Opavský lazaret nedokázal skórovat

• pondělí 20. prosince 2004
  • Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek

O p a v a - Bez brankáře Žigárdyho, obránců Spitzera a Bartoně a útočníků Luďka Lhotského, Hulvy a Hrušky se domácí hráči snažili vzdorovat téměř v plné sestavě hrajícímu Hradci Králové, jehož kvalitativní převaha se prokázala ve druhé a hlavně třetí třetině. Opavští "junioři" nestačili hlavně v útoku, kromě dvou tří slibných šancí byli zcela bezzubí, a Hradci se tak naskytla jedinečná šance odvést si důležité tři body pro postup do playoff. Jediným plusem pro domácí byl návrat Romana Šlupiny, nestora v opavské bráně.

34. kolo, pondělí 20. 12. 2004

0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Královští lvi Hradec Králové

Branky: 22. Mečiar (Fořt, Beck), 50. Pavel Suchý (Hendrich), 58. Martinec. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 3:5, bez využití. Diváci: 300. Střely na branku: 28:30.

Šlupina - Kramný, Sadloň, Bršlica, Procházka (39. Balcar), Přibyla, Vnenk - T. Lhotský, Harazim, Adamčík - Měch, Boháč, Kříž - Suchánek, Kašík, Langhammer.

Hylák - Mečiar, Kolafa, Suchý Petr, Pazdera, Táborský, Hendrich - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Korhoň - Cetkovský, Domin, Suchý Pavel.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Šlupina, 2. Langhammer, 3. Harazim

Opava, která nastupila v značně oslabené sestavě, byla pro Hradec příliš jednoduchým soustem a Východočechům stačil k vítězství jen průměrný výkon. Slezanům chyběli nemocní Spitzer, Masný a Luděk Lhotský, Vítkovice neuvolnily Jakuba Hulvu a hostování ze Vsetína bylo ukončeno dvojici Žigardy - Hruška.

První třetina se odehrávala převážně před brankou domácích. Ve 2. minutě Šlupina, který se po třech měsících vrátil do opavské branky, kryje tvrdou Martincovu střelu z levého křídla, v 5. minutě si Cetkovský vybruslil před Šlupinovu branku a jeho bekhendová střela se otřela o pravou domácí tyč. V 11. minutě na konci svého oslabení Energetici stihli zahrozit Korhoňem, který dorážel střelu Pavla Suchého, Šlupina zasahoval v leže hokejkou na brankové čáře. V 16. minutě se naskytla Opavě stosekundová přesilovka pěti proti třem, zmohla se ovšem pouze na tvrdou střelu Procházky do Hylákovy masky.

Po aktivním nástupu Opavy do druhé třetiny udeřili na druhé straně hosté, kteří se po krasné kombinaci na jeden dotek dostali do vedení. Beck přihrál na Fořta, ten posunul na modrou Mečiarovi, jenž přesnou střelou poslal Hradec do vedení.

Jedna z mála šancí Opavy přišla ve 29. minutě, kdy ujel Boháč, najížděl sám na Hyláka, ale na poslední chvíli mu jeho pokus překazili rychle vracející se hradečtí obránci. Na druhé straně málem udeřilo v 37. minutě, když nejprve sám před Šlupinou nedal Mečiar a po něm nedorazil puk do jeho branky ani Beck. Po přetahované o střední pásmo ve třetí třetině udeřili v 50. minutě hosté, když Pavel Suchý před brankou dorazil tvrdou Hendrichovu střelu od modré.

Posledním ohrožením Hylákovy brány byla v 53. minutě střela Harazima z pravého kruhu, kterou brankář ramenem vyrazil nad bránu. V 57. minutě si domácí trenéři vzali oddechový čas, odvolali brankáře, ale tento tah potrestal střelou do prázdné branky zkušený Tomáš Martinec. Ten mohl skórovat ještě v závěru, ale puk sklouzl mu před prázdnou Šlupinovou klecí z hokejky, a tak se Slezan v posledním letošním zápase musel sklonit před soupeřem po prohře 0:3.

Josef Doboš (Opava): Hradec byl silný soupeř, což potvrzuje i jejich postavení v tabulce. Nám dneska nehrálo hodně hráčů, kteří jsou zranění nebo odcházejí do jiných klubů, takže jsme museli nasadit hodně juniorů. Další věc, na kterou se ale nechcu vymlouvat, byla odpolední tragická havárie autobusu ostravského mužstva. Všichni tam známe hodně kluků, takže to na nás nemohlo nedolehnout. Hráči však bojovali, za což je musím pochválit. Bohužel jsme dostali první branku my a nenašli jsme pak už sílu výsledek otočit.

Ladislav Kolda (Hradec Králové): Chtěli jsme napravit domácí výpadek s Berounem, což se nám povedlo. Hráli jsme zodpovědně, nepouštěli jsme domácí do šancí, nedokázali využít přesilovku pět na tři. Do vedení jsme se naopak dostali my, což dneska rozhodlo.