Opava si lehce poradila s Frýdkem-Místkem a posunula se na 4. místo tabulky

• středa 06. listopadu 2013
  • Vojtěch Konečný

Opavští hokejisté navázali na dobrý výkon z Valašského Meziříčí. O osudu zápasu rozhodla především druhá dvacetiminutovka, ve které se svěřencům trenéra Suchánka podařilo v rozmezí dvou minut vsítit tři branky. Hostům se sice podařilo připravit Šafránka ve třetím dějství o čisté konto, poslední slovo však patřilo Opavě a to znamená, že si Slezan do druholigové tabulky připisuje tři body za jasnou výhru 6:1.

16. kolo, středa 6. 11. 2013

6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 13. Wolf (Vrabel,Galvas), 22. Svoboda (Vítek), 24. Kocián (Vrabel), 24. Vítek (Polok), 48. Tichý (Galvas), 58. Baďura (Vlašánek, Galvas) - 52. Slovák (bez asistence). Rozhodčí: Dědek. Vyloučení: 5:5 navíc Mosler(OPA) 5+OK a Kubáň(FRM) 10 min. OT. . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 368 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1 .

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Měch, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda

Chvostek (24.Kubáň) – Gajda, Čintala, Ovšák, Mamula, Měkýš, Richter, Gogolka, Sluštík O., Ivan, Slovák, Mikšan, Vacula, Stranský, Mach, Podešva, Kupon, Sluštík J.

První zajímavá situace středečního duelu byla k vidění v šesté minutě, kdy Měch tvrdě vypálil, bohužel jeho střela jen těsně prosvištěla kolem levé Chvostkovy tyče. V deváté minutě Galvas nahodil puk od modré čáry na Chvostka, ten však puk vyrazil jen před sebe a umožnil tedy dorážet Černému, domácí útočník však nedokázal puk protlačit do brány. Opava s ubíhajícím časem začala stupňovat svůj tlak, který nakonec vyústil v úvodní branku. Domácí Wolf se z levé strany kluziště prodral až před Chvostka a bekhendovou střelou otevřel skóre utkání, 1:0.

O dvě minuty později mohl zvýšit náskok Opavy Svoboda, mířil však nad. Ihned po Svobodově šanci došlo ve středním pásmu k tvrdému zákroku domácího Moslera na jednoho z hostí. Mosler vyfasoval pět minut a trest do konce utkání a následovala tedy dlouhá přesilovka Frýdku-Místku. Obrovskou šanci měl v této početní výhodě Ivan, který měl před sebou odkrytou bránu, naštěstí pro domácí se však jednomu z obránců podařilo Ivanovu střelu srazit hokejkou do rohu. První třetina tedy skončila 1:0.

Druhé dějství začalo dvouminutovou gólovou smrští Opavy. Ve 22. minutě si Svoboda v přečíslení dva na jednoho obhodil hostujícího obránce a nekompromisně zakončil, 2:0. Za necelou minutu a půl se prosadil krásnou střelou do horního růžku Kocián a bylo to 3:0. Ale aby toho nebylo málo, tak za osmnáct vteřin se po Polokově přihrávce prosadil pohotovou střelou Vítek a ten již zvýšil na hrozivých 4:0. Po čtvrté inkasované brance došlo k výměně brankářů na straně hostí, Chvostka nahradil Kubáň.

Frýdecko-Místečtí měli ve druhé třetině jednu velkou šanci, to když se do samostatného úniku dostal Mamula, Šafránek však jeho bekhendový blafák skvěle zneškodnil. Ve 34. minutě se ke střele dostal domácí Polok, jeho střelu však Kubáň se štěstím vyrazil. Na konci této dvacetiminutovky byl za zdržování hry poslán na trestnou lavici hostující Podešva, toto vyloučení se však velmi nelíbilo Kubáňovi, který za protesty obdržel desetiminutový osobní trest. Opavě se ale další branku vstřelit nepodařilo a do kabin odcházely obě mužstva za stavu 4:0.

Třetí třetina začala velkými šancemi na obou stranách. Nejprve se v šanci objevil Kocián, který se prodral před Kubáně, střela opavského forwarda však skončila na vyrážečce gólmana Kubáně. Vzápětí se do přečíslení dva na jednoho dostali hosté, Ivan však svou střelou trefil jen boční síť. V čase 46:32 Ivan fauloval Měcha a Opava dostala možnost přesilové hry. Tato přesilová hra vyšla Slezanu narámně. Opavský zadák Tichý totiž po přihrávce Galvase tvrdou střelou švihem zvýšil na 5:0. Přesně za dvacet vteřin po vstřelené brance Tichého se do úniku dostal hostující Sluštík, ten byl však nedovoleně zastaven a bylo nařízeno trestné střílení. Sluštík však trefil pouze spojnici a skóre se neměnilo.

V 52. minutě se podařilo Měchovi zachytit prudkou přihrávku Tichého a domácí kapitán se řítil sám na Kubáně, strážce frýdecko-místecké svatyně však tento pokus zlikvidoval. Frýdku-Místku se přece jenom podařilo obrat Šafránka o čisté konto. Slovák využil zaváhání Baďury a pěknou střelou snížil na 5:1. Poslední slovo však měla Opava. Baďurovi se totiž podařilo odražený kotouč dorazit do prázdné brány a bylo hotovo.

Opava si tedy připisuje tři body za jasné vítězství 6:1 a posunuje se na 4. místo tabulky.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem. V patnácté minutě byl sice vyloučen Mosler, avšak pětiminutové oslabení jsme ubránili. Ve druhé třetině jsme utkání přetáhli na svou stranu a zbytek zápasu jsme kontrolovali.

Radim Nečas (trenér HC Frýdek-Místek):

Jelikož jsme do utkání vstoupili v okleštěné sestavě, tak jsme čekali, že Opava bude v náporu, což se potvrdilo. Celou druhou třetinu jsme hráli v defenzivě, navíc se nám zranili dva útočníci, takže potom se těžce odolávalo tlaku Opavy, která zaslouženě zvítězila.