Opava porazila Techniku po nájezdech

• neděle 13. února 2011
  • Daniel Bartonec, Jan Šimek

Opavští hokejisté nastoupili v nedělním utkání ve značně pozměněné sestavě. Kouč Glabazňa dal dnes příležitost juniorům. Po dvou třetinách sice opavští prohrávali o dvě branky, ale v poslední třetině si díky gólům Mlýnka a Vlašánka vynutili prodloužení. Nadstavbová část druhé hokejové ligy Východ je u konce. Nyní Slezan čeká v úterý od 18:00 první utkání play-off na ledě Šumperka. Odveta je na programu ve čtvrtek od 18:00 v Opavě.

40. kolo, neděle 13. 2. 2011

4:3sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 10. Grofek (Faksa, Tůma), 45. Mlýnek (Kocián, Bednárek), 56. Vlašánek (Kocián), 65. Polok - 10. Brzobohatý (Benýšek, Odehnal), 29. Rajnoha, 38. Brzobohatý (Odehnal). Rozhodčí: Mrkva - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 5:5. Využití: Bez využití. Diváci: 420. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Iláš - Faksa, Tichý, Bednárek, Pavelek, Spusta, Tůma, Grofek, Polok, Herman, Vlašánek, Mlýnek, Kocián, Wolf, Kříž, Weiss, Kysela, Křesťan, Chalupa

Novák - Habrovec, Lysoň, Strýček, Úlehla, Babic, Vojsovič, Jelínek, Bělohlávek, Šedý, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Šrámek, Rajnoha, Blaha

Opavský tým nastoupil do zápasu v sestavě bez některých svých opor, které nechal trenér Glabazňa před důležitými zápasy v play – off odpočívat a šanci nakouknout do druhé ligy dal několika mladíkům z hokejové líhně Slezanu. V první šanci se ocitl rychlý Grofek, ale jeho bekhendovou střelu zachytil Novák svým pravým betonem. Další vážná akce domácích už znamenala gól v síti Techniky. V 10. minutě se o něj chytrou tečí postaral právě Grofek, který si tak po předchozí neúspěšné příležitosti spravil chuť. Hosté však bleskově vyrovnali, když se ještě v téže minutě prosadil velmi důrazným způsobem na hranici regulí Brzobohatý.

Hostující útočník s číslem 91 na dresu byl i v následujících chvílích hnacím motorem svého družstva, proti jeho umění však byl skvěle chytající Iláš, jenž mu v 15. minutě sebral z hole další gól Brna. Když už Brzobohatý dostal puk za záda Iláše, rychle jej odpálil soustředěný obránce, jako kupříkladu Bednárek v 17. minutě střetnutí. Do konce první terci se již nic podstatného neudálo, takže následovala druhá, o poznání hokejovější třetina.

V úvodu druhé periody byl domácí celek aktivnějším. Do dobré příležitosti se prodral domácí Mlýnek, udělal Novákovi v hostující brance kličku, ale bohužel pro Opavu nedokázal puk zamést do odkryté svatyně Techniky. I nadále to však byl celek Slezanu, který vytrvale zaměstnával hostující defenzivu. Nejprve tvrdou střelu Bednárka od modré tečoval jeden z obránců VSK a jen tak tak, že padající kotouč neskončil za zády Nováka. Okamžik nato si z levého kruhu povyjel Kocián a svižná střela skončila po odrazu Nováka na levé tyčce! Z nenadání se do šance dostali také Brňané a hned z toho byl gól! Rajnoha zacílil přesně a Iláš byl na jeho ránu krátký.

Opavští se hnali za vyrovnáním ale Mlýnkovu bekhendovou kličku vytěsnil svým betonem Novák a následnou dorážku v podaní Kociána zlikvidoval taktéž. Akce Slezanů pokračovala stále, ale ani ve své druhé střelecké příležitosti nedokázal překonat výborného Nováka. Ve vlastním oslabení dokázali hosté přečíslit opavské mužstvo, ale Bělohlávkovu přihrávku na Rajnohu před domácí klecí dokázal srazit do bezpečí zadák Bednárek. Hosté však zanedlouho vstřelili i svůj třetí gól. Zásluhou Brzobohatého, jenž uklidil kotouč mezi betony Iláše - 1:3.

V prvních minutách třetího dějství při hře ve čtyřech se opavští hráči dočkali kontaktní branky, kterou měl na svědomí Mlýnek, skórující po přímočaré kombinaci domácího mužstva. Zahrozili také hosté, jmenovitě Rajnoha, jenž si to štrádoval sám na Iláše, ten jej však však famózním vychytal. Domácím hráčům se nedala upřít bojovnost a touha vyrovnat, nicméně se jim to ani přes množství šancí a střel nepodařilo. Až v 56. minutě vybuchla Glabazňova střídačka radostí. To se totiž se štěstím prosadil z křídla najíždějící Vlašánek, který nezištně procpal puk za záda Nováka. V závěru třetiny se ve velkých šancích ocitli hokejisté z obou táborů, nicméně brankáři své týmy podrželi.

Prodloužení nabídlo na svém počátku šance opavských hráčů, ty ale zůstaly nevyužity. Na druhé straně pak po párádní souhře pálil kapitán Techniky Habrovec, ale Iláš předvedl zákrok večera, když jeho lapačka nádherně spolkla letící puk. Hosté měli na konci prodloužení veliký nápor, avšak Iláš byl úspěšný jak proti spršce brněnských střel, tak proti dorážce Babice.

Nájezdy rozhodl ve druhé sérii domácí Polok a protože opavský strážce svatyně Iláš vychytal všechny tři hostující střelce, připsali si bonusový druhý bod za vítězství 4:3 po nájezdech Slezané.

Kamil Glabazňa (trenér HC Slezan Opava):

Dnešní zápas se mi moc hodnotit nechce, protože v tabulce již o nic nešlo, tak jsme toho využili a některým hráčům jsme dali před boji v play - off volno. Nastoupilo také pár hráčů z juniorské extraligy, kteří se na tento zápas těšili, takže dostali na ledě svůj prostor a určitě nezklamali.

Roman Kaňkovský (trenér VSK Technika Brno):

Zápas jsme měli velice dobře rozehraný zejména po prvních dvou třetinách. Poté sice Opava srovnala, ale přesto jsme mohli v závěru rozhodnout. Nakonec jsme prohráli po nájezdech, která nám letos vůbec nejdou.