Opava vybojovala na západě Čech cenný bod

• pátek 02. listopadu 2007
  • Vojtěch Honzík

O p a v a - Velká bojovnost a kolektivní výkon vynesl Opavě bod na ledě silné Plzně. Hosté prospali závěru úvodní dvacetiminutovky, ale svojí chybu napravili ve druhé třetině. Velmi napínavé utkání rozhodl autor dvou branek Benedikt v prodloužení.

19. kolo, pátek 2. 11. 2007

HC Plzeň 1929

4:3p (3:1,0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kovář (Adam), 19. Benedikt (Šimán, Kocman), 20. Stránský (Kovář), 65. Benedikt (Růžička) - 18. Herman (Chalupa, Wolf), 32. Tošenovjan (Plánovský, Grofek), 38. Gulda (Herman). Rozhodčí: Hlavní sudí není znám - Pešek, Šmíd. Vyloučení: 4:7, navíc Kořínek - Plachký oba 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Jako velcí favorité vstupovali do dnešního duelu domácí Plzeňané. Za zády měli již čtyři vyhrané duely, navíc v prvním měření sil rozdrtili Opavu na jejím ledě 1:7. A vše šlo podle plánu. Ve 14. minutě dostal Lasselsberger do vedení Kovář, jenže o čtyři minuty později si obrana dostatečně nevšímala hostujícího Hermana a bylo vyrovnáno. Když už se zdálo, že v první třetině se skóre měnit nebude, přišel tvrdý direkt Západočechů. Nejprve se v 19. minutě prosadil Benedikt a dvě vteřiny před sirénou ještě skóroval Stránský.

Prostřední část ale byla v režii hostujících hráčů. V polovině zápasu snížil Tošenovjan a dvě minuty před druhou sirénou vyrovnal Gulda. Poslední část byla jen čekáním na chybu soupeře a přestože bylo k vidění několik zajímavých šancí, branka nepadla a v Plzni se prodlužovalo. Dlouho se zdálo, že ani nastavení duel nerozhodne, až se prosadil znovu Benedikt a ukončil velké hokejové drama.