Omlazený tým Slezanu vybojoval bod v Přerově

• středa 15. února 2012
  • Karel Petr, Filip Lefenda

Základní část je po středečním zápasu minulostí. V duelu, ve kterém už šlo pouze o čest, nastoupily oba týmy v omlazených sestavách. Prostor k odpočinku dostali na opavské straně Šafránek, Tichý, Kukol, Grofek, Měch, Černý a Pavelek. Místo těchto borců se v sestavě objevili mladíci, jako třeba Jelen či Otipka. Právě tito dva hráči odměnili trenérovu důvěru při svém premiérovém startu vstřeleným gólem. Divoké utkání, které po šedesáti minutách skončilo smírně 6:6, dospělo nakonec k samostatným nájezdům, které zvládla lépe domácí strana.

44. kolo, středa 15. 2. 2012

HC ZUBR Přerov

7:6sn (2:2, 2:1, 2:3 - 0:0, 1:0 )

Branky a nahrávky: 4. Kundrátek, 6. Vaněk (Coufal, Kocan), 30. Kočara (Šťastný, Loupal), 36. Kundrátek (Menšík), 41. Šťastný (Loupal, Kočara), 53. Vaněk (Kocan, Coufal), rozh.nájezd Kočara - 6. Vítek (Džemla, Polok), 8. Koschatzký, 24. Jelen (Černý, Otipka), 43. Otipka (Kysela), 55. Koschatzký, 56. Wolf (Mlýnek, Herman). Rozhodčí: Koliba - Kika, Trunečka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Buly: 44:45. Střely: 56:40 z toho na branku: 42:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:6, 7:6 sn.

J. Sklenář (30. Okáč) - Pala, V. Sklenář, Ferenc, Tomeček, Pospíšil, Vávra - Loupal, Menšík, Blinka; Kundrátek, Kočara, Šťastný; Málek, Coufal, Vaněk; Kocan

Novák - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tůma, Mosler, Jurčík, Jelen, Džemla, Herman, Polok, Baďura, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Vítek, Otipka, Mlýnek

Již předchozí 43. kolo základní části rozhodlo o tom, že Zubři skonči po základní části na 3. místě a Opava na 6. pozici. Nic na tom nemohl změnit jakýkoliv výsledek dnešního zápasu těchto dvou mužstev. Navíc oba kluby budou od soboty spolu bojovat ve čtvrtfinále play-off. Zubři, nechtějíce riskovat případná zranění nebo zákazy startů za nějaké vyšší tresty, proto udělili volno své brankářské jedničce (Tihlář), třem obráncům (Faltýnek, Krajíček, Vlček) a osmi útočníkům (Kolařík, Sedlák, Sakrajda, Ditrich, Kolář, Brančík, Hanák a Kotásek). Ani Opava nepřijela v plné síle, i když počet hráčů, kteří jí chyběli byl o dost menší. V zápasu nenastoupil brankář Šafránek, obránci Tichý a Kukol a útočníci Měch, Grofek, Pavelek a Chalupa.

Do utkání vstoupili lépe Zubři. Hned od začátku nebezpečně ohrožovali soupeřova brankáře Nováka nebezpečnými střelami Kočary a Kocana. Ve 4. minutě jim tato aktivita vynesla vedení, když Kundrátek zachytil špatnou rozehrávku hostů a těsně před bránou Nováka prostřelil - 1:0. O dvě minuty později skončil puk po Coufalově střele z boku na brankovové čáře a Vaněk jej za ni dorazil - 2:0. Nadějné vedení však vydrželo jen několik desítek sekund. Ani ne za půl minuty hostující Vítek si vytáhl chytajícího Sklenáře dost z branky, položil si ho a zakončoval prakticky do prázdné brány - 2:1. V 8. minutě se rozhodl Sklenář zasáhnout daleko od branky, puk však nezískal pod kontrolu a ani tentokrát po střele opavského Koschatzkého už puku v cestě do sítě nic nepřekáželo - 2:2. Až do konce třetiny pak byla hra celkem vyrovnaná. Zubři se ještě museli bránit 37 sekund trvající přesilovce hostů 4 na 3 a následné 69 sekundové 5 na 3, ale úspěšně.

Celkem vyrovnaná hra pokračovala i po první přestávce. Po odehraných 55 sekundách nebezpečně z prostoru mezi kruhy ohrozil Nováka Málek, krátce nato na opačné straně Sklenáře Wolf. Uhodilo ale až ve 24. minutě, když Černého střelu z hranice kruhů tečoval před brankou přesně k levé tyči Jelen a Opavě se tak podařilo utkání otočit na 2:3. V polovině zápasu ale předvedla ukázkovou kombinační akci dvojice Šťastný - Kočara, kteří Nováka zcela vyšachovali a druhý jmenovaný už zakončoval do zcela odkryté klece hostů - 3:3. V tento moment se vystřídali také přerovští gólmani. Mezi tři tyče se postavil Okáč. Vyrovnávací gól Zubry povzbudil a začali na opavské vyvíjet tlak. Z mezikruží to zkoušeli Vaněk i Pala, výsledkem však nebyl gól ale jen donucení hostů k faulu a následnému vyhození puku z obranného pásma mimo hřiště. Rezultovala z toho 65 sekundová přesilovka 5 na 3 a ta se tentokrát Zubrům podařila na sto procent. V zámku prostřelil Nováka Kundrátek a Meo znovu vedlo - 4:3.

Ve 3.třetině se podařilo Zubrům hned po 57 sekundách skórovat, když po ledě mezi Novákovy betony přesně zamířil Šťastný a Meo už podruhé za zápas vedlo o dva góly, tentokrát 5:3. Rezerva Zubrů byla ale krátce nato vyloučena a bohužel na to doplatila. Ve 43. minutě totiž prudce pálil od modré čáry Kysela, Okáč sice jeho střelu ještě zneškodnil, ale u pravé tyče již hlídkoval zcela volný Otipka a na jeho dorážku neměl Okáč nejmenší šanci - 5:4. Zubři si v dalších minutách vytvořili převahu a soupeřům téměř nedovolovali svou branku výrazněji ohrožovat. Sami však spálili několik velkých šancí, které je v následných minutách asi hodně mrzely. Ve 44.minutě prokličkoval až před branku Vaněk, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení, to samé postrádala i střela přerovského obránce Tomečka od modré čáry o pět minut později, když měl Novák část své branky špatně krytou. V 51.minutě měl v přesilovce na hokejce gól Kocan, ale ani trajektorie jeho střely obdélník mezi třemi tyčemi neprotnula. Přesto se Zubři zaslouženě gólu dočkali. Přibližně sedm minut před koncem zvyšoval na 6:4 z přečíslení 2 na 1 přesnou střelou pod břevno Vaněk. Dvoubrankové vedení a i dále pokračující tlak Zubrů už nevěstil nic špatného. Teprve 5 minut před koncem se po dlouhé době opět dostali hosté před branku Okáče a hned trestali - po chybné rozehrávce snížil na 6:5 Koschatzký. A gólem skončila i další jejich příležitost o 54 sekund později. Zubři opět nepohlídali prostor u pravé tyče a z něj dorážel do prázdné brány tentokrát Wolf. Do konce základní hrací doby se už nic významnějšího nestalo a tak se muselo prodlužovat.

Zubrům patřila jen první minuta. Pak si ale musel jít na trestnou lavici odpočinout Ferenc a Zubři se museli bránit. Před Nováka se již nedostali ani po skončení oslabení, naopak rozhodnout mohli 25 sekund před koncem Kysela s Jelenem, ale Okáč se tentokrát vyznamenal.

Na nájezdy už vládli Zubři. Začínali hosté, Bednárek si ale na Okáče nepřišel. Následně Kočara oklamal brankáře Nováka a poslal puk kolem levé tyče za jeho záda. Také Vítkovu střelu Okáč vyrazil a když Kundrátek zamířil přesně pod břevno Novákovy svatyně, o zisku druhého bodu bylo rozhodnuto.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Změn v sestavě bylo sice hodně, ale je dobré, že jsme zápas vyhráli alespoň na nájezdy. I když nás trochu mrzí ta ztráta vedení 6:4 před koncem. Myslím si, že diváci se dobře pobavili, protože od mladých kluků byla snaha hrát hodně velká a potěšili nás. Opava také přijela s mladým mančaftem, hrálo se nahoru – dolů, takže jsme spokojení. V sobotu to už ale bude o něčem jiném. My se na ni všichni těšíme.