Opavští dorostenci mezi čtyřmi nejlepšími v lize!

• čtvrtek 06. března 2008
  • Michal Berg, Martin Kubánek

S pořádnou dávkou štěstí se opavští dorostenci probojovali do semifinále dorostenecké extraligy. V polovině odvety proti Liberci vedli 4:0 a hosté působili rezignovaným dojmem, chyby Opavy však mladé Bílé Tygry dostaly do hry a opavský tým svou těsnou výhru 4:3 uhájil až doslova v poslední sekundě. Spolu se sirénou totiž hosté vyrovnali, hlavní rozhodčí ale usoudil, že branka padla až po vypršení hrací doby. Liberecké tak čekala hořká cesta domů, hráči Slezanu se mohou těšit na semifinálové souboje se Zlínem, které začínají v úterý 11. března na ledě soupeře, doma se pak dorostenci představí ve čtvrtek 13. března.

ČF, čtvrtek 6. 3. 2008

4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

HC Bílí Tygři liberec

Branky a nahrávky: 5. Baďura (Dohnal), 23. Džemla (Koschatzký), 26. Kinkor (Roupec), 28. Chvostek F. (Vítek, Kysela) - 32. Vašek (Bulíř), 40. Chlouba, 58. Chlouba (Lacek). Vyloučení: 8:7, navíc Chlouba, Bulíř, Miškovský 5+OT (všichni LIB). Využití: 1:0. Diváci: 100.

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek F., Dohnal, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Pyrochta (28. Jelínek) - Jurčák, Kulda, Příkazský, Lacek - Vašek, Jánošík F., Bulíř, Jánošík A., Fiippi, Bittner, Skalický, Chlouba, Šetka, Maďar, Rohal, Dám, Morong, Miškovský, Vlach.

Druhé utkání čtvrtfinále play-off dorostu začalo lépe pro Slezany. Již v 5. minutě se Opava dostala do vedení zásluhou útočníka Baďury, který vybojoval puk u brány a nikým neatakován skóroval. Domácí se po vedoucím gólu zatáhli, přičemž hrozili alespoň z brejků. Hosté naopak povytáhli růžky a snažili se něco kloudného vymyslet v útočné třetině. Moc se jim to ale zpočátku nedařilo. A to ani při přesilových hrách.

Druhá část začala opět podle stejného scénáře jako první. Ve 23. minutě si najel před bránu Džemla, počkal si na přihrávku od Koschatzkého, aby následně sám zavěsil do odkryté brány. Než se stačili Tygři otřepat, inkasovali potřetí. Nejprve dva hráči Liberce z nájezdu nedali, ale následný protiútok Opavy znamenal změnu skóre. O trefu do černého se postaral Kinkor. O pár chvil později se hosté usadili v pásmu soupeře a začali zásobovat Machovského svými střelami. Všechny ale byly opavskou jedničkou pochytány. Když se při přesilové hře 5 na 3 prosadil Chvostek, vypadalo to už s Libercem špatně. Kdo si myslel, že utkání bude mít od tohoto momentu jednoznačný průběh, neměl pravdu. V půli zápasu Tygři nejprve snížili zásluhou Vaška na 1:4 z jejich pohledu, ale ještě před odchodem do kabin posílil naděje Chlouba z trestného střílení.

Třetí třetina měla rozhodnout. Její počátek byl z obou stran hodně nervózní, převažovaly souboje o puk, šancí nebylo mnoho. Drama se totiž odehrálo až v závěru utkání. Necelé tři minuty před koncem se Chlouba uvolnil do zcela volného prostoru před opavskou svatyní, obdržel přesnou nahrávku, kterou zužitkoval dokonale. Hosté se pokusili potom o hru bez brankáře, jeden z opavských hráčů napálil kotouč jen těsně mimo branku na zakázané uvolnění. Vhazovalo se tedy před domácí brankou. Hosté po závěrečném hvizdu vsítili gól, který ovšem podle nich ještě padl ve hře. Rozhodčí byl blízko a hned rozpažil. Branka nebyla uznána. Dorostenci Slezanu následně v euforii vyjeli na led, aby se společně radovali z postupu do semifinále!

Kamil Konečný (trenér Opavy): Sérii rozhodlo to, že jsme v Liberci byli lepším mužstvem, bruslili jsme dobře, takže tam si myslím, že předvedli naši hráči ten výkon, který bych si představoval. Dnes se nám nakonec povedlo utkání dovést do vítězného konce a jsme za to rádi. Přesto za stavu 4:0, kdyby hráči trochu více přemýšleli, tak jsme mohli utkání v klidu dohrát.

Luboš Bouchner (trenér Liberce): Bylo to těžké stáhnout výsledek 0:4 v průběhu zápasu, nám se to ale podařilo. O konci zápasu nechť si každý udělá svůj obrázek. Podle mě ten gól regulérní byl. Rozhodčí se rozhodl tak, jak se rozhodl a my samozřejmě nenaděláme nic. Myslím si, že jsme si zasloužili ve třetí třetině, abychom to prodloužili minimálně do prodloužení nebo na penalty. Sérii rozhodlo utkání u nás, protože my jsme, dá se říci, v tom zápase vybouchli. Po lehkém průběhu nad Vsetínem jsme si mysleli, že to půjde samo.