepovedla. Hrálo se bez šancí na obou stranách a tak si gólmani Jíra a Trenčar sáhli na puk až ve 48. minutě.

V závěru utkání zkusila Opava hrát bez brankáře, větší tlak si ale nevytvořila, pokus jihlavského Zemana trefit prázdnou branku, skončil pár desítek centimetrů mimo.

Dukla Jihlava tak zvítězila v utkání se Slezanem Opava fotbalovým výsledkem 1:0.

Kamil Konečný (trenér Opavy): "Úroveň hry byla hodně nízká, na to, že to mělo být extraligové utkání, šancí bylo na obou stranách minimum. Některé šance byly po odražených kotoučích. Domácí byli důraznější a po zásluze vyhráli."

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): "Byli jsme hodně nervózní, hráli jsme pod velkým tlakem, protože jsme věděli, že potřebujeme vyhrát. To možná kluky hodně svazovalo. Nás dneska podržel gólman, i obránci se snažili. Dneska nemůžu nikomu nic vytknout, sice tam nějaké drobnosti byly... My jsme se potřebovali chytit. Ať je to 1:0, 2:0 nebo 5:0, pro nás je strašně důležité, že jsme vyhráli."