Opava v zápase chyb porazila Písek

• sobota 28. února 2004
  • Jaroslav Šindelář, Michal Berg, Tomáš Kubánek

O p a v a - Polovinu zápasu měla Opava svého soupeře jako na lopatě, ale poté, co hosté během půlminuty srovnali dvoubrankové vedení Opavy, se hra vyrovnala a domácí museli o výhru urputně bojovat. Šefčík sice dokázal na písecké srovnání rychle svou druhou trefou večera odpovědět, ale hned po nástupu do třetí části srovnal Nedorost. Domácí ale nakonec dokázali využít chyb v písecké obraně a Mikšan a Hulva rozhodli o výhře 5:3. Na výsledku nic nezměnilo ani trestné střílení Bouze v poslední minutě, nařízené za úmyslné posunutí domácí branky. Tomáš Lhotský oslavil výhrou své třicáté narozeniny.

44. kolo, sobota 28. 2. 2004

5:3 (0:0, 3:2, 1:1)

IHC Písek

24. Hulva (Švarba), 27. Šefčík (Sochorek, Šebesta), 35. Šefčík (Hulva), 43.Mikšan (Kramný), 58. Hulva (Najdek, Mikšan) - 33. Hřebejk (Škoda), 33. Nouza (Jelen), 41. Nedorost (Jelen). Rozhodčí: Jeřábek, - Vrdlovec, Jeletz. Vyloučení: 6:4, navíc Kořánek 5 + do konce utkání, Nouza 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 510.

Šlupina - Tůma, Kramný, Vnenk, Přibyla, Šefčík, Švarba - Hruška, Sochorek (41. Suchánek), Šebesta - Mikšan, Najdek, Hulva - Harazim (2. - 15. Zdeněk), Rozum, Lhotský

Pinkas (30. Špiler) - Veselý, Neckář, Vokatý, Svoboda, Mucha, Kolda, Bartoň - Brož, Šimek, Míka - Nouza, Šmátrala, Štefan - Jelen, Kořánek, Kubeš - Nedorost, Hřebejk, Škoda - Bouz

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hulva, 2. Šefčík, 3. Mikšan

Lahůdka zápasu: Situace při druhém gólu. Sochorek vybojoval puk pro Šebestu, ten od zadního mantinelu našel na modré Šefčíka, který se mohutně napřáhl a vyhnal tak Pinkase z brány. Jako podle kopírky padl i druhý Šefčíkův gól. Hulva si počkal, až mu přejedou hráči do pásma, puk vrátil pod sebe a bývalý obránce Dukly trefil i z druhé strany přesně.

Zajímavost zápasu: Dnešní zápas měl opravdu všechno. Tvrdé střely, nebývalé zvraty a nakonec i šťastné rozuzlení v podobě vítězství Slezanů. Poprvé však diváci mohli shlédnout v tomto roce trestné střílení, ve kterém uspěl brankář Šlupina.

Co rozhodlo: Dlouho to vypadalo, že rozhodne rychlý nástup do druhé třetiny, ale po dvou gólech Jihočechů se hrálo od nuly. Také na třetí gól dokázali odpovědět, ale zlomem byl čtvrtý v přesilovce 5 na 3 a vzápětí tři ubráněné přesilovky a gól Hulvy tři minuty před koncem.

Ve druhé minutě se řítila na bránu dvojice hostů, obránce Kramný jim však puk vypíchl. V sedmé minutě se uvolnil na levém křídle Šebesta, nahrál před bránu, ale tam byl připraven Pinkas. O další minutu později ujel po pravém křídle Hulva, po jeho střele si Pinkas srazil puk za svá záda, na brankové čáře ho však hokejkou zachytil. V následné přesilovce zůstal sám před brankářem Sochorek, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Po následné potyčce si šli odpočinout dva hráči na obou stranách a zanedlouho si k nim přisedl další hostující hráč a hrálo se poprvé v zápase v pěti proti třem. Hned po vhazování zůstal před Pinkasem Harazim, ale ani on si na něj bekendem nepřišel.

Hosté se tedy ubránili, ale tlak domácích pokračoval dál. Po levém křídle ujel znovu Šebesta, ovšem Hruška prázdnou bránu netrefil. Písek poprvé zahrozil kapitánem Jelenem, ale jeho pokus z první Šlupina vyrazil. Lišácky to na opavského golmana zkoušel Škoda, ale nahozený puk zpoza brány si Šlupina pohlídal. Sumář první třetiny zakončil obránce Šefčík, po kombinaci celého útoku střílel od modré a trefil brankovou konstrukci. Ve 22. minutě střílel od modré Kramný, Hruškova dorážka skončila těsně vedle tyče. O dvě minuty však Švarbovo nahození vyrazil Pinkas jen před sebe a pro Hulvu nebyl problém do prázdné brány dorazit. Za okamžik fauloval vysokou holí Šimek a Šlupina upaloval ke střídačce, kde ho bruslí podtrhl bouz a Opava hrála dvouminutovou přesilovku pět na tři. Po chvíli odešel na trestnou domácí Rozum, ale i tak domácí přesilovku využili. To si Sochorek vyměnil puk se Šebestou, ten vrátil na modrou Šefčíkovi, který dnes poprvé trhal síť.

Hostujícím trenérům připadlo, že je Pinkas málo rozehřátý, a proto poslali do branky náhradníka Špilera. V další přesilovce zkazil Najdek brejk dva na jednoho, Tůma si dojel puk vystřelený od modré, už zvedal ruce, ale radost mu překazil vykopnutím puku jeden z obránců. Tato situace mrzela Slezany dvojnásob, protože v přesilovce hostů našel Škoda volného Hřebejka a tomu stačilo nastavit hokejku. Neuběhlo ani dvacet sekund a bylo vyrovnáno. To Jelen získal puk pro Nouzu, ten s ním projel před Šlupinu, položil si ho a pověsil puk pod břevno. Bláznivou třetinu však ukončil na druhé straně Šefčík, který dostal ideální přihrávku od Hulvy a ani druhému brankářovi se nepovedlo jeho dělovku zpacifikovat.

Do konce třetiny přebrali iniciativu znovu hosté, nejdříve byl sám před bránou Nouza, ale těsně minul, z pravého křídla vyslal dělovku Kubeš, Šlupina však zareagoval rychle. V závěru znovu ujel Nouza, ale místo puku skončil v bráně sám. Co se nepovedlo na konci druhé přišlo na začátku třetí. To nejdříve Nedorost minul z metru prázdnou branku, ale nikdo k němu nepřistoupil, a tak napodruhé už se do prázdné nemýlil. Vzápětí byli opět vyloučeni po sobě dva Jihočeši a i tentokrát se domácí prosadili. Špiler stihl první Mikšanovu trefu vyrazit, dorážce už čelit nemohl, protože byl zavalen dvojicí hráčů, ale ke smůle hostů byl hostující obránce tím, kdo brankáře sestřelil.

Písek znovu musel dotahovat a ulehčit mu to měl domácí Mikšan, který fauloval Kořánka, ten si na něj počkal a u mantinelu ho přitiskl. Místo přesilovky se tedy hrálo čtyři na čtyři. Když se Mikšan vrátil, měl šanci obránce Přibyla, který si sjel až před Špilera, ale ten mu puk vypíchl. Od desáté minuty hráli tři přesilovky hosté, ale zmohli se jen na střely Nouzy a Vokatého, a když se neprosadil samostatně Nedorost, uhodilo na druhé straně. Po rychlé kombinaci se dostal k puku na pravém kruhu Hulva a svou střelou pod břevno rozhodl o výsledku. Hostům se ještě naskytla přesilovka a v závěru i trestné střílení za úmyslné posunutí brány, ale stav už se neměnil.

Pavel Hulva: Byl to jeden ze zápasů o bytí a nebytí, ještě nás dva takové čekají. Splnili jsme cíl, kterým byly tři body. V první třetině jsme hráli špatně, byli jsme nervozní. Ve druhé části jsme se ujali vedení 2:0, mohli jsme utkání rozhodnout, ale naopak jsme dvě branky inkasovali. Třetí třetina už pak byla nahoru dolů, se štestím jsme se ujali vedení 4:3; ten poslední gól mohl padnout na jedné i druhé straně.

Milan Mazanec: Soupeři blahopřeji k vítězství, protože se toho zhostili s menší nervozitou, než my doma. Sice jsme jim dva góly darovali a zbytek dotlačil rozhodčí, ale takhle se hraje o záchranu.