Opava si na úvod přípravy poradila s Valašským Meziříčím

• úterý 15. srpna 2017

Opavští hokejisté cestovali v úterý k prvnímu přípravnému utkání před nadcházejícím ročníkem druhé ligy. Soupeř byl tradiční - Valašské Meziříčí. Bobři šli v páté minutě do vedení, Opava ale dokázala čtyřmi trefami vývoj dokonale otočit. Domácí pak ve třetí periodě manko mocně dotahovali, na víc jak rozdíl trefy se ale dostat nedokázali. Slezan tak na úvod zvítězil 4:3.

přát., úterý 15. 8. 2017

3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Studený (Dalajka), 41. Daněk (Kubo), 58. Hladiš (Dvořák, Varga Mir.) – 8. Fědor (Seidler), 20. Vaněk (Seidler, Šindelář), 22. Vaněk (Sedlář), 32. Vaněk (Sedlář). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 184. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Plšek – Talán, Mikel, Hajda, Báchor, Varga Mar., Baroš, Hladiš, Svozílek – Kývala, Dalajka, Pořický, Kubo, Dvořák, Daněk, Martiník, Studený, Varga Mir., Koňařík, Kuchařík

Šafránek – Šindelář, Slavík, Kiss, Štindl, Galvas – Kažimír, Vaněk, Seidler, Herman, Maxner, Hartmann, Vítek, Horváth, Hladoník, Fědor, Černý, Svoboda, Sedlář

První minuty domácího týmu na ledě byly docela jednoznačné. Bobři navezli veškerý svůj arsenál do útočného pásma a točili se kolem Šafránkovy brány. Během páté minuty dokázal otevřít skóre utkání zkušený forvard Václav Studený, který zamířil přesně z pravého kruhu.

Zanedlouho po něm mohl slavit po nádherné individuální akci v mezikruží Jakub Pořický, jemuž se ale povedlo, i přes nepříjemně dotírajícího beka, trefit jen pravou tyč klece.

V další části už ale Opava dominovala. V osmé minutě dokázal z modré čáry přízemní střelou srovnat vývoj zápasu Marcel Fědor.

Po vyrovnávací brance následoval maraton přesilových her, který přerušil necelou minutu před koncem první třetiny Rostislav Vaněk po přihrávce Petra Seidlera, již zužitkoval k otočení celého vývoje.

Sotva začala druhá minuta druhého dějství, radoval se Rostislav Vaněk podruhé. S jeho prudkou střelou měl Plšek docela potíže a nešťastně mu kotouč propadl až za brankovou čáru.

Bobři měli velké potíže a Opava hrozila především z brejků. Na přelomu utkání šli Valaši do přesilovky, jenomže tak měla úplně opačný efekt a z protiútoku se opět radoval, kdo jiný, než Rostislav Vaněk. Se třemi spoluhráči v poli završil opavský kanonýr svůj hattrick střelou přes gólmanovu výstroj.

Bobři odcházeli do kabin s nelichotivým výsledkem 1:4, s čímž se samozřejmě nechtěli smířit.

Jasně najevo to dala v první minutě závěrečného dějství nová posila mužstva Josef Daněk. Nováček v týmu našel, u zatím skvěle chytajícího Šafránka, volný prostor u tyče a snížil na 2:4.

Bobři se snažili a pomalu začínali i více střílet na bránu. Největší problémy jim stále dělaly výpady Opavy před Plška. Gólman Bobrů však přes léto své umění nezapomněl a někdy až akrobatickými zákroky nedovolil Slezanu žádnou radost.

V sedmapadesáté minutě byl vyloučen Seidler a Meziříčští okamžitě trestali. Dominik Hladiš sklepl Dvořákův kotouč přesně mezi tyče, kde ani pohotový gólman nestihl být včas.

Bobři ještě v samém závěru zkoušeli štěstí v šesti bez gólmana, jenže to už si Opava dokázala pohlídat a udržela těsný náskok 4:3, který se stal i konečným výsledkem přátelského klání.