Opava ani napodruhé doma nezvítězila

• středa 24. září 2003
  • Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek

O p a v a - Hráči Slezanu ani napodruhé nevyužili domácího prostředí k plnému bodovému zisku a rozešli se s Pískem remízou 3:3. Opaváky můžou mrzet situace, kdy ještě deset minut před koncem vedli 3:1 a hlavně nevyužité přesilovky 4 na 3 ve druhé třetině a v prodloužení a naopak inkasování při pětiminutové výhodě jednoho hráče v poli. Dvěma brankami a jednou asistencí se zaskvěl Kamil Suchánek.

, středa 24. 9. 2003

3:3

IHC Písek

3.Suchánek (Sochorek), 37.Suchánek (Šebesta, Sochorek), 49.Šebesta (Suchánek, Sochorek) - 23.Brož (Kotaška), 50.Míka (Šimek), 52.Brož (Šimek, Pindiak) Rozhodčí: Hradil - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:4, navíc Všetečka 5 + DKU. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 480. Střely na branku: 33:33.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Dresler, Vosátko, Mocek, Ptáček - Šebesta, Sochorek, Suchánek - Mikšan, Najdek, Lhotský - Hroný, Harazim, Duba (41. Zdeněk).

Špiler - Všetečka (21. Burkoň), Vokatý, Kotaška, Pindiak, Veselý, Němeček - Kubeš, Šmátrala, Kořánek - Brož, Šimek, Míka - Nouza, Volráb, Nedorost - Hřebejk, Škoda, Štefan.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči Opavy: 1. Suchánek, 2. Prokop, 3. Sochorek

Lahůdka zápasu: První branka Opavy, Kamil Suchánek se vrhne na modré čáře neohroženě do souboje se soupeřovými beky, kteří čekají, že opavský útočník bude pokračovat k brance. Ten je však překvapí mohutným nápřahem a ránou, která skončí až ve Špilerově brance.

Zajímavost zápasu: 21.minuta, hostující obránce Všetečka nešetrně narazil Kamila Suchánka na mantinel, ale sám se přitom zranil a na střídačku mu museli pomáhat spoluhráči. Do kabiny po vyloučení do konce zápasu tak Všetečka odjel až po několikaminutovém ošetření na hráčské lavici.

Co rozhodlo: Dvě hrubé chyby na straně Opavy v posdlední třetině, když si Slezan nedokázal pohlídat vedení 3:1.

Oba celky potřebovali v tomto utkání nutně bodovat a lépe se tomu v úvodu přibližovali domácí borci. Vlétli na Písecké hráče a na hostujícího golmana Špilera několika nebezpečnými akcemi a ve 3. minutě se už radovali. Sochorek od pravého mantinelu vysunul najetého Suchánka a ten, ač tísněn dvěma obránci, vystřelil přesně nad Špilerovo levé rameno.

Po tomto okamžiku se iniciativy chopili hosté, Slezan se zatáhl do obrany a spoléhal na brejky. V 6. vystřelil puk na Šlupinovu branku Brož, puk se odrazil od mantinelu zpátky k bráně, kde ho brankář ještě před brankovou čarou zalehl. Hraje se nahoru dolu, opavský brankař zmařil slibné příležitosti Všetečky, Hřebejka nebo dnes výborné Šimkovy formace, na druhé straně se nezadařilo Lhotskému a Najdkovi.

Ve 12. chyboval na modré písecký bek a domácí se řítili dopředu ve třech proti jednomu. Duba se však rozhodl řešit situaci sám a dal tak vyniknout vynikajícímu Špilerovi, stejně jako hned po vhazování Horný a brankař předvedl bravurní semafor. Písek znovu nebezpečně dobýval opavskou svatyni, když Míka netrefil z úhlu prázdnou branku a Pindiak po vyloučení Horného trefuje připraveného Šlupinu.

Po návratu Horného jdou Opavané znovu ve třech proti jednomu, tentokrát střílí Najdek, brankář vyráží, opavský útočník puk dojede a snaží se ho zasunout, ovšem na brankové čáře zachrání hráče Písku Špilerův beton. První třetina byla úspěšnější pro oba golmany a Opava tak odcházela do kabin s vedením 1:0.

Druhá třetina se odehrávala ve znamení samých vylučování. Všetečka narazí hned v úvodu zezadu do Suchánka a navíc se přitom zraní. Rozhodčí ho vyloučí na 5 minut a do konce zápasu. Trest šel odpykávat Burkoň a Opavě se naskytla velká příležitost. Bohužel střely hráčů Slezanu byly slabé nebo nepřesné a tak zaútočili hosté. Na Kotaškovu příhru z vlastního pásma si najel Brož, proti němu vyrazil brankář Šlupina, ale puk vyhodil pouze zpátky k Brožovi a ten neměl problém vyrovnat do prázdné brány.

Opava se snaží odpovědět střelami Prokopa a Horného, ale Špiler se zaskočit nenechal. Po návratu potrestaného hráče rozhčí Hradil znovu vylučuje píseckého beka a hned za ním za vzájemnou potyčku z každé strany jeden hráč. Při hře 4 na 4 je vyloučen Brož, ale hned za ním putuje zbytečně Šebesta. V pěti se hraje poprvé až v 15. minutě.

Na jedné straně nepřekoná Šlupinu Nedorost ani Šimek, na druhé už však udeřilo. V 37. Sochorek nahrává k mantinelu Šebestovi, ten před bránou nachází uplně volného Suchánka, který přehodí Špilerův beton. Hra se znovu přiostřuje, Písek viditelně zrychlil, ale do konce druhé třetiny se už neprosadí. Do kabin tedy znovu odchází s jednogólovým náskokem Slezan.

Opava i do třetí části vstoupila náporem, avšak Přibyla, Lhotský ani Šebesta se neprosadí, brankáře Šlupinu nechá vyniknout Burkoň a Němečkova střela mezi betony se odkutálela těsně mimo. Uhodilo až ve 49., kdy Suchánek nahrál zapomenutému Šebestovi a ten se z forhendu nemýlil.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Šlupina znovu zasahoval daleko od brány, zapletl se ale do skrumáže a Míka napotřetí skóroval, když objel bránu a lehce zasunul. Za další dvě minuty uvolnil Šimek Brože a ten překonal vše, co mu stálo v cestě i s ležícím brankařem.

Opava je zaskočena, přesto se ještě snaží rozhodnout v podobě Horného, na druhé straně hrají přesilovku hosté, ale žádná střela se až do konce třetiny neujala. Opava si tak po čtyřech dnech opět vyzkoušela prodloužení, ale znovu se jí nepodařilo využít přesilovku 4 na 3 a Dresler, Lhotský ani dnes výborný Suchánek se neprosadili a tak zápas zkončil zaslouženou remízou, která je však pro oba týmy ztrátou.

Milan Chalupa: Začali jsme s velkým nasazením, ale po vstřeleném gólu jsme zapomínali na zadní vrátka, což se nám trochu vymstilo. Ve druhé třetině nás pětiminutová přesilovka paradoxně spíš přibrzdila, protože jsme ji začali tragicky a dostali gól. Pak jsme se dostali pod tlak, hráči byli dezorientovaní a hráči si nevěřili. Ve třetí části jsme se dostali zase do tempa, utekli jsme na dvoubrankový rozdíl, ale individuální chyby nás stály vítězství.

Milan Rambous: Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Dá se říct, že můžeme být spokojeni, protože se nám podařilo vyrovnat, ale stále opakujeme stejné chyby. Máme špatné začátky třetin, i dneska jsme dostali gól hned v úvodu zápasu. Ve druhé části jsme srovnali, ale pak hrubou chybou soupeři dovolili opět jít do vedení. Do třetí části jsme stáhli hru na tři pětky a chtěli se pokusit o zvrat. Jsem rád, že se nám i za stavu 1:3 podařilo zremízovat. Nechci si stěžovat, ale měl bych výhrady k rozhodčímu, protože nám pískal zákroky, které u domácích přehlížel.