Opava podlehla Břeclavi 4:2

• středa 09. prosince 2009
  • Filip Lefenda

Slezan v Břeclavi na body nedosáhl a odváží si z jihu Moravy prohru 4:2. Rozhodla o tom převážně první dvacetiminutovka, kterou domácí Lvi vyhráli 2:0. Následující dvě třetiny už skončily totožným výsledkem 1:1, celkově tedy 4:2. V bráně Opavy se po menší pauze objevil opět David Iláš. Skórovat se v Břeclavi podařilo Grofkovi s Tichým. Opava touto prohrou klesla o jednu pozici na 7. místo, jelikož si Vsetín bez větších potíží poradil doma s Jičínem a Opavu tak přeskočil. Další zápas čeká na Slezan už v sobotu, kdy zajíždí k velice těžkému zápasu na led Orlové.

22. kolo, středa 9. 12. 2009

HC Břeclav

Branky: 11. Nekvasil (Sedláček, Mráz), 16. Kárný (Pelán, Prachař), 38. Sedláček (Strýček), 51. Prachař (Pelán) - 29. Grofek (Měch), 55. Tichý (Měch). Rozhodčí: Škrobák – Smilek, Wesley. Vyloučení: 5:5, navíc Tichý (OPA) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 224. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Žurek – Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Lattner, Strýček – Prachař (A), Karný (A), Pelán – Mráz, Sedláček (C), Nekvasil – Čikl, Barák (od 21. Skokan), Klimovič

Iláš – Vitásek, Dohnal, Tichý, Koloničný, Kukol (A), Schreier, Měch (A), Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek (C), Kocián, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Herman, Chalupa