Opava ztratila dobře rozehraný zápas s Kopřivnicí

• středa 23. září 2015

Více jak dvě třetiny byla Opava v souboji s kopřivnickým nováčkem jasně lepším mužstvem, množství neproměněných šancí a především promarněný dvoubrankový náskok má však za příčinu pouze jediný bod. Hosté vstali v závěru zápasu z mrtvých a dokázali během posledních čtyř minut třetí periody vsítit dvě branky. Elán jim vydržel až do nájezdů, ve kterých Kopřivničtí rozhodli o bonusovém bodu.

4. kolo, středa 23. 9. 2015

3:4sn (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 18. Wolf (Tichý, Chalupa), 22. Kocián (Galvas, Herman), 29. Wolf (Polok, Herman) – 23. Bartošák (Kofroň, Čintala), 57. Grygar (Červenka, Dusík), 60. Červenka (Kofroň, Vydra), rozh. náj. Stránský. Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 8:9, navíc Galvas 10 min. a Chalupa (oba Opava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 839. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Šafránek – Galvas, Černý T., Tichý, Tůma, Mosler, Vrabel – Selingr, Chalupa, Vítek – Baďura, Polok, Wolf – Kocián, Svoboda, Herman

Vrba – Kofroň, Bartošák, Dusík, Čintala, Niec, Grygar, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Vydra, Tomášek, Pargáč, Marek, Merenda, Kameníček, Červenka, Jašek

Kopřivnice si hned na úvod zápasu zahrála po vyloučení Tumy přesilovou hru. V té hýřil aktivitou zejména hostující kapitán Tomášek, který nejprve nastřelil Šafránkovo rameno a o pár sekund později se málem proháčkoval ze strany do dalšího zakončení, tentokrát byl však od puku na poslední chvíli odstaven. Při hře v plném počtu už byla Kopřivnice horším týmem a po většinu času se bránila na své polovině. Na konci 5. minuty musel brankář Vrba vytáhnout hned dva skvělé zákroky, po jedné z akcí už dokonce opavské publikum zvedalo ruce nad hlavy, ale gól to zkrátka nebyl. O chvíli později to od modré čáry zkoušel Mosler, Vrba jeho ránu vyrazil před sebe, k dorážce se ale nikdo z domácích nedostal. Další minuty patřily opavské přesilovce, v té si ovšem paradoxně největší šanci vytvořila Kopřivnice. Hosté se dostali do přečíslení dvou hráčů proti jednomu, Merenda dostal namazáno ze strany před prázdnou bránu, na puk ale těsně nedosáhl. Podruhé Opavským zatrnulo o necelé dvě minuty později, když se do samostatného brejku dostal Kameníček. Šafránek si ale připsal úspěšný zákrok. Hra se poté rychle přesunula před protější svatyni, kde se musel mít Vrba hodně na pozoru. Opavané to zkoušeli ze všech možných pozic, stav se ale ne a ne změnit. Nic nezměnila ani další přesilová hra, při které Slezan kombinoval na půlce soupeře, ale ke střele se neodhodlal. A tak mohl přijít trest, neboť se hosté opět dostali ve vlastním oslabení do velice slibné šance. Domácím obráncům ujel Sluštík, jehož blafák skončil na Šafránkově betonu. Poté se hra opět přesunula před Vrbu, pokus Tomáše Černého vyslaný od modré čáry se neujal, Tichého přesilovková dělovka dopadla stejně. V 16. minutě promarnil do té doby asi největší šanci Opavy Vítek, štěstí nepřálo ani o chvíli později Galvasovi. Domácí to ale mrzet nemuselo, v 18. minutě už totiž převaha konečně přinesla své první ovoce. Na konci rychlé akce byl Petr Wolf, jenž otevřel stav střetnutí. Ten se před první sirénou již nezměnil, přestože byla Opava hladová po dalším zásahu.

Druhá perioda začala podobně jako ta první. Kopřivnice měla výhodu přesilové hry, v té ale nic nevymyslela, navíc sama inkasovala. Nejprve se ze strany prodral do zakončení Polok, jeho pokus ještě přizvedl Vrba do ochranné sítě. O chvíli později už ale Galvas výtečně přihrál Ivo Kociánovi, který se nemýlil. Kopřivnice gólově zareagovala o minutu později, když Šafránka překonal René Bartošák a snížil zpět na rozdíl jednoho zásahu. Opava mohla opět odskočit po střele Wolfa, tu ale Vrba lapil do své rukavice. Ve 24. minutě hrála Kopřivnice další přesilovku a Hrubý se snažil před brankovištěm uplatnit svůj důraz. Černou gumu ale za záda Šafránka neprocpal. Zbytek oslabení Opava bez problémů přečkala, aby mohla následně zase útočit, Vrba se musel mít neustále na pozoru. Ve 29. minutě však potřetí inkasoval. Polok našel šikovným pasem Petra Wolfa, který v pádu rozjásal opavské publikum svou druhou trefou v utkání. Ve 33. minutě prověřil Vrbu pěknou střelou z mezikruží Mosler, ten ale jeho pokus vyrazil. Dorážet se snažil Chalupa, ale bezúspěšně. Ve 34. minutě pálil ostře v přesilové hře kapitán Tuma, jeho dělovka prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče. O minutu později tečoval před Vrbou Tichého bombu Chalupa, Vrba si ale připsal reflexivní zákrok, který ocenili i hostující fanoušci, kterých do Opavy přijelo zhruba třicet. Dvě minuty před koncem prostřední tercie měl na hokejce čtvrtou branku Slezanu Chalupa, při hostech ale stáli všichni svatí. O chvíli později se hra přesunula na protější stranu kluziště a Kopřivničtí docílili branky. Ta ale nebyla pro postavení hostujícího hráče uznána a domácím tak spadl kámen ze srdce. Více se již ve druhé třetině nestalo.

To ve třetí se děly věci! Ve 44. minutě si Vítek povyjel do prostoru mezi kruhy, jeho uvolnění ale gólem neskončilo. Menší zmatek nastal o minutu později, kdy se po ráně Bartošáka odrazil kotouč od zadního plexiskla zpět před bránu, Šafránek se ale naštěstí rychle zorientoval. Chvíli poté se Tomášek zjevil zcela sám před opavskou bránou a ještě měl spoustu času si rozmyslet, kam puk umístí. K údivu všech jej poslal přímo do těla Šafránka. Ve 48. minutě skončil zápas pro domácího Chalupu, který kromě pětiminutového trestu vyfasoval i trest osobní. Hosté dlouhou přesilovou hru nevyužili. Dobrá možnost se zrodila až při hře v rovnovážném počtu hráčů, Grygarovo zakončení z bezprostřední blízkosti brány ale ke gólu nevedlo. Během další přesilové hry Kopřivnice musel Šafránkem vyrazit betonem přízemní ránu Kofroně. Čtyři minuty před koncem šel pak ze hry Galvas a této početní výhody již hosté zásluhou Petra Grygara využili. Hostující fanoušci si poté logicky žádali „ještě jeden“ gól, a ten skutečně přišel. Kopřivničtí zkoušeli v závěru hru bez brankáře a tento risk se vyplatil. V poslední minutě třetí třetiny srovnal na 3:3 Adam Červenka a v Opavě se tak muselo prodlužovat.

V prodloužení prověřil Šafránka aktivní Červenka a o chvíli později také Niec. Největší možnost Slezanu měl Herman, jeho pokus ale vyrazil Vrba.

Rozhodnout tak musely nakonec až samostatné nájezdy. V těch poslal Opavu do vedení Selingr, který si Vrbu zkušeně položil a střelou pod horní tyč otevřel skóre dovednostní soutěže. Hostující Kofroň však bleskově odpověděl trefou mezi Šafránkovy betony. Dílo zkázy pak dokonal Vít Stránský, jenž počkal na pohyb brankáře a pohodlně rozhodl o bonusovém bodu pro Kopřivnici.

David Musial (trenér HC Slezan Opava):
„V zápase jsme si vytvořili hodně šancí, ale když proti soupeři jako je Kopřivnice nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Nevyužili jsme spoustu přesilovek, soupeř podal obětavý výkon. Je to škoda bodů, takové zápasy bychom měli vyhrávat.“