Opava napravila domácí prohru, ve Frýdku-Místku vyhrála 2:1

• sobota 10. října 2009
  • Michal Berg

Díky dvěma brankám Tomáše Poloka a Kamila Glabazňi a velmi dobré obranné hře dokázala Opava uspět na ledě nováčka 2.ligy z Frýdku-Místku. Domácí tým poprvé vedl bývalý opavský trenér Michal Piskoř, ale ani změna trenéra nepřerušila sérii porážek Frýdku-Místku, který je zatím v tabulce předposlední. Opava poskočila na sedmou příčku v tabulce a vylepšit své postavení může ve středu doma proti Přerovu.

8. kolo, sobota 10. 10. 2009

Frýdek-Místek

1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 26. Sluštík - 6. Glabazňa (Mlýnek, Kovalovský), 32. Polok (Kocián). Rozhodčí: Krenželok - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 3:5, bez využití. Diváci: 500.

Horyl - Novák, Kudláček, Machálek, Ledvoň, Bavlšík, Babic, Krutil - Sztefek Sluštík, Pavlas, Martiník, Gelačák, Suchý, Kopáč, Janečka, Sýkora, Lukaštík, Gebauer, Křivák

Iláš - Kukol, Tichý, Vitásek, Plachký, Měkýš, Schreier - Kocián, Polok, Černý - Glabazňa, Mlýnek, Kovalovský - Tůma, Chalupa, Herman.

Domácí tým vedl poprvé jako hlavní trenér bývalý opavský kouč Michal Piskoř a jeho dokonalá znalost opavského prostředí domácím svědčila. Domácí dobře bránili, nenechávali hráčům Slezanu moc prostoru a průběh zápasu byl velmi vyrovnaný.

Poté, co Opava přežila domácí přesilovku v úvodu zápasu udeřil nejlepší střelec 2.ligy Kamil Glabazňa, když v 11. branku v seóně proměnil přihrávku Michala Mlýnka. O chvíli později se mohl prosadit domácí Suchý, ale svého bývalého spoluhráče Iláše nepřekonal.

Ve druhé třetině začali lépe domácí. Sluštík nejprve zahodil velkou šanci, pak ale proti Ilášovi uspěl rychlou střelou hned po buly a ve 25. minutě vyrovnal.

V polovině zápasu přečkali Opavští vyloučení Měkýše a udeřili na druhé straně. Ivo Kocián nahrával a Tomáš Polok skóroval. Chvíli poté mohla Opava přidat další branku, za domácím brankářem Horylem se dokonce otřáslo břevno, ale skóre se neměnilo. Což bylo na druhou stranu pro Opavu dobře, když se musela čtyři minuty bránit po Kovalovského faulu vysokou holí.

Ve třetí části se domácí snažili tlačit na vyrovnání, ale na rozdíl od přdchozách zápasů se Opavě podařilo udržet vedení a dobrou obrannou hrou napravit nevydařené vystoupení z domácího prostředí. Již třetí výhra na ledě soupeře tak pomohla k posunu Slezanu na 7. příčku tabulky.

Karel Suchánek (Opava): Jsem rád, že jsme napravili domácí ztrátu bodů s Novým Jičínem a ve Frýdku Místku vyhráli. Udělali jsme změny v sestavě a to se vyplatilo, Mlýnek i Herman nezklamali. Zápas jsme dohrávali na dvě obrany, ale musím pochválit celý mančaft za týmový výkon, který nám přinesl vítězství. Ve druhé třetině jsme měli velké množství šancí, ktré kdybychom proměnili, tak by se nám možná hrálo lépe.