Opava je při chuti, smlsla si i na Novém Jičíně

• čtvrtek 15. srpna 2013
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Hokejisté Slezanu Opava mají za sebou druhý zápas v rámci herní přípravy, kterou lze i nadále hodnotit jako povedenou. Po jednoznačné výhře na ledě Přerova se Opavským podařilo zdolat i nedaleký Nový Jičín. Svůj gólostroj načali Slezané trefou ve vlastním oslabení a nakonec se výsledek zastavil na hodnotě 6:2. Další duel je na programu v úterý, kdy si do slezské metropole přijede vyřídit účty v rámci odvety opět Přerov.

přát., čtvrtek 15. 8. 2013

6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Herman (Džemla), 9. Svoboda (Polok), 12. Vlašánek (Vrabel, Měch), 38. Galvas (Wolf), 50. Tichý (Vlašánek), 60. Černý (Galvas, Kysela) – 50. Vašut (Brynecký), 51. Macháček. Rozhodčí: Šutara - Pelc, Jandal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Vrabel, Pavelek, Mosler, Tůma, Havlíček – Černý, Měch, Wolf – Polok, Svoboda, Vlašánek – Džemla, Baďura, Herman – Trčka, Otipka, Vítek

Šrámek – Andrýsek, Vašut, Horák, Zahradníček, Gulda, Chvostek – Martinčík, Hanák, Macháček – Uhlár, Brýnecký, Zedník – Glos, Putniorz, Skaloš

V úvodu zápasu byl aktivnější domácí výběr a do první vážnější příležitosti se dostal Polok, ale gólman Šrámek při svém zákroku byl úspěšný. Následně byl vyloučen Tichý, jenže hostům přesilová hra spíše uškodila. V čase 7:10 totiž vybojoval kotouč mladý Džemla, vypálil na Šrámka, který kotouč vyrazil napravo k úplně volnému Hermanovi a ten poprvé poslal puk za záda hostujícího brankáře.

Krátce nato zafungovala na výbornou spolupráce Poloka se Svobodou středem hřiště, kdy talentovaný Svoboda prošel mezi obránci a střelou švihem překonal Šrámka – 2:0.

Agilní Svoboda byl také u třetího gólu Opavy, který padl ve 12. minutě. Nabral rychlost a objel dva protihráče, aby pak přenechal puk Měchovi, ten jej poslal na modrou Vrabelovi, jenž naznačil střelu, jako na zlatém podnose předal kotouč Vlašánkovi, na kterého zívala prázdná branka a robustní forvard už se nemýlil.

Po změně stran se v nastoleném trendu pokračovalo. Slezané diktovali tempo hry, nicméně nikam se nehnali, a tak se na další branku čekalo až do 38. minuty. Galvasovi nalil Wolf a zkušený zadák opavského výběru upravil na 4:0.

Ve třetím dějství se do hry dostali také Novojičínští. Nejprve v dobré příležitosti selhala letní posila Nového Jičína Hanák a následně hokejový matador Gulda nastřelil tyčku. V čase 49:26 se hosté dočkali. Brýnecký našel na modré novojičínského kapitána Vašuta a ten razantní dělovkou propálil Šafránka.

Uběhlo sotva třiadvacet sekund a přišla blesková odpověď Slezanu, o kterou se postaral svým nahozením obrovitý bek Tichý – 5:1. Za necelou minutu však v signalizované výhodě po zaváhání Pavelka dostal prostor Macháček, rychlou kličkou zmátl Šafránka a se štěstím stihl zasunout kotouč do branky.

Poslední slovo, ale měli Opavští. Po rychlé kombinaci se v úplném závěru prosadil střelec Černý, který upravil na konečných 6:2, a ve dvou přípravných duelech se mu podařilo nastřádat už čtyři přesné zásahy.

Josef Doboš (asistent trenéra HC Slezan Opava):

První třetina se nám vydařila a utkání jsme měli pod kontrolou. Dobře jsme bruslili a měli další šance, vyhráli jsme zaslouženě. V poslední třetině jsme poslali na led čtvrtou lajnu mladých kluků, aby si zahráli a ukázali svůj potenciál a myslím si, že ani tady, ani v Přerově nezklamali.