O vítězi rozhodly nájezdy, bod navíc bere Technika

• sobota 14. února 2015

Opavští hokejisté si z kluziště brněnské Techniky odvážejí bod. První tercie vyšla lépe domácím, ty totiž poslal do vedení Stehlík, který prostřelil Šafránka z pravého kruhu. Na vyrovnání se čekalo až do jednatřicáté minuty. Herman krásnou přihrávkou našel Poloka, jenž pohotovou střelou dostal kotouč za záda brankáře Nováka. Jelikož už ve zbytku řádné hrací doby gól nepadl, šlo se do prodloužení. V tom měl zřejmě největší šanci Klimeš, jeho rána však za Šafránkem neskončila. Rozuzlení nám nabídly až nájezdy, ve kterých se prosadil pouze Stehlík a o vítězi bylo rozhodnuto.

41. kolo, sobota 14. 2. 2015

Technika Hockey Brno

2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Stehlík (Benýšek, Havíř), rozh. náj. Stehlík – 31. Polok (Herman). Rozhodčí: Kopeček – Musil, Měkýš. Vyloučení: 3:6, navíc Benýšek (TEC) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Novák – Koukal, Vrba, Habrovec, Klimeš, Maršálek, Havíř, Odehnal L. – Stehlík, Jurča, Odehnal V. ,Čtvrtníček, Heža, Benýšek, Látal, Bustin, Zábranský.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Tůma, Pavelek, Mosler – Měch (C), Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

První třetina patřila Technice, která nepouštěla soupeře do vyložených šancí a ještě k tomu dokázala sama spoustu nebezpečných příležitostí vytvořit. První a taky jediný gól v této periodě Brňané vstřelili v šesté minutě při početní výhodě, když po delším tlaku na svatyni hostí vystřelil z pravého kruhu Ondřej Stehlík, který touto střelou prostřelil Šafránka a otevřel tak skóre utkání. Technika se v průběhu prvního dějství dostala do dalších několika slibných příležitostí, především díky důrazu na brankovišti, ale gólman Opavy Šafránek za svoje záda další gól nepustil a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí borce.

Ve druhé periodě jsme mohli vidět již vyrovnanější hru. Technika měla možnost navýšit svůj náskok, ale gólman Opavy byl proti. Asi největší šance domácích se odehrála v osmé minutě třetiny, kdy se Zábranský dostal zcela osamocen mezi kruhy ke střele, ale tento pokus Šafránek zlikvidoval perfektním semaforem.

Hosté v tomto ohledu byli úspěšnější. V polovině třetiny se jim podařilo vyrovnat, když Bohumil Herman vyslal křižnou přihrávku přes celou třetinu na najíždějícího si Tomáše Poloka, který rychlou střelou prostřelil bezmocného Nováka. Ke konci ještě Karel Benýšek, hájící barvy Techniky, dostal trest pět minut plus do konce utkání, když zasáhl kapitána hostů Měcha do obličeje. Gól ovšem už ve druhé dvacetiminutovce nepadl a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

V závěrečné části utkání chtěly oba týmy rozhodnout zápas a hrálo se velice aktivně. I přes spousty příležitostí na obou stranách se to však ani jednomu mužstvu nepovedlo. Jednu z největších šancí měl hráč Slezanu Vítek, který z mezikruží trefil tyč domácí klece. Na straně domácích mohl pár vteřin před koncem základní hrací doby rozhodnout Jurča, který vyslal nad Šafránkovo rameno střelu, ale ta byla nepřesná.

Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení tohoto napínavého utkání a musely tak rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil hráč Brna Ondřej Stehlík, který překonal Šafránka svižnou střelou nad vyrážečku a rozhodl tím celý zápas. Technika si tak doma ponechává dva body.

David Musial (HC Slezan Opava): Myslím si, že to bylo dobré utkání z obou dvou stran. Podle mě jsme měli od druhé třetiny na víc, bohužel jsme ale nedali druhý gól. Nepodařilo se nám využít ani dlouhou přesilovou hru, kterou jsme měli v závěru druhé a na začátku třetí třetiny. V nájezdech je to pak padesát na padesát a tam se rozhodlo ve prospěch Techniky.

Vlastimil Odehnal st. (VSK Technika Brno): První třetina byla výborná, drželi jsme taktiku, jakou jsme chtěli. Dali jsme jen jeden gól, ale hra to byla dobrá, když jsme k tomu v průběhu první třetiny Opavu nepustili a ta neměla nic. Od druhé třetiny jsme ale začali špatně, bez pohybu. Opava byla lepší a podařilo se jí dát gól. Poslední třetina byla vyrovnaná a v nájezdech nás podržel gólman. Za dva body jsme spokojení, ale ještě tomu něco chybí. Také je důležité hrát disciplinovaně.