Opava si z Nového Jičína odváží prohru 7:3

• středa 24. února 2010

Kdepak. Opavští ne a ne se odpoutat od svého šestého tabulkového místa, které si Slezané udržují již notnou část sezóny. Středeční podvečer přinesl možnost porvat se o pátou příčku. V přímém souboji o tento post sehrála zajímavý duel Opava na ledě tabulkového souseda z Nového Jičína, který v poslední době nehraje v optimální pohodě. Svůj výkon však Jičín naplánoval výborně a své páté místo uhájil, jelikož v zápase bohatém na branky porazil naše borce 7:3.

40. kolo, středa 24. 2. 2010

7:3 (3:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Zedník (Uhlár), 6. Gulda (Pavlačka), 19. Toman M. (Bacul, Zedník), 21. Skaloš (Macháček, Bacul), 35. Macháček (Bacul), 41. Pavlačka (Marosz), 46. Macháček (Petružálek, Skaloš) - 15. Polok (Kocián, Pavelek), 31. Měch (Grofek), 35. Grofek (Kysela). Vyloučení: 9:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Slovák - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda, Pelikán (3. Chvostek) - Bacul, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Marosz – Uhlár, Toman M., Zedník

Trenčan (45. Iláš) – Kukol, Kysela, Koloničný, Tichý, Mékýš, Žídek (17. – 40. Plachký) - Grofek, Měch, Černý – Kocian, Polok, Pavelek – Suchánek, Mlýnek (21. Chalupa), Tůma

Slezan tahal prakticky po celou dobu zápasu za kratší konec provazu. Misky vah se na stranu Jičína přiklonily už na začátku 3. minuty, kdy poprvé Trenčana překonal domácí Zedník. Netrvalo dlouho a náskok byl již dvoubrankový. V 6. minutě se totiž prosadil Petr Gulda. V 15. minutě se mezi střelce zapsal také opavský Tomáš Polok a zdálo se, že Slezan se přeci jen chytá. Gól do šatny z konce 19. minuty však vrátil Novému Jičínu dvoubrankové vedení, o které se zasloužil svou přesnou trefou Jakub Toman.

Druhá třetina nabídla celkem čtyři branky, na obou stranách po dvou kouscích. Přestřelku začali domácí ve 21. minutě, kdy se prosadil Skaloš. Slezan odpověděl o deset minut později prostřednictvím sympatického útočníka Tomáše Měcha. V 35. minutě dával domácí Macháček už na 5:2, avšak ještě v téže minutě korigoval Tomáš Grofek na 5:3.

Poslední dvacetiminutovka přinesla už pouze dva zásahy do černého. Ani jeden z nich přitom nebyl vyslán opavskými hráči, bohužel. Naopak náskok Nového Jičína ještě narostl. Postarali se o to Pavlačka, který ve 41. minutě zvyšoval na 6:3 a Macháček, jenž svou přesnou trefou z 46. minuty uzavřel gólový výčet zápasu a vyhnal Adama Trenčana z branky.

Jičín tak uhájil svou pátou příčku, Opava si musí další atak schovat na později. Další zápas odehrají naši hokejisté v neděli, kdy na svém ledě přivítáme poslední celek tabulky z Frýdku-Místku.

Karel Suchánek (Opava): Nám se dnes nedařilo téměř nic. Vyrobili jsme spoustu hrubých individuálních chyb. Na hráčích bylo vidět, že sledují noční hokeje z olympiády. Některým očividně spánek chybě. Víme, že domácí mají přesilovky výborné, my ji to ale našimi fauly hodně ulehčili.