Opava si v generálce na ligu poradila s Přerovem

• pátek 02. září 2011
  • Filip Lefenda

/AKTUALIZOVÁNO/ - Povedené vystoupení mají za sebou opavští hokejisté. Ti si v posledním přípravném zápase poradili se silným Přerovem, kterého po celou dobu utkání přehrávali. O výsledku však rozhodla již první dvacetiminutovka, kterou domácí borci vyhráli 4:1 a dali tak svým soupeřům jasně najevo své kvality.

přát., pátek 2. 9. 2011

5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 3. Polok (Tichý), 5. Polok (Mlýnek), 7. Mlýnek (Bednárek), 16. Herman (Měch, Grofek ), 53. Koschatzký (Vítek, Wolf) - 20. Sedlák (Vlček , Kundrátek), 53. Brančík (Sprušil, Jedlička). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Vrábel - Pavelek, Polok, Mlýnek, Herman, Měch, Grofek, Černý, Chalupa, Vítek, Baďura, Koschatzký, Wolf

Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Sklenář, Krajíček, Jedlička, Pírek, Kočara, Hanák, Goiš, Sedlák, Kolarík, Kundrátek, Kolář, Brančík, Ditrich, Menšík, Sprušil, Černý, Vaněk

Slezan vstoupil do posledního utkání přípravy velice aktivně. Ve 3. minutě putoval na trestnou lavici hostující Černý a Opava nabídnutou šancí nepohrdla. O rychlé využití početní převahy se postaral Polok, jenž střelou z prostoru mezi kruhy otevřel stav zápasu. V 5. minutě vedli domácí už o dvě branky, když se podruhé trefil dobře hrající Polok. Domácí skórovali při hře pět na pět, v přesilovce, poté přišel gól i ve vlastním oslabení! Z levého kruhu vypálil Mlýnek a jeho rána vymetla horní růžek Tihlářovy klece. V 9. minutě se blýskl také skvěle chytající Šafránek, který si poradil s nepříjemnou dělovkou Faltýnka. Poté však úřadovala zase Opava. V 16. minutě se nemýlil Herman a s Přerovem to vypadalo hodně zle. Krátce poté sice mohl snížit Černý, jenže jeho pokus prolétl těsně vedle levé tyče. Jednu gólovou radost však hosté v první dvacetiminutovce přeci jen zaznamenali. Sedmatřicet vteřin před úvodní sirénou snížil Sedlák, který těžil z předchozí povedené střely Vlčka.

I ve druhé periodě se hrál rychlý hokej s velkým množstvím šancí, jenže ze hry se jaksi vytratil hlavní prvek – góly. Ve 23. minutě přišlo přečíslení domácích, které však Tihlář zneškodnil přesně na brankové čáře, aniž by věděl, kde se vyskytuje puk. Podobné přečíslení vymysleli také hosté, Brančík se však místo přihrávky rozhodl pro střelu, kterou lapil Šafránek. Krátce po polovině duelu přišla přesilová hra pro domácí, která přinesla dvě velké šance. Nejprve střelu Bednárka dorážel Černý těsně vedle, následně tentýž hráč nechal vyniknout dobrým zákrokem Tihláře. I poté vznikaly šance na obou stranách, avšak stav se do přestávky nezměnil.

Opava vstupovala do závěrečného dějství s luxusním náskokem v zádech. Více než gólové šance byla k vidění vyloučení. Utkání s Přerovem bylo na přátelské poměry celkem vyostřené. Ke konci naštěstí začaly padat i branky. V 53. minutě nejprve do domácí klece, když Vrábela obral o kotouč Brančík, jenž jel následně naprosto sám na Šafránka a snížil na 4:2. Opava ovšem ve stejné minutě odpověděla, jakoby si se svým soupeřem dnes skutečně jen hrála. Souhru našich mladíků Vítka s Wolfem zakončil Koschatzký a stanovil tak konečné skóre utkání.

V duelu, který se hrál ve velice vysokém tempu, tak rozhodl především začátek zápasu. Opava však vyhrála zcela zaslouženě, když svého soupeře herně přehrála. Velice kvalitní zákroky předvedl brankář Šafránek. Příští střetnutí už odehraje Slezan v rámci druholigové soutěže na ledě Valašského Meziříčí. Bude tomu tak v sobotu 10.9.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava):
S dnešním zápasem jsem spokojený, kluci hráli výborně už od prvních minut. Hráli jsme nátlakově, chodili do soubojů, vytvořili si tlak a zaslouženě se dostali do čtyřbrankového vedení. Poté přišly momenty, kdy jsme trochu polevili, ale celkově utkání hodnotím jako hodně dobré. Ke konci jsme do hry nasadili i čtvrtý útok.

Pavel Sedlák (trenér, HC ZUBR Přerov):
Dnešní utkání rozhodla první třetina, kdy na náš domácí vlétli a my byli naproti tomu strašně statičtí, v podstatě jsme jen přihlíželi tomu, jak se hraje hokej. V dalších dvou třetinách přišlo zlepšení, avšak takový náskok se proti zkušenému a silnému mužstvu, jakým je Opava, jen těžko dohání. Jednalo se navíc o poslední přípravné utkání a my ještě na některých postech nemáme jisto, takže jsme dneska ještě stále zkoušeli vhodné hráče.