Opava s Přerovem neinkasovala a zvítězila 3:0

• sobota 17. listopadu 2012

Opava si v souboji s přerovskými Zubry počínala na výbornou a připsala si do tabulky tři body. Vítězství domácího celku se začalo rýsovat už v první třetině, kdy se krásnou trefou švihem prosadil navrátilec Kocián. Další dva góly poté přidali Wolf s Mlýnkem ve třetí dvacetiminutovce a stanovili tak konečný výsledek střetnutí na 3:0. Skvělým výkonem se prezentoval brankář Šafránek, který si připsal velké množství skvělých zákroků a po zásluze tak byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem opavského celku.

17. kolo, sobota 17. 11. 2012

3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 6. Kocián (Mlýnek, Galvas), 46. Wolf (Chalupa, Vítek), 58. Mlýnek (Pavelek, Galvas). Rozhodčí: Czubaj - Čaja, Konvička. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:0. Diváci: 363. Průběh utkání: 3:0.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Vojtek – Pala, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina – Vaněk, Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Málek, Kolář, Kundrátek, Sprušil, Ditrich Rozhodčí: Czubaj - Čaja, Konvička

Do utkání vstoupila Opava přesilovou hrou, v té se však paradoxně zrodila obrovská šance Zubrů, když se do samostatného brejku dostal Sakrajda, jeho blafák ale Šafránek vychytal. Po chvilce měl Slezan další možnost hry v početní výhodě a ta už byla o poznání povedenější. Po přihrávce Mlýnka se kotouče zmocnil Ivo Kocián, který se po efektivním přibrzdění trefil švihem za Vojtkova záda! Další velkou možnost měli pro změnu hosté. Střelu od modré čáry z 18. minuty vyrazil Šafránek málem přímo na aktivního Sakrajdu, skóre se ale neměnilo.

Ve druhé dvacetiminutovce nabídl Sprušil po akci podél mantinelu výstavní přihrávku Osinovi, ten však vyloženou možnost spálil a poslal kotouč nad horní tyč. O dvě minuty později se zrodila akce na druhé straně, na jejímž konci byl autor první branky Ivo Kocián. Opavský navrátilec zvolil opět ránu zápěstím a i tentokrát nadělal jeho pokus Vojtkovi starosti, byť se neujal. Krátce po polovině utkání měli dobré možnosti k vyrovnání Brančík s Málkem, ležící Šafránek ale překonán nebyl. Na protější straně zahrozil domácí Černý, který se nacpal mezi dva beky, ale nakonec neměl dostatek klidu v zakončení. Obrovská šance přišla ve 33. minutě. Vítek našel dobrou nahrávkou Chalupu, ten ovšem rozezvonil pouze tyč Vojtkovy svatyně. Minutu a půl před druhou sirénou se zase řítil na bránu Lukáš Černý, Ferenc jej však obral nevybíravým způsobem o kotouč, sudí Czubaj však do píšťalky nefoukl.

Třetí perioda začala ve znamení vyloučení na obou stranách. Ve 46. minutě se poté zrodil gól, který již padl v plném počtu hráčů. Petr Wolf dostal přihrávku před hostující klec a nikým nehlídaný se dokázal prosadit. Další trefu mohl přidat o něco později Mlýnek, jeho samostatný únik ale vychytal Vojtek. Loženku neproměnil v 53. minutě ani Ditrich, který poslal pas Ference pouze do Šafránkových betonů. Trestali tak domácí. V 58. minutě se za sekání poroučel z ledu Goiš a Opava hrála přesilovku. Tu po necelé minutě zužitkoval ve třetí zásah Slezanu Michal Mlýnek. Poté dostali možnost přesilové hry také hosté, ale se stavem již nic udělat nedokázali.

Tři body tak zůstaly ve slezské metropoli, hosté z Přerova odjíždějí domu s prázdnou.

Karel Suchánek

Dnes to byl souboj gólmanů. Věděli jsme, že se Martin Vojtek proti nám bude chtít ukázat, ale musím říct, že Dušan Šafránek se mu vyrovnal. Hlavně ve druhé třetině, kde byli hosté lepším týmem a měli převahu, nás výrazně podržel. Ve třetí části už jsme měli více brankových příležitostí a ze dvou přečíslení se nám podařilo skórovat. Jsem rád, že jsme tímto dotáhli utkání do vítězného konce.