Opavští junioři si poradili s Jihlavou

• pátek 13. listopadu 2009
  • Jan Šimek

V dnešním premiérovém utkání druhé části Noen extraligy juniorů přivítala Opava na svém ledě Jihlavu. Střetnutí začalo ve velmi rychlém tempu, které svědčilo spíše domácímu Slezanu, ten se taky ujal vedení hned ve 3.minutě, Jihlava sice záhy vyrovnala, nicméně to bylo dnes z její strany vše. Naproti tomu Slezan působil svěžě a ještě do konce třetiny stáhl vedení na svou stranu. V druhé třetině navýšili domácí junioři dvěma slepenými góly své vedení na rozdíl tří branek. V poslední fázi zápasu pak opavští mladíci přidali další dvě branky a vítězi utkání tak bylo jasno. Opava přehrála Jihlavu 6:1.

21. kolo, pátek 13. 11. 2009

6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 3. Mlýnek (Vitásek, Džemla), 15. Seidler (Herman, Baďura), 38. Slanina (Novák), 40. Novák (Verlič), 46. Seidler (Vitek, Baďura), 52. Slanina (Novák) - 7. Vysloužil. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 8:7 + Novák (OPA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1

Trenčan - Kysela, Dufek, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Navrátil – Šidlík, Posmyk, Šustr, Jaroš, Rašner, Rosendorf, Randa – Klíma, Němec, Dvořák, Malec, Vysloužil, Vondráček, Zeman, Polcar, Dočekal, Pometlo, Kotlík

První třetina nabídla svižný hokej, kterým se prezentovala hlavně Opava, která se již ve 3. minutě zásluhou pěkné střely Mlýnka ujala vedení. To však netrvalo dlouho, protože několik minut na to vyrovnal v přečíslení jihlavský Vysloužil. Slezan pak začal Jihlavu tlačit, ta polevila v 15. minutě, kdy inkasovala branku na 2:1, tu po pěkné kombinaci domácích vstřelil Seidler. Do konce třetiny byli ještě vyloučeni dva hostující hráči a Jihlava se bránila pouze ve třech.

A protože trest přesáhl rámec první dvacetiminutovky, museli se hosté bránit i na začátku této fáze utkání. Opavští však tuto šanci na skórování promrhali, totéž se opakovalo v probíhající 29. minutě, kdy měli domácí mladíci další možnost početní výhody 5 na 3, opět jim však štěstí nepřálo a z množství střel se neujala jediná. Zanedlouho se však Opava dokázala prosadit. V rozmezí tří minut zvýšili opavské vedení Slanina a po něm Novák. To bylo ze druhé třetiny vše.

V poslední části střetnutí se domácí prosili taktéž dvakrát. Nejprve se důraznou dorážkou prosadil Seidler a poté v branku přetavil nádhernou přihrávku Nováka svým druhým zásahem v tomto zápase Slanina. Opavští poté kontrolovali hru a v poklidu si dojeli pro jednoznačné vítězství 6:1.