Opava znovu Ústí nevstřelila gól

• středa 01. prosince 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Podruhé v této sezóně nedokázala Opava vstřelit branku a podruhé to bylo proti ústeckému Slovanu. Stejně jako v prvním kole na domácím ledě diváci mnoho šancí neviděli, rozhodla až třetí třetina, když hosté dokázali využít dvě přesilovky a zaslouženě si odvezli tři body. Domácím se sice podle předpokladů dařilo dvě třetiny vycházet ze zajištěné obrany, ale bylo to na úkor útoku, kde byli zcela bezzubí. Charakterizuje to i počet střel při početní výhodě - 0! Ve třetí části ale přišly chyby, které zápas rozhodly a ani výborný výkon Radka Masného nemohl na Ústí stačit.

27. kolo, středa 1. 12. 2004

0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

HC Slovan Ústí nad Labem

Branky: 41. Hodek (Fink, Pazourek), 45. Pazourek (Jan Kudrna, Fink), 51. Vála (Sýkora). Rozhodčí: Chlaň - Radim Prchal, Tomáš Prchal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 14:33. Počet diváků: 800.

Masný - Spitzer, Kramný, Bartoň, Procházka, Sadloň, Vnenk - Suchánek, Kašík, Adamčík - D. Kříž, Boháč, L. Lhotský - T. Lhotský, Harazim, Martiník.

Sáblík - Drábek, Kočí, Pavlas, Štěpánek, Jan Kudrna, O. Kříž, Vála, Kubeš - Hodek, Přeučil, Švík - Fink, Pazourek, Šaffer - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Lipina, Dragoun, Buďa.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Masný, 2. Bartoň, 3. Sadloň.

Domácí nastoupili k prvnímu zápasu v druhé polovině první ligy bez kapitána Přibyly, chyběli i nejvíce bodující opory Hruška, Hulva a Luka, naopak v bráně dostal Masný přednost před Žigárdym. Hosté postrádali zkušeného Koudelku a obránce Mazance, kterého však zastoupil navrátilec z ruské ligy Martin Štěpánek.

Po počátečním oťukávání hledal v 7. minutě Fink zpoza brány Pazourka, který zblízka minul. Na druhé straně střílel Boháč těsně vedle pravé tyče a pak dorážel Bartoňovu střelu do Sáblíkových betonů. Ve 14. minutě Lipina našel na levém křídle rozjetého Buďu, který trestuhodně minul. První přesilovku hráli hosté, ale mohli sami inkasovat, když Luděk Lhotský vracející se z trestné lavice střílel v přečíslení tří na jednoho, Sáblík však vykopl puk špičkou betonu.

Do druhé třetiny se s ohledem na svůj název vrhli hosté na svou kořist jako Lvi a jen díky brankáři Masnému zůstalo skóre nezměněno. Nejdříve Lipina zachytil vyhozený puk a z pravého kruhu trefil do betonů, pak pálil ostře z téže pozice obránce Pavlas, ale těsně minul. Opava odpověděla akcí druhé pětky, když Sadloň vystřelil těsně mimo a jeho přihrávku před prázdnou bránu na poslední chvíli vypíchl Pazourek. Další z ojedinělých brejků si vypracoval Tomáš Lhotský, přebruslil zkušeného Štěpánka, ale jeho střelu z úhlu Sáblík vykopl. Hrálo se však téměř výhradně před Masným, což dokázovali časté přesilovky hostí. V jedné z nich napřáhl od modré Drábek, ale trefil jen pravou tyč, Štěpánkovu střelu tečoval Dragoun do Masného lapačky.

Po dvě třetiny se Opavě překvapivě dařilo držet přijatelnou remízu, ale v té třetí hráčům došli síly a na fyzicky zdatnějšího soupeře, který stáhl sestavu na tři pětky, nestačili. Pazourek zachytil v útočném pásmu vyhozený puk, nahrál jej za bránu Finkovi, který ho předložil před bránu volnému Hodkovi a ten se nemýlil. Ve 45. minutě si sjel mezi kruhy Štěpánek, ale v ideální pozici trefil Masného betony. Vzápětí hráli hosté přesilovku, Pazourek tečoval Drábkovu střelu přesně pod břevno a odčinil tak Finkovu minelu, který z brankoviště nedokázal trefit odkrytou bránu. Ve 49. minutě zachytil u tyčky puk Buďa, obkroužil bránu, ale ve skórování mu zabránil obránce Kramný. Uhodilo až v zápětí, kdy v další přesilovce nahrával zpoza brány Vala a puk se odrazil od domácího obránce za bezmocného Masného. V závěru dostali šanci zahrát si přesilovku domácí, nezmohli se ovšem už k žádnému útoku.

Pavel Hynek (Ústí): První dvě třetiny to byl takový úporný hokej, my jsme sice měli převahu, ale bez nějakých větších šancí, hráči nechodili před branku bojovat o dorážky. Hráli jsme na čtyři útoky, ale i když jsme se snažili o rychlé střídaní, nemohli jsme se dostat do tempa, i díky zimě, která tady byla, v poslední třetině jsme hru stáhli na tři útoky a povedlo se zápas rozhodnout. Byla by škoda po takovémto průbehu tady nevyhrát. Martin Štepánek má za sebou první zápas, bude chvíli trvat, kdy se sehraje zejména v přesilovkách, ale bude pro nás velkou posilou.

Pavel Hulva (Opava): Nakonec se prosadila kvalita, Ústí má nesrovnatelně silnější kádr, ale za to se nechceme schovávat. Drželi jsme bezbrankový stav, ale pak přišly nepochopitelné individuální chyby, a z nich pramenící góly. Hráči musí hrát neustále na hranici možností, abychom měli šanci uspět, ale bohužel se to nedaří. Proti Ústí jsme už pak neměli šanci zápas otáčet.