Opava nestačila ani na Jihlavu

• pátek 26. února 2010

Junioři Dukly Jihlava se radují ze třetího vítězství v řadě, když si krátce po pátěčním poledni poradili s juniory opavského Slezanu. Našim borcům vstup do utkání vůbec nevyšel, jelikož domácí šli po půl minutě do vedení. Také v dalším průběhu zápasu měli navrch hráči Jihlavy, kteří odskočili až na rozdíl čtyř branek. Poté začla skórovat také Opava, avšak na obrat bylo už příliš pozdě. Dvěmi brankami se v zápase blýskl ostrostřelec Slanina, jeden přesný zásah zaznamenal Herman.

43. kolo, pátek 26. 2. 2010

HC Dukla Jihlava

6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Dvořák (Kuřítko), 10. Pometlo, 27. Němec (Šustr, Kuřítko), 29. Šustr (Kuřítko, Dvořák), 41. Dvořák (Pometlo, Kuřítko), 57. Kasalý (Prokš) - 38. Slanina (Verlič), 48. Herman, 59. Slanina (Novák, Verlič). Rozhodčí: Hribík - Paděvet, Prchal. Vyloučení: 9:5, navíc Adam (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 55:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

Navrátil - Šidlík, Adam, Cirhan, Šustr, Jaroš, Kolda, Rosendorf - Brychta, Němec, Prokš, Dvořák, Malec, Vysloužil, Kasalý, Pekárek, Mikeš, Matějka, Kuřítko, Pometlo

Machovský - Faksa, Dufek, Rýpar, Mosler, Kukla, Dohnal - Trčka, Vlašánek, Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek

Nástup Jihlavy byl vskutku famózní. Uběhlo pouze 33 sekund a už se hrstka přihlížejících diváků radovalo se svými mladíky na ledě z první vstřelené branky. Kuřítko našel v mezikruží Dvořáka a ten švihem vymetl horní růžek opavské branky. Ve 3. minutě šel na trestnou lavici Rýpar, avšak Dukla si žádné větší šance nevypracovala. Dvě vteřiny před návratem Rýpara fauloval další hráč Slezanu, tentokrát Slanina. Ani v této výhodě hráče v poli se Jihlavanům nedařilo, naopak. Paradoxně ve vlastním oslabení se do samostatného úniku dostal Vítek, ale jeho pokus o bekhendový blafák domácí gólman Navrátil vystihl. V 9. minutě si Jihlava vypracovala dobrou šanci na srovnání. Pometlo dorážel kotouč za Machovského záda, ovšem opavští zadáci na poslední chvíli kotouč odpálili. Poté následovala dvojice vyloučení na straně domácích. Čekalo se tak, že Opava spíše srovná skóre, určitě však ne, že branku dostane. V 10. minutě se však tato situace stala skutečností, jelikož Pometlo vystihl nepřesnou přihrávku hostů a v samostatném brejku překonal blafákem Machovského. Do konce třetiny hrála Opava ještě dvě přesilovky, ale ani v jedné se jí srovnat nepodařilo.

Za stavu 2:0 pro domácí hráče začala druhá dvacetiminutovka. Ve 25. minutě šel na trestnou lavici opavský Vlašánek a o dvě minuty později již na světelné tabuli svítila trojka. Pěknou jihlavskou kombinaci totiž do odkryté opavské branky zakončil Němec. Minutu poté šel Slezan opět do čtyř, tentokrát se proti pravidlům provinil Novák. I tuto přesilovku Dukla zužitkovala k navýšení náskoku, který po brance Šustra narostl na 4:0. V závěru třetiny se s vyloučeními roztrhl pomyslný pytel. Podstatnější však bylo, že Slezan snížil. Obraně Dukly ujel Slanina a střelou pod břevno zaznamenal první branku hostů. Po čtyřiceti minutách tak činil stav 4:1.

Domácí hokejisté si už svůj náskok dokázali udržet. Hned po patnácti sekundách zakončil akci dva na jednoho Dvořák a bylo to už 5:1. Následovala pasáž, která příliš hokejové krásy nenabídla. Gól přinesla až 48. minuta, kdy chybu domácí obrany potrestal hostující Herman. Další branky přinesl až samostný závěr zápasu. Nejprve zařídil Kasalý šestou branku Jihlavy a krátce poté uzavřel na konečných 6:3 svým druhým gólem v utkání Slanina, který z bezprostřední blízkosti překonal Navrátila.

Jihlava tak porazila opavský Slezan 6:3 a užívá si třetí výhru v řadě. Opava odjíždí domů bez bodů.

Karel Suchánek (Opava): „To, co naši hráči předváděli od začátku utkání, bylo naprosto nedůstojné. Nechcou se vůbec připravit, pak to tak vypadá, nastoupili vlažně, rychle prohrávali 2:0. Už i tak se těžko motivují, soutěž vyloženě dohrávají. To nemělo nic společného s hokejem, ti hráči by si měli uvědomit, že soutěž je sledovaná, má nějakou úroveň. Bohužel ti hráči k tomu přistupují tak, jak k tomu přistupují.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Musím poděkovat hráčům, že zápas odehráli s chutí a nasazením a bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát, i když už vůbec o nic nejde. Ukazují nám tak svoje morální vlastnosti. Také bych chtěl vyzdvihnout výkon Navrátila, který chytal velmi dobře. Mohli jsme dostat daleko víc gólů, ale i my jsme mohli o hodně víc dát, protože jsme tam měli spoustu šancí. Samozřejmě v zápase byly i negativní věci, udělali jsme tam chyby, na které jsme hráče upozornili. Ale jinak jsme spokojení a doufáme, že se nám povede sezona s dobrými výkony zakončit.“