Opava vydřela cenný bod v Mladé Boleslavi

• středa 06. října 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - V 11. kole první ligy zavítal Slezan na led BK Mladá Boleslav. Na oba góly soupeře se hostům podařilo odpovědět, když podruhé vyrovnávála v 53. minutě posila z Třince Robert Procházka, který vstřelil svůj první letošní gól. Opavané tak dotáhli zápas do prodloužení, ve kterém vybojoval dva body pro domácí Tomáš Hradecký. V brance nastoupil od začátku Roman Šlupina, ale Štefan Žigárdy jej pro zdravotní potíže v 18.minutě vystřídal.

11. kolo, středa 6. 10. 2004

BK Mladá Boleslav

3:2p (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 10. Vyskočil (Nedorost), 33. Kadlec (Toužimský, Kadlec), 63. Hradecký (Kameš, Morava) - 13. Rozum (Procházka), 53. Procházka (Hebar, Boháč). Rozhodčí: Štěpán – Hauser, Bertlík. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:1. Diváci: 1750.

Musil – Morava, Drtina, Toužimský, Jareš, Vyskočil, Holý, Meňhart – Kameš, Hradecký, kadlec – M. Krupka, Oliverous, Metlička – Jaroš, Král, Nedorost – Vostřák, Hluchý, Kostourek.

Šlupina (19. Žigárdy) – Kramný, Chvátal, Procházka, Bartoň, Vnenk, Přibyla – T. Lhotský, Kašík, Rozum – Kříž, Boháč, Adamčík – Suchánek, Vítek, Hebar – Martiník, Harazim, L. Lhotský.

Domácí dostali hned v úvodu možnost hrát přesilovku, jenže největší šanci v ní měl hostující Hebar, jeho střelu s námahou Musil vyrazil. Přišla i další početní převaha domácích, jenže ani tentokrát se boleslavští hokejisté neprosadili. Vůbec s proměňováním přesilovek mají zatím svěřenci trenéra Miloslava Hořavy problémy. Šance ale byly – Morava pálil jen do brankáře, Drtinova tečovaná střela mířila vedle a také Metličkův pokus si po spolupráci s M. Krupkou cestu mezi tyče opavské branky nenašel.

Až v 10. minutě našel Nedorost volného obránce Vyskočila a ten otevřel skóre. Zdálo se, že by úvodní branka mohla vnést do hry domácích pohodu a klid, jenže opak byl pravdou. Nejprve Přibyla zamířil do boleslavské tyče a poté v dvojnásobné přesilovce Slezanu už udeřilo. Po přihrávce Procházky srovnal na 1:1 Rozum. A to hosté mohli ve vlastním oslabení jít znovu do vedení. Musil ale Boháčovi skórovat nedovolil.

Ještě v závěru úvodní části hosté vystřídali gólmany. Zdravotně indisponovaného Šlupinu vystřídal Žigardy a vedl si opravdu skvěle, stejně tak ovšem domácí opora Musil. Skóre se tak měnilo až ve 33. minutě, kdy po střele Toužimského poslal nadvakrát puk do opavské sítě Kadlec. Další gól v prostřední dvacetiminutovce už nepadl.

Do posledního dějství tak domácí vstoupili s jednobrankovým vedením a také se snahou přidat gólovou pojistku. Jenže Žigardy se překonával a po Jarošovi ho nepřekvapili ani Kostourek a Kameš. Na druhé straně Hebar netrefil boleslavskou branku po spolupráci s Vítkem. Nakonec se hosté přeci jen dočkali. Osm minut před závěrečnou sirénou totiž dokázal vyrovnat Procházka. A to mohli Slezané jít o minutu později dokonce do vedení. Naštěstí pro domácí ale Harazim nasměroval svůj střelecký pokus pouze do tyče Musilovy branky.

Za nerozhodného stavu 2:2 tak přišlo ke slovu prodloužení. Domácí v něm vsadili vše na útok a to se jim také vyplatilo. Nejprve Vostřák trefil pouze tyč a Toužimský od modré také Žigardyho nepřekonal. V 63. minutě si ale na přihrávku Kameše najel před branku Hradecký a zblízka zajistil Mladé Boleslavi dva body za výhru v nastaveném čase.

Miloslav Hořava (Ml. Boleslav): "Byl to velice těžký zápas. Přiznám se, že jsem ani nečekal, že tak obtížný bude. Myslel jsem si, že ho zvládneme trochu lépe. Musím ale pochválit hráče, kteří do toho dali skutečně všechno. Nakonec jsme utkání rozhodli v prodloužení. Za ty dva body jsem ale rád. A že se zatím našemu týmu nedaří přesilovky? To je jedna z mála věcí, která nám fungovala na začátku. Tím, jak se mění hráči, se nám ale nedaří. Musíme na tom zapracovat. To je takové věčné téma."

Pavel Hulva (Opava): „Přijeli jsme se snahou získat alespoň bod. To se nám podařilo. Víme, že Mladá Boleslav má vysoké ambice, proto jsme za remízu v normální hrací době rádi. Myslím si, že zápas byl vyrovnaný, nebylo rozdílu mezi Boleslaví a Opavou. A gól v prodloužení? To už je hop, nebo trop. A neobvyklé střídání brankářů už v 19. minutě za stavu 1:1? Roman Šlupina měl už před zápasem problémy chřipkového rázu a to se projevilo i v samotném utkání. Proto jsme sáhli k výměně."