Opava zdolala Nový Jičín, Šafránek vychytal nulu

• sobota 24. září 2016

Pomalejší rozjezd, ale o to lepší závěr měli opavští hokejisté v souboji s Novým Jičínem. Soupeře, se kterým se naši borci dvakrát utkali již v přípravě, dokázali porazit výsledkem 3:0. Skóre otevřel v prostřední dvacetiminutovce Pavelek, na něhož navázal zkraje třetí periody Mosler. Pojistku obstaral v samotném závěru Wolf. Výtečným výkonem se prezentoval brankář Šafránek, který zlikvidoval všechny novojičínské pokusy a vychytal čisté konto.

4. kolo, sobota 24. 9. 2016

3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Pavelek (Galvas), 44. Mosler (Pavelek), 60. Wolf (Selingr, L. Černý). Rozhodčí: Kašík – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:5, navíc Běhal (Nový Jičín) 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.

Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Tůma, Mosler, Šindelář, Černý T., Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Rousek, Černý L., Selingr – Herman, Pavelek, Beneš – Svoboda, Štindl

Iláš – Stránský, Kužílek, Běhal, Hruška, Vašut, Dresler, Chvostek F. – Gebauer, Hladiš, Dalajka, Chvostek M., Rác, Kocián, Málek, Sonnek, Kratochvíl, Schwarz, Novotný, Uhlár

V úvodu byli aktivnější hosté, vidět byl zejména aktivní Chvostek, který si v 5. minutě najel až před Šafránka a pořádně prověřil jeho pozornost. O pět minut později se stejný hráč objevil nikým nehlídaný v útočném pásmu a svou dělovku umístil jen těsně vedle pravé tyče domácí klece. První vážnější šance Opavy se zrodila v 15. minutě, útočný výpad Rouska ale ztroskotal na nepřesném zakončení. O pár chvil později se k odraženému kotouči dostal Rác a Šafránek musel vytáhnout dobrý zákrok vyrážečkou.

Nový Jičín začal aktivně i druhou periodu. Již po minutě ujel opavským zadákům Novotný, avšak ani on si nepřišel na skvěle chytajícího Šafránka. Na konci 25. minuty domácí nejprve prováhali přesilovou hru, avšak trefili se při rovnovážném počtu hráčů. Galvasova dělovka od modré čáry se otřela o Ilášovo rameno, puk následně doklepl do brány Zdeněk Pavelek Ve 34. minutě mohli Opavští navýšit své vedení. Po Rouskově pumelici puk poskakoval po helmě hostujícího brankáře a posléze dopadl těsně před brankovou čáru, kde jej Iláš ukryl pod rukavicí. Závěr třetiny dohrávali domácí v početní výhodě, hostující Běhal inkasoval za svůj zákrok pětiminutový trest, k vážnější možnosti se už ale nedostali.

To zkraje třetího dějství mohl skórovat Holík, s jeho nebezpečným pokusem si ale Iláš s vypětím sil poradil. O tři minuty později už to Opavě v přesilové hře přeci jen vyšlo. Střelou k levé tyči se prosadil obránce Patrik Mosler a dodal domácím potřebný klid. Ten byl ohrožen dvě a půl minuty před koncem utkání, kdy šli Opavští do čtyř a hosté zareagovali odvoláním brankáře. Při dvojnásobné početní výhodě si ale Jičín žádnou tutovku nevytvořil, naopak sám po návratu Štindla, jenž odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě, inkasoval. Polok nejprve hostující svatyni od mantinelu netrefil, šest vteřin před koncem se to ale povedlo Petru Wolfovi, který dal odpolednímu utkání definitivní tečku.