Opava srovnala sérii na 2:2, rozhodovat bude pátý zápas

• pátek 24. února 2012
  • Filip Lefenda

Také ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série mezi Opavou a Přerovem se z výhry radoval domácí celek. Slezanu se v pátek dařily zejména přesilové hry a naši hokejisté tak zaznamenali výhru 3:2. Poslední rozhodující duel se odehraje v neděli na přerovské půdě. Všichni společně doufáme, že ono známé "můj dům, můj hrad" bude tentokrát prolomeno!

ČF4, pátek 24. 2. 2012

3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 19. Grofek (Kukol, Kocián), 25. Pavelek (Bednárek, Koschatzký), 26. Polok (Kysela, Wolf) - 36. Ditrich (Brančík), 59. Kolařík (Pala, Faltýnek). Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Šafránek – Tichý, Kukol, Tůma, Bednárek, Kysela, Vrábel – Kocián, Měch, Grofek – Pavelek, Koschatzký, Vítek – Wolf, Polok, Herman

Tihlář – Pospíšil, Krajíček, Vlček, Ferenc, Faltýnek, Pala – Ditrich, Brančík, Kolář – Kotásek, Blinka, Hanák – Sedlák, Sakrajda, Kolařík

Opava se za vítězstvím hnala hned od samého úvodu zápasu. Hned v prvních minutách byl Slezan aktivnější a sevřel svého soupeře pod tlak. Postupně se ke střelám dostali Kysela, Kukol či Vrábel, ale Radek Tihlář v brance Přerova byl velmi pozorný. V 10. minutě přišla obrovská možnost Poloka, který mohl otevřít skóre zápasu. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti brány však za zády Tihláře neskončil. V 16. minutě dostal přihrávku do jízdy Grofek a ujížděl sám na Tihláře. Nevyšlo mu však zakončení, přestřelil. V té samé minutě se Zubři dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Brančík jej nevyřešil pro Přerov zrovna ideálně. Místo přihrávky na lépe postaveného Palu zvolil střelu, se kterou si Šafránek celkem v pohodě poradil. V 19. minutě jsme evidovali první vyloučení v zápase, když se na trestnou lavici poroučel za vysokou hůl Blinka. A přesilovou hru domácí využili, když za Tihlářova záda dorazil Kukolovu střelu Tomáš Grofek.

Do prostředního dějství vstupoval Slezan s náskokem jednoho gólu. Ve 24. minutě se hosté málem radovali se srovnání, Brančík ale orazítkoval pouze tyčku. Přerov měl v tu chvíli drtivý tlak, ale domácí držel skvěle chytající Dušan Šafránek, který byl po střetnutí vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku. Ve 25. minutě však přišel pro hosty šok, když Opava využila také svou druhou přesilovku. Na 2:0 pro Opavu zvyšoval Zdenek Pavelek. Tento gól vlil opavským hokejistům novou krev do žil a rázem to byli domácí, kdo udával tempo hry. Ve 26. minutě se dostala Opava do přečíslení, ale z celé situace vyšel nejlépe brankář Tihlář. O pár vteřin později už ale přerovský brankář lovil kotouč ze své sítě. Střela Kysely se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde kotouč doklepl za Tihláře Tomáš Polok. Ve 29. minutě měl snížení na hokejce Kočara, ale Šafránek se blýskl skvělým zákrokem. Na skvěle chytajícího Šafránka si posléze nepřišel ani Hanák. Parádním zákrokem se ale prezentoval také hostující gólman. Opavští jeli dva na jednoho a po pohledné kombinaci si Tihlář nejprve poradil s první střelou, následně také s dorážkou, kterou zlikvidoval vleže lapačkou. Ve 36. minutě se už hosté dočkali. Ve vlastním oslabení udeřil Marek Ditrich. Krátce před druhou sirénou se ještě do dobré pozice dostal Měch, kotouč ale poslal těsně vedle horního růžku přerovské brány.

Hosté si mohli trhat vlasy ve 47. minutě, když Pala rozezvonil svou dělovkou z prostoru mezi kruhy podruhé v zápase tyčku opavské branky. Ve 49. minutě se domácí dostali do dalšího přečíslení, ve kterém Měch hledal Bednárka. K domácímu zadákovi se ale kotouč nedostal. Na drama bylo zaděláno minutu a půl před koncem. V 59. minutě totiž na rozdíl jediného gólu snížil Jan Kolařík. Domácí si ale vedení už pohlídali a to i přesto, že to hosté zkoušeli také necelou minutu bez brankáře v šesti hráčích. Velice nebezpečná byla ještě střela, kterou vyprodukovali Zubři dvě sekundy před závěrečnou sirénou. Puk ale proletěl jen těsně vedle pravé tyče.

Nejlepším hráčem domácího týmu byl vyhlášen brankář Dušan Šafránek. Za hosty převzal ocenění Marek Ditrich.

Rozhodující utkání se hraje v neděli opět na přerovské půdě.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):

Šlo o výborný zápas z obou stran. My jsme dobře začali, zvládli jsme první třetinu, ale na začátku druhé nás soupeř zatlačil, měl několik šancí, přečkali jsme je však bez úhony. Pak jsme dali dvě rychlé branky, které byly důležitým momentem celého utkání, ale přesto, že jsme vedli 3:0, se Přerov dokázal do zápasu vrátit a snížit. V závěrečné power-play měl ještě jednu vyloženou šanci, ale naštěstí ji neproměnil. Musíme se dát zdravotně do pořádku a zkusit zlomit prokletí na přerovském ledě.