Opavě zápas v Přerově nevyšel, inkasovala osm branek

• úterý 19. srpna 2014
  • Redakce

Opavští hokejisté po úspěšném letním turnaji na ledě porubského RT Toraxu, kde obsadili celkovou druhou příčku, zajížděli k dalšímu přípravnému utkání na led Přerova. V MEO Aréně ale Slezanu pšenka nekvetla. Bez několika opor týmu Opava prohrávala po první třetině rozdílem čtyř branek a stejnou porci gólů inkasovala i ve druhé části. O jediný zásah Slezanů se postaral v polovině utkání Jakub Vítek.

přát., úterý 19. 8. 2014

HC ZUBR Přerov

8:1 (4:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Dostálek (Osina), 5. Dostálek, 12. Pala (Sedlák, Dostálek), 15. Kratochvíl Š. (Vlček), 28. Kudělka (Kolář, Sprušil), 31. Tomeček (Kolář), 31. Sedlák (Goiš, Dostálek), 39. Kundrátek (Kolář) – 32. Vítek (Polok). Rozhodčí: Klimecký – Čaja, Řezáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 547. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Tomeček, Metelka – Goiš, Sedlák, Dostálek – Škorík, Šebek, Š. Kratochvíl – Sprušil, Kolář, Kundrátek – Rajnoch, M. Kratochvíl, Kebza

Šafránek – Kysela, Vrabel, T. Černý, Galvas, Tůma, Mosler – Štindl, Vrábel, Herman – Vítek, Polok, Vlašánek – Vaněk, Wolf, L. Černý – Baďura, Svoboda, Chalupa.

Dlouhé čekání na výhru dalo Zubrům velkou chuť do hry a úvod zápasu byl proto jasně v jejich režii. Z šancí navíc přišly i doteď chybějící góly. Ve třetí minutě Osina střílel od modré čáry a brankářem Šafránkem vyražený puk pohotově umístil do klece navrátilec Vlastimil Dostálek. Opava mohla brzy odpovědět Svobodou, které byl u tyče volný, jenže Zubři se radovali podruhé. Stav na 2:0 posunul opět Vlastimil Dostálek, tentokrát střelou pod beton gólmana.

I nadále byli modrožlutí velmi aktivní a ke třetímu přesnému zásahu jim pomohla přesilovka. Sprušilovu střelu sice Kundrátek ještě nedorazil, ale o pár vteřin později Radomír Pala vyslal na Šafránka nechytatelnou ránu, při které se puk otřel o horní tyčku a zapadl do brány. Z první části to však ještě nebylo všechno. Ve 15. minutě ujeli domácí do přečíslení a Šimon Kratochvíl střelou mezi Šafránkovy betony upravil skóre na 4:0.

Ve druhé periodě už se obraz hry změnil, Opavští zabrali, jenže Vojtek jim snížení nechtěl povolit. Poradil si s ranou Poloka a v přesilovce Slezanu pak zneškodnil i Hermanovu příležitost. To Zubři byli naopak ve své početní výhodě úspěšní. Z modré čáry vypálil David Kudělka a kotouč zapadl přesně k tyči. Podobnou pozici pak k dalšímu gólu využil Jaroslav Tomeček, při jeho střele měl Šafránek zakrytý výhled. Brankové hody zanedlouho ještě vyšperkoval Zdeněk Sedlák, který byl na konci hezké kombinace a zvýšil už na 7:0!

V polovině utkání se ale radovala také Opava. Další přesilovku již sehrála lépe a Jakub Vítek překonal Vojtka z dorážky. Slezan se mohl brzy prosadit i podruhé, proti zakončení Lukáše Černého ale tentokrát přerovský gólman zasáhl. Tečku za druhou tercií tak udělala výstavní trefa Marka Kundrátka, který si sjel mezi kruhy bombou zařídil osmý gól Zubrů.

Třetí dějství zahajoval Přerov ve dvojnásobné přesilovce, ta však neměla gólový účinek. Opava se pak snažila výraznou ztrátu snížit, při zakončení se jí ale také nedařilo. Před Vojtkem uspěl Polok ani Baďura. V 50. minutě se naopak Zubři mohli ještě více přiblížit magické desítce. Sedlák totiž předložil puk na Rajnocha, kterému ale zakončení nesedlo.

Stejný hráč poté vystihl soupeřovu rozehrávku a po faulu následovalo v jeho podání trestné střílení, ani to však změnu stavu nepřineslo. A když neuspěl v přesilovce ani opavský Polok, který byl zcela sám před Vojtkem a po kličce trestuhodně minul téměř prázdnou bránu, skončil zápas výsledkem 8:1.