Opavská juniorka vybojovala na půdě Ústí dva body

• sobota 12. prosince 2009
  • Miroslav Janíček, Filip Lefenda

Výhra po samostatných nájezdech! Tak by se dal jednou větou charakterizovat výsledek opavských juniorů v sobotním zápase na ledě Ústí nad Labem. Slezan jednu chvíli prohrával už 4:2, avšak červenobílí nesložili zbraně a zaveleli k obratu! Po šedesáti minutách bylo na světelné tabuli k vidění 4:4. A protože prodloužení branku nepřineslo, rozhodovat musely až samostatné nájezdy. Ty rozhodl až v páté sérii Michal Mlýnek a zajistil tak Opavě druhý bod v tomto zápase.

30. kolo, sobota 12. 12. 2009

HC Slovan Ústí nad Labem

4:5sn (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Žák (Šrámek, Chládek), 16. Vernek (Drahorád, Baránek), 31. Bříza (Místecký, Drnec), 51. Bříza (Vernek, Holomek) - 3. Herman, 8. Slanina (Baďura), 58. Seidler (Slanina), 60. Seidler (Kukla, Herman), 65. Mlýnek (TS). Rozhodčí: Hlinka (Šulo, Šerý). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 451. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:5.

Petrásek - Humpolíček, Zákoutský, Holomek, Hříbal, Janíček, Drahorád - Šrámek, Chládek, Žák - Vernek, Baránek, Pořický - Drnec, Hošek, Místecký - Kentoš, Bříza, Vávra

Machovský - Kysela, Dufek, Rýpar, Mosler, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Džemla, Slanina, Mlýnek

Kdo přišel na zápas ústeckých juniorů s Opavou, a byl i na pátečním utkání s Olomoucí, musel mít pocit déjà vu. Už po půlminutě hry otevřel skóre Žák, jenže po obrovské chybě obránce ujel o 2 minuty později ve vlastním oslabení Herman a z první střely na branku vyrovnal. V 8. minutě už vedli hosté. Z přečíslení se ze třetí střely na branku trefil Slanina. Ve 14. minutě hráli domácí další přesilovku, prakticky se ale nedostali do útočného pásma. Vyrovnání přišlo v 16. minutě. Při další přesilovce domácích se bekhendem trefil Vernek. Na začátku 19. minuty se málem prosadil Vitek, Petrásek se však překvapit nenechal.

Druhá třetina přinesla úplně jiný obraz hry. Domácí přidali a k vidění byl rychlý hokej s nebezpečnými situacemi na obou stranách. Doslova střelnici si otevřeli ústečtí hokejisté v přesilovce ve 28. minutě, žádná ze střel však Machovského ohrozit nemohla. Do vedení se dostali domácí přesně v polovině zápasu. Po zmatcích před brankou Opavy se nejlépe zorientoval Bříza. Ve 34. minutě hráli přesilovku hosté, ošemetnou situaci ale musel řešit brankář Opavy. Ve 37. minutě vyzval Místecký před brankou Břízu, jeho bekhendová teč ale skončila v náručí Machovského.

Třetí třetinu začali hosté brzkou přesilovkou, ale po necelé minutě si ji zbytečným faulem zkrátili. Ve 44. minutě faulovali hosté opět a domácím se naskytla výhoda půlminutové dvojnásobné přesily. Radost ze vstřelené branky jim ale rozpažením zkazil rozhodčí a hosté se tím pádem ubránili. Ve 48. minutě zahrozili při přečíslení hosté, koncovka jim ale nevyšla. Hra postupně nabírala na tempu, jak se hosté snažili tlačit do zakončení. Tím se jim ale otevírala okénka v obraně, což využil v 51. minutě Bříza a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hosté se dočkali na začátku 58. minuty. Po rychlé akci po levé straně se před brankou prosadil Seidler. Aby toho nebylo málo půl minuty před koncem třetí třetiny se powerplay prosadil opět Slanina a poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu, ale žádný z týmů si branku nepřipsal. Ke slovu tedy přišly nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl až v páté sérii Mlýnek a vybojoval pro Opavu nečekaný druhý bod.