Opava podlehla Třinci 1:2

• sobota 08. prosince 2007
  • Vojtěch Volf

Ve 28. kole extraligy dorostu přivítala Opava na domácím ledě celek Třince. Zápas byl velice vyrovnaný až do samého závěru a svědčí o tom i počet vstřelených gólů. Po prvních dvou třetinách byl stav utkání 1:1 a gól který rozhodl o prohře Slezanu padl až v 53. minutě. Jediný gól Opavy vstřelil Kamil Kinkor.

28. kolo, sobota 8. 12. 2007

1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

HC Oceláři Třinec

Branky: 2. Kinkor (Mach) - 18. Rufer (Bajtek), 52. Hegyi (Marosz, Uher). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.

Orčík (Novák) - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek, Žídek, Dohnal - Svoboda, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Kalus, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Sklenář (Valalík) - Ovčaří, Gottwald, Pavlík, Rajnoch, Burzala, Teper, Sklenář, Špok - Rufer, Bajtek, Putniorz, Martyčák, Marosz, Hegyi, Balcar, Blinka, Samek, Číhal, Uher.

Zápas začala obě mužstva v celkem vlažném tempu a na první šanci jsme si museli počkat až do poloviny druhé minuty, kdy se puku ujal Marek Mach, proniknul do třetiny hostů, přihrál na volného KAMILA KINKORA a ten otevřel skóre zápasu. O první větší šanci hostů se postaral ve čtvrté minutě Tepera, ale jeho střela skončila v lapačce Pečírky. Poté se hra zase vrátila do počátečních kolejí a k vidění byl nepříliš atraktivní hokej. I přesto, že si oba týmy uměly vypracovat hezký průnik do soupeřovy třetiny, chyběl tomu důraz v brankovišti a o zakončení byla také nouze. Proto se další větší šance objevila až ve čtrnácté minutě, když se k puku dostal domácí Vítek, ale jeho střelu příklepem ocelářský brankář za své záda nepustil. Okolo 15. minuty obě mužstva ožila, hra se zrychlila, k vidění byl velice vyrovnaný boj a zdálo se, že jednobrankový rozdíl vydrží až do konce třetiny, ale opak byl pravdou. V 18. minutě se hostům díky RUFERA ADAMA podařilo vyrovnat a do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.

Druhá třetina začala stejně jako předchozí skončila. Hosté i domácí hráli dobře jak v obraně tak i v útoku a byl to spíše boj o střední pásmo. V druhé polovině prostřední části měla navrch Opava, ale ani v početní převaze se nedokázala prosadit a proto druhá třetina skončila bez gólu.

Poslední fáze utkání jen potvrdila vyrovnanost tohoto derby. Všichni hráči hrály nadprůměrně rychle, s velkým nasazením a bojovnost domácích i hostů byla vidět také na četném vylučování. Tolik trestů co padlo v poslední třetině nepadlo ani dohromady v předchozích dvou a proto se tlak přenášel z jednoho celku na druhý. Zlomovým bodem zápasu se stala 52. minuta, při které se ve skrumáži před domácí bránou nejlépe zorientoval HEGYI DOMINIK a vstřelil tak vítězný gól. Po jeho gólu se ještě několikrát vylučovalo, ale na stavu se už nic nezměnilo a tak po velice vyrovnaném boji Slezan podlehl Ocelářům 1:2.