Opava doma opět ztratila, podlehla Šternberku 2:4

• neděle 14. prosince 2008
  • Filip Lefenda, Daniel Bartonec

Těžké chvíle zažívají jak hráči, tak fanoušci Slezanu, kteří museli spolknout další hořkou porážku, když jejich tým nestačil doma na Šternberk. Slezan sice po první dvacetiminutovce vedl, později však o svůj náskok přišel díky velkým nepřesnostem v zakončení. V poslední třetině byla hra ze strany Opavy velmi nervózní, což vedlo k inkasování dvou branek a o zápasu tak bylo rozhodnuto. V závěru nepomohla ani hra bez brankáře a tak Opava po vcelku špatném výkonu podlehla Šternberku 2:4.

26. kolo, neděle 14. 12. 2008

2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

HC TJ Šternberk

Branky: 13. Kukol (Tůma, Měch), 38. Polok (Kocián) - 28. Hrbatý (Musil), 36. Martinka (Hrbatý), 45. M. Jurák (Klimovič, Zima), 53. Zima. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.

Masný (Trenčan) - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek, Žídek, Vitásek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Suchánek, Herman, Mlýnek, Tůma

Pekář (Tomášek) - Stříteský, Zapletal Hruška, Jurdič T., Fekiač, Musil - Jurák, Spurný, Fiala, Anděl, Hrbatý, Trunda, Martinka, Kohút, Klimovič, Zima, Poledna, Jurdič J.

Domácí vstoupili do úvodu zápasu velice dobře, ale moc šancí si nedokázali vytvořit. Naopak to byli hosté, kteří si vytvořili veliké příležitosti. Ovšem ani Klimovič ani Fiala na Masného nevyzráli. Logicky tak musel přijít trest. Ve třinácté minutě prostřelil hostujícího gólmana Michal Kukol a uklidnil svůj tým. Slezan působil i v dalším průběhu první dvacetiminutovky lepší dojmem, ale žádná akce se neujala. Ke konci první třetiny opět podržel svůj tým gólman Masný, jež se vyznamenal proti střelám Juráka a velmi aktivního Klimoviče. Po dvaceti minutách tak svítil na světelné tabuli stav 1:0 pro Opavu.

Prostřední dvacetiminutovku začali hosté velmi svižně. Proti byl však stále bezchybný Masný. Na druhé straně v přesilovce přistrčil puk Tichému Měch, ale opavský bek našel pouze beton Pekářovy výstroje. Za minutu již však bylo srovnáno. Slabší chvilku si vybral do té chvíle výborný Masný, který za svá záda propustil nahození Hrbatého. Domácí znervózněli a začali kupit chyby. Opavská defenziva držela nerozhodný stav jen do 36. minuty, kdy dorazil pokus Hrbatého za Masného záda Martinek. Slezan se však nevzdal a za dvě minuty se dokonce podařilo domácí srovnat. Tomáš Polok nevystřelil nikterak nebezpečně, ale také hostující gólman si vybral slabší chvilku. Do konce třetiny mohlo být pro opavské ještě lépe. Jenže tutovky Kovalovského a Poloka zůstaly bez využití.

Šternberk vstoupil i do poslední dvacetiminutovky daleko lépe něž domácí. Opavský gólman se musel činit, aby neinkasoval potřetí. Na domácí klec mířila jedna střela za druhou a ,,až” ve 45. minutě se hosté dostali znovu do jednobrankové vedení. Po shrumáži před opavskou brankou se nejlépe zorientoval Milan Jurák a zasunul puk pod ležícím Masným. Slezan se snažil ještě něco vymyslet, ale opět doplatil na neproměňování šancí. Tu největší spálil po přihrávce Měcha Herman. Ještě hůře pro svěřence kouče Suchánka bylo v 53. minutě. Rozhodčí viděl faul domácího hráče na jednoho z unikajících šternberských a okamžitě zapískal. Následovalo trestné střílení, které bez problémů střelou do růžku proměnil Zima. Hosté si již ve zbývajících minutách svůj náskok pohlídali a odváží si tak z Opavy všechny tři body.

Karel Suchánek (Opava): Příčiny dnešní porážky vidím hlavně v přístupu hráčů od první třetiny. Tak se nedá hrát. Já si myslím, že musíme přiznat, že jsme v krizi. Musíme si zítra sednout s hráči v kabině a udělat s tím pořádek. Cítíme, z čeho tato krize nastala. Musíme si sednout na zadek a jinak přemýšlet o hokeji. Žádné velké změny však následovat nebudou. Je to totiž hlavně o hlavách a již zmiňovaných přístupech všech hráčů.