Opava proti Valachům sice vedla, nakonec však nebodovala

Zápas11.2.2015 | Vojtěch Konečný
Opavští hokejisté dnes nepředvedli proti Vsetínu optimální výkon. Domácí sice vedli zásluhou Tůmy, ještě v první dvacetiminutovce však otočil průběh zápasu Kolařík. Ve druhé tercii zapomněla naše obrana opět na Kolaříka, který se dostal do samostatného úniku a zakončil. Tento pokus sice Šafránek zlikvidoval, na následnou dorážku od Zúbka však byl krátký. Gólový účet tohoto klání uzavřel opět Zúbek, jenž se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru.
40.kolo, středa 11.2.2015
1:4(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Tůma – 9. Kolařík (Zúbek, Tesařík), 18. Kolařík (Zúbek), 34. Zúbek (Kolařík, Tesařík), 60. Zúbek (Vaněk, Kolařík). Rozhodčí: Koliba – Moravec, Řezáč. Vyloučení: 5:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 852. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tůma, T. Černý, Mosler, Vrabel, Pavelek – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Vaněk
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Grebenyuk, Nedbálek, Vrba, Hryciow, Štědrý, Tichý, Haloda, Báchor – Zúbek, Vaněk D., Kolařík, Slováček, Hrazdira, Ambruz, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala

Komentář k zápasu

Opavským hokejistům vyšel vstup do utkání se Vsetínem na výbornou. Už ve druhé minutě se totiž dostali Slezané do vedení, a to zásluhou Tůmy, který dokázal prostřelit Hromadu a otevřel tak skóre tohoto duelu, 1:0. Jak je již zmíněno výše, úvod vyšel lépe Opavě, která se dostala do několika slibných šancí, Hromada ale všechny pokusy zlikvidoval.

V deváté minutě už ovšem bylo srovnáno. Ke slovu se totiž dostal kanonýr Kolařík, který díky asistenci Zúbka skóroval v tomto utkání poprvé, 1:1. To ale nebylo v této třetině ze strany hostů vše. V jedenácté minutě byl v samostatném úniku faulován Daněk a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný hráč si pěkně položil Šafránka a snažil se za něj zasunout kotouč, úmysl mu ovšem nevyšel, puk pouze prolétl brankovištěm. Neproměněné trestné střílení však Valachy nemuselo vůbec mrzet. V osmnácté minutě se po hrubé chybě Vrabela dostal ke kotouči Kolařík a ten se nemýlil ani tentokrát, 1:2.

Ve druhé tercie se snažili Opavané zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, bohužel marně. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila totiž skvěle bránili střední pásmo a nepouštěli domácí do zakončení. Ve čtyřiatřicáté minutě naši hráči úplně zapomněli na Kolaříka a ten pelášil sám na Šafránka. Strážce domácí svatyně sice tento minisouboj zvládl, následná dorážka Zúbka už ale skončila za jeho zády, 1:3.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení častého vylučování. Především na straně Vsetína, poněvadž hosté měli za celou třetí tercii vyloučených celkem šest borců. Slezan dokonce hrál i dlouhou přesilovku pěti proti třem, ani tu ale nedokázal přetavit ve druhou branku. Dobrou šanci na snížení měl poté Chalupa, jeho pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Hromada pravým betonem.

Postupem času sehrály svou roli i nervy. K vidění byl například zbytečný faul Moslera, který po odpískání nesmyslně krosčekoval jednoho z hostí. Definitivní pojistku přidal v poslední minutě forward Zúbek, který tak zpečetil tímto přesným zásahem výhru svého týmu.

Ohlasy trenérů

David Musial (HC Slezan Opava): „Měli jsme dobrý začátek, ale špatný konec. Myslím si, že jsme si, především v první třetině, vytvořili nějaké šance, bohužel jsme je však neproměnili. Vsetín poté zlepšil svou hru, dobře střílel, přetavil šance v góly a zaslouženě zvítězil."

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Před zápasem jsme si řekli, že tady budeme hrát tak, jako v play-off. V první třetině jsme udělali jednu hrubou chybu, kterou soupeř potrestal a vedl tak 1:0. Pak si však myslím, že jsme měli utkání pod kontrolou, sice jsme měli moc vyloučených, což nás v závěru stálo dost sil, ale vše jsme ustáli. Dobře jsme bránili střední pásmo, nepouštěli jsme domácí do šancí a to rozhodlo."


Aktuálně na webu