Opava v Hradci zklamala v oslabeních

• středa 21. ledna 2004
  • Michal Berg, Dan Višňák

H r a d e c  K r á l o v é - Zejména díky katastrofální hře v oslabení si Opava odvezla podruhé za sebou z ledu soupeře sedmigólový příděl. Při vyrovnaném počtu mužů na ledě hrál Slezan vyrovnanou hru, ale jakmile se jeden z opavských hokejistů usadil na trestnou lavici, domácí dominovali. Tři branky Hradce dal útočník Hubáček, za Opavu skórovali Hruška, Rozum a Zdeněk.

, středa 21. 1. 2004

Královští lvi Hradec Králové

7:3 (4:1, 2:1, 1:1)

7. Hubáček (Hendrich), 9. Domin (Roubík),17. Polák (Mečiar, Beck), 20. Hubáček (Kostka, Polák), 25. Roubík (Kostka, Domin), 26. Fořt (Hubáček, Fišer), 52. Hubáček (Fořt, Fišer) - 14. Hruška (Mikšan, Tůma), 33. Rozum (Lhotský, Harazim), 44. Zdeněk (Ručka, Sochorek). Rozhodčí: Chlaň - Novák, Špring. Vyloučení: 7:5. Využití: 4:1. Diváci: 900. Střely na branku: 35:27.

Dušek - Suchý Petr, Hendrich, Kostka, Mocek, Mečiar, Fejgl - Fořt, Hubáček, Fišer - Domin, Roubík, Suchý Pavel - Polák, Pahulák, Beck

Masný (26. Slipčenko) - Vosátko, Švarba, Kramný, Tůma, Přibyla, Dresler, Růčka, Vnenk - Zdeněk, Sochorek, Šebesta - Hruška, Najdek, Mikšan - Lhotský, Harazim, Rozum - Kříž, Hulva, Malát

První třetina byla ve znamení proměňování přesilových her. Po oboustranném oťukávání udeřili jako první v zápase domácí hráči. Jiří Hubáček si v sedmé minutě našlápl už ve vlastním pásmu, projel celým hřištěm až před brankáře Radka Masného jehož blafákem překonal a otevřel skóre zápasu. Hned záhy mohli Slezané vyrovnat, po chybě hradecké obrany stál úplně sám před Tomášem Duškem Radim Hruška, ale šanci k vyrovnání nevyužil. Pořekadlo "nedáš, dostaneš" proměnil v pravdivý výrok o několik minut později Petr Domin, který v druhé přesilovce domácích pohotově tečoval střelu Jaroslava Roubíka. Opava se však nevzdala a ve své první početní východě snížila. Na konci rychlé akce byl Radim Hruška, jenž už střílel pouze do prázdné branky. Energetici pak využili další přesilovku, poté co hrála Opava v šesti. Střelu kapitána Stanislava Mečira tečoval za Masného záda Jaroslav Polák. Do konce třetiny ještě při hře 4 na 4 upravil další krásnou tečí znovu Jiří Hubáček a Masný jen bezmocně kroutil hlavou.

Hned na začátku druhé části hry vyhnali Energetici opavského brankáře Radka Masného z branky. Toho nejprve překonal krásným zakončením sóla Jaroslav Roubík a když byl Masný bezmocný i proti bezprostřední střele Patrika Fořta po přihrávce Jiřího Hubáčka zpoza branky, opustil opavskou branku. Na jeho místo nastoupil mladý brankář Robert Slipčenko a ten už do konce druhé dvacetiminutovky neinkasoval. Na druhé straně však lovil puk ze své sítě ještě Tomáš Dušek poté co ho překonal rychlým zakončením ve 33.minutě Petr Rozum.

Do poslední části hry vstoupil Hradec s cílem udržet si svůj náskok a v klidu dovést utkání do vítězného konce. To se také Energetikům podařilo, výsledek sice korigoval ve 44.minutě třetí opavskou brankou Jiří Zdeněk, když se krásně trefil pod Duškovo břevno, ale Hradec si výhru pohlídal. Pojistku přidal opět po geniální přihrávce Patrika Fořta třetí brankou v utkání Jiří Hubáček, který si na své konto připsal premiérový hattrick v sezóně.

Josef Doboš (Opava): Myslím si, že rozhodnuto bylo už po první třetině, kdy jsme dostali tři góly v oslabení. Dnes ale vůbec rozhodovaly přesilovky, Hradec hrál velmi dobře, my jsme nezvládli především tu první třetinu. Je to škoda, ale takový je hokej a my se teď musíme zaměřit především na to, abychom získávali body pokud možno doma a opavský hokej udrželi v národní lize.

Vladimír Jeřábek (Hradec Králové): K zápasu jsme přistoupili tak, jak jsme si řekli. Povedlo se nám hodit nervozitu za hlavu a podařilo se nám také hrát, jak v utkáních před měsícem, měsícem a půl. Dařilo se nám i po stránce střelecké, což je důležité a konečně jsme dali góly i z přesilovek. Za odvedený výkon a nasazení musím hráčům jen poděkovat, protože podali nejenom perfektní výkon, ale zápas byl pro nás velmi důležitý.