Opava konečně zabrala a po dobrém výkonu porazila Břeclav

• sobota 31. ledna 2015

Opavští hokejisté konečně zabrali a připisují si do tabulky tři body. Gólový účet utkání otevřel Měch, ještě v první třetině se ovšem povedlo hostům srovnat, prosadil se Zháňal. O osudu utkání rozhodla druhá tercie, ve které se Slezané prosadili třikrát a udělali tak výrazný krok k vítězství. V poslední periodě ještě vsítil branku Vítek a bylo vymalováno.

37. kolo, sobota 31. 1. 2015

5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 3. Měch (Tůma, Vítek), 32. Svoboda (Wolf, Chalupa), 34. Černý T. (Vítek, Kocián), 37. Tůma (Měch), 42. Vítek (Kocián, Měch) – 17. Zháňal. Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 658. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Šafránek – Tůma, T. Černý, Slavík, Vrabel, Mosler, Pavelek – Kocián, Měch, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Kafka, Polok, Herman

Klimeš (37. Šurý) – Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Fejt, Vojáček – Beneš, Červenka, Medek, Kučera, Tobola, Zháňal, Kozel, Medřický, Buhaj, Konečný, Kubáč, Průdek, Čápek, Papp

Slezan chtěl po pěti porážkách v řadě konečně zvítězit a zlepšit si tak pošramocené sebevědomí. Důležitý krok ke splnění tohoto plánu udělal už ve třetí minutě Tomáš Měch, k němuž doputoval odražený puk a opavský šikula jej svou střelou poslal do hostující klece, 0:1. Domácím vstřelená branka hodně pomohla, což dokazují další vytvořené šance. Za zmínku stojí především pokus Kociána, jeho střelu ovšem zlikvidoval Klimeš. Tentýž hráč se s Vítkem dostal do přečíslení dva na jednoho, i tentokrát Klimeš Kociána vychytal. Lvi si sice v první dvacetiminutovce moc šancí nevytvořili, i tak ale vyrovnali stav zápasu. Radek Zháňal využil zaváhání našich beků na útočné modré a pelášil sám na Šafránka, kterého následně překonal střelou do horní části branky, 1:1.

I ve druhé třetině byli lepší svěřenci trenérů Suchánka a Musiala. Ke slovu se dostal opět aktivní Kocián, bohužel i tentokrát vyšel ze vzájemného souboje jako vítěz brankář Klimeš. To, co se nepovedlo opavské dvacítce, se povedlo Lukáši Svobodovi. Ten se v přesilové hře dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil volně ležící kotouč za Klimešova záda, 2:1.

Za dvě minuty a třicet vteřin využili Slezané další početní výhodu. Kotouč totiž doputoval k Tomáši Černému a ten svým druhým gólem v sezóně navýšil vedení, 3:1. Neuběhly ani tři minuty a červené světlo se za Klimešem znovu rozsvítilo. Radek Tůma obdržel kotouč na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě, 4:1. Při tomto vstřelené brance se zřejmě zranil brankář Klimeš, jenž musel střídat, nahradil ho Šurý. Ještě před koncem třetiny se po pravé straně prodral do zakončení Wolf, jeho prudkou střelu však Šurý vyrazil do ochranné sítě.

Vstup do posledního dějství vyšel našim borcům znamenitě. Kanonýr Jakub Vítek obkroužil branku a propasíroval kus černé gumy za záda brankáře Šurého, 5:1. V následujících minutách si Slezan hlídal vedení a nikam nespěchal. Druhý přesný zásah si na své konto mohl připsat Vítek, to by mu ale nesměl v rozhodující chvíli sjet kotouč z čepele.

David Musial (HC Slezan Opava): „Jsem nesmírně rád, že jsme ten dnešní zápas zvládli. Už od první třetiny jsme hráli dobře. Ve druhé třetině jsme hráli přesilovky, ve kterých jsme se dokázali prosadit a navýšit tak naše vedení. Ve třetí periodě už jsme si vedení pohlídali a dovedli jsme zápas do vítězného konce."