Opava ve Vsetíně vydržela jen do poloviny zápasu

• pátek 22. srpna 2003
  • Michal Berg

V s e t í n - V první polovině neurovnaného a typicky letního zápasu Opava dokazovala, že to na Vsetín umí a dokud jí stačily síly, byla extraligovému týmu vyrovnaným soupeřem. V poslední části však již Vsetín potvrdil svou převahu a ukázal rozdíl mezi oběma soutěžemi.

, pátek 22. 8. 2003

VHK ROBE Vsetín

6:3

10.Stantien, 31.Vampola (Selingr), 33.Luža (Kuboš), 38.Stantien (Vak), 49.Jaškin (Štraub), 50.Kuboš (Vak, Stantien) - 6.Lhotský (Rozum), 30.Zdeněk (Lhotský), 36.Šebesta (Prokop). Rozhodčí: Venglář. Vyloučení: 8:8 + Šebesta 2x 10 min OT. Využití: 3:2. Diváci: 900.

Biegl - Jaškin, Horák, Kuboš, Luža, Polák, Němec, od 41. Vyrůbalík - Selingr, Štraub, Valko - Stantien, Vak, Dubec - Demel, Hruška, Ambruz - od 41. Vampola.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Lukáč, Růčka, Mainer, Vnenk - Suchánek, Sochorek, Šebesta (51. Mičola) - Lhotský, Zdeněk, Rozum - Horný, Harazim, Mikšan.

Začátek Opavě vyšel a už v šesté minutě se mohla radovat, když chybu vsetínské obrany potrestal dorážkou Lhotský. V desáté minutě však přišla chyba na druhé straně a Stantien ji dokázal po samostatné akci zkušeně využít.

Nejzajímavější podívanou přinesla druhá třetina. Nejdříve přišly dvě stoprocentní šance na obou stranách, které Šebesta, resp. Polák dokázali dokonale zazdít, ale potom začaly padat branky. Nejdříve překvapivě opět do Bieglovy klece, po kombinaci celého útoku se trefil mladík v opavském dresu Zdeněk. Když ovšem v rozmezí tří minut po přelomu zápasu Vsetín dvakrát využil přesilovku, vypadalo to s Opavou bídně. Domácí nedisciplinovanost však dala Opavě příležitost dvojnásobné přesilovky a tu dokázal Šebesta využít.

Do kabin se však nešlo za nerozhodného stavu. Postaral se o to svým druhým gólem v zápase dobře hrající Stantien a Opava již na jeho gól odpověď nenašla. V poslední části již Vsetín jasně dominoval, což potvrdili dalšími brankami obránci Jaškin (v přesilovce od modré) a Kuboš (také z větší vzdálenosti). Opava tak zůstává i nadále ve skupině D Tipsport Cupu bez bodu, Vsetín by mohl postoupit již pouze při příhodné shodě okolností.