Opavská juniorka prohrála v Přerově, rozhodl úvod zápasu

• pondělí 14. října 2013

Junioři opavského Slezanu v neděli zamířili na led přerovských Zubrů a do utkání nevstoupili vůbec dobře, když po pěti odehraných minutách prohrávali o dvě branky. V úvodu třetí třetiny sice snížil na 3:1 Březina, jenže Přerov přidal další dva góly a zvítězil v poměru 5:1.

8. kolo, neděle 13. 10. 2013

HC ZUBR Přerov

5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Haničinec (Šnirc), 5. Šťastný D. (Kebza, Řezáč), 29. Řezáč (Šťastný D.), 47. Spěvák (Haničinec), 56. Stuchlík (Hradil) – 46. Březina. Rozhodčí: Kika – Loun, Novotná. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Grigárek – Tomeček, Mašíček, R. Šťastný, Běhal, Stuchlík, J. Kužílek – D. Šťastný, Řezáč, Kebza, Spěvák, Šnirc, Haničinec, Hradil, Kubal, Nohál, Siegel, Němec.

Kober – Bendík, Hlaváček, Rohovský, T. Pražák, Slavík, Vrabel, Štindl, Hula, Březina, Rybka, J. Pražák, Volf, Vepřek, Klapetek, F. Kužílek.

Domácí nastoupili s velkou chutí, proto bylo před opavským brankářem Koberem hodně rušno. Martin Haničinec sice z první šance napálil pouze gólmana, ale v následné přesilovce už si počínal mnohem lépe. Kotouč prošel mezi betony za Koberova záda a Zubři vedli. Slezan byl i nadále pod tlakem a brzy inkasoval podruhé, když přečíslení zakončil přesnou střelou David Šťastný. Opavští zahrozili před Grigárkem až v minutě osmé, kdy se před kasu prosmýkl Vrabel, svou akci však do úspěšného konce nedotáhl.

Další vážnější šance pak přibývaly především na kontě Zubrů, dvě měl útočník Kebza, ale stav 2:0 se nezměnil. V závěru první části mohl Slezan snížit v přesilovce z hole střílejícího Rybky, ovšem nebyl také daleko od třetí pohromy. V oslabení totiž unikl Šnirc, jehož sólo zneškodnil Kober ostrým zákrokem.

Také vstup do druhé periody byl v režii přerovského týmu. Po gólu doslova volala příležitost Davida Šťastného i dorážka Nohála. O pár chvil později na protější straně zasahoval Grigárek proti rozjetému Hulovi, gólová radost však znovu propukla v táboře modrožlutých. Při rychlé akci poslal David Šťastný kotouč na Patrika Řezáče, který ho šikovným sklepnutím poslal přesně mezi Koberovy betony.

Přerov mohl své vedení do konce třetiny ještě navýšit, Haničincovi však v úspěšnému zakončení zabránil obránce Rohovský, který kotouč s pořádnou dávkou štěstí tečoval nad branku.

Úvod třetího dějství přinesl snížení Opavy na 3:1, o které se postaral zpoza brány vyjetý Adam Březina a také Rybkou prudce nastřelenou horní tyčku. Dramatičtější závěr se však nekonal, protože přerovský tým komplikace s výsledkem rázným způsobem odmítl. V přečíslení dvou nad jednoho byl Michal Spěvák důrazný a brankář Kober inkasoval počtvrté.

Na samotný závěr utkání si Zubři schovali ještě jeden gól. Hradil sice při velké šanci neuspěl, ale kotouč se dostal na modrou čáru k Michalu Stuchlíkovi, který tvrdou ranou stanovil konečný výsledek na 5:1.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi, že se nám podařilo splnit stanovený cíl, kterým bylo získat ze třech domácích utkání devět bodů. Pořád bojujeme s marodkou, proto jsme dnes znovu museli sestavu různě slepovat. Bylo dobré, že se nám rychle podařilo jít do vedení a pak jsme hru měli po většinu času pod kontrolou. Po snížení Opavy jsme přidali další góly a utkání dotáhli do zaslouženého vítězství.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Bohužel jsme dnes nedokázali proměňovat šance, zatímco domácí v tom byli úspěšnější. Ve třetí třetině jsme po snížení na 3:1 trefili tyčku a domácí rychle přidali čtvrtý gól, který zápas už definitivně rozhodl.