Opavský Slezan si na Přerov podruhé nevyšlápl

• úterý 20. srpna 2013
  • Redakce

Opavští hokejisté poprvé v přípravě prohráli. Ve svém třetím letním vystoupení nestačili svěřenci trenérů Suchánka a Doboše na Přerov, se kterým padli v poměru 3:5. Přitom Slezan dokázal obrátit nepříznivé skóre z 0:2 na 3:2, ale závěr domácím hokejistům nevyšel a Zubři zejména díky hattricku Marka Halody slavili úspěšnou odplatu.

přát., úterý 20. 8. 2013

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 25. Kocián (Polok, Tůma), 44. Vítek (Svoboda, Pavelek), 53. Vlašánek (Měch) – 12. Haloda (Blinka), 23. Ditrich (Šťastný), 57. Ditrich (Haloda), 59. Haloda (Blinka), 60. Haloda (Jergl). Vyloučení: 7:7 navíc Tichý (OPA) 5 min. + OK (zásah do oblasti hlavy a krku). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5.

Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Tůma, Mosler, Pavelek, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Polok, Herman – Svoboda, Baďura, Vítek – Džemla, Vlašánek.

Vojtek – Faltýnek, Pala, Jergl, Vlček, Osina, Goiš – Ministr, Sedlák, Blinka – Ditrich, Haloda, Sakrajda – Šťastný, Brada, Běhal.

Úvod zápasu toho příliš zajímavého nepřinesl a oba týmy měly do utkání pomalejší rozjezd. Do první vážnější šance se probili Opavští, jenže Měchova rána z dobré pozice minula levou tyč hostující branky.

Následně se ozvali také hosté a hned mohli slavit. V čase 11:31 našel Blinka po rychlé kombinaci Halodu a ten otevřel skóre zápasu. Chvilku nato hráli domácí oslabení, ale i přesto se jim podařilo ohrozit hostující klec, když ujel Polok s Tůmou a druhý jmenovaný jen těsně minul poloprázdnou branku Přerova.

V závěru prvního dějství se ještě po rychlém úniku na levém křídle probojoval do zakončení Sakrajda, ale jeho ránu z ostrého úhlu vytěsnil brankář Šafránek mimo tyče.

Na startu druhé části se podruhé v zápase prosadili hosté, když přesilovku využil po chytré přihrávce Šťastného Ditrich, ale opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Slezané měli k dispozici početní výhodu pět na tři a puk se po ose Tůma – Polok dostal až ke Kociánovi, který snížil na 1:2.

O pár minut později se po Ministrově nabídce dostal k zakončení Sedlák, ale proti jeho ráně z první se zaskvěl domácí strážce svatyně Šafránek. Opavští hned nato zazlobili před Vojtkem, ale ani Černý ani Wolf kotouč za záda zkušeného gólmana nepropasírovali.

Velkou šanci na vyrovnání měla Opava v čase 32:57, kdy bylo odpískáno trestné střílení ve prospěch domácího týmu. Nadějný forvard Lukáš Svoboda ale se svou střelou mířící pod horní tyčku neuspěl a zkušený Vojtek vyšel ze souboje jako vítěz. O chvíli později pálil bez přípravy Polok, ale betony Vojtka sklaply včas. Také Přerov měl poté výhodu dvojnásobné přesilovky, ale nevytěžil z ní zhola nic.

Do třetí třetiny měl lepší vstup Slezan a zásluhou Vítkovy trefy vyrovnal. V čase 52:26 se Opavští mohli radovat znovu. V přesilové hře našel kapitán Měch volného Vlašánka a ten dokonal obrat – 3:2.

Pak ale začali úřadovat Zubři. Nejprve po Halodově nahrávce skóroval Ditrich, v 59. minutě využil odrazu o mantinel Haloda a strhl vedení zpátky na stranu Přerova – 3:4. Šestnáct sekund před koncem základní hrací doby pak přidal poslední zásah do sítě Slezanu Haloda a zkompletoval hattrick.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Byl to jiný zápas než před týdnem v Přerově. Hosté přijeli v kompletním složení a na ledě to bylo znát. Zápas nám ukázal, že na některých věcech je třeba stále pracovat a zlepšit je. Pozitivum vidím v tom, že i přes nepříznivý vývoj utkání jsme se do něj dokázali vrátit, jen škoda toho závěru.