Opavští junioři zakončili poslední domácí zápas výhrou

• sobota 12. března 2011
  • Jan Schneider, Jan Šimek

Mladíci Slezanu v dnešním odpoledním zápase nenechali nic náhodě a závěr sezóny na domácím ledě zakončili vítězně. Zápas se hrál ve vysokém tempu, rozhodla první třetina, ve které se Opava ujala tříbrankového vedení. Ve druhé třetině domácí sice polevili, ale v poslední periodě si výsledek pojistili trefou Seidlera a po dobrém výkonu před opavskými diváky tak získali nyní už jen nevýznamné tři body.

63., sobota 12. 3. 2011

4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 2. Seidler (Pešut, Dohnal), 6. Baďura (Kysela, Vítek), 14. Verlič (Seidler), 54. Seidler (Verlič, Kysela) - 25. Popolanský (Jurák), 50. Jurák (Popolanský). Rozhodčí: Krenželok, Řezáč, Fiala. Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Plánovský - Faksa, Kysela, Spusta, Žídek, Lichý, Dohnal - Havlíček, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Březina, Otipka, Baďura, Verlič, Koschatzký, Seidler, Jelen

Strmeň - Dujsík, Dufek, Koukal, Dittrich, Bilčík - Fúzik, Hnilička, Juráň, Jurák, Zemánek, Šafránek, Popolanský, Káňa

Do zápasu vtrhla v rychlém tempu hostující Kometa, z úvodního náporu však hosté vyprodukovali pouze nastřelenou boční tyčku opavské branky po střele Juráka. Slezané se ze vstřeleného gólu radovali prakticky ze své první střelecké příležitosti. Pešut zachytil na útočné modré odražený kotouč, po levém křídle se prohnal jako uragán a perfektně naservíroval puk na hůl Seidlera, který nikým nehlídaný v pohodě doklepl touš za záda brněnského strážce svatyně.

Krátce poté zvedali opavští hokejisté znovu ruce nad hlavu. Po křižné přihrávce Kysely se přispěním levé tyčky prosadil tvrdou ranou Baďura - 2:0. Zazlobili však také hostující junioři. Ve 13. minutě vyrazil dalekonosnou střelu Juráka domácí brankář Plánovský před sebe, kde puk vybojoval Popolanský, ale bohužel pro Brno se mu spolu s ležícím Plánovským povedlo přehodit i samotnou opavskou klec. Okamžik nato si Slezan vypracoval tříbrankové vedení. Seidler našel přesnou žabičkou neobsazeného Verliče, jenž střelou bez přípravy překonal padajícího Strmeně. V závěru první periody se ještě zkoušel švihem prosadit Juráň, ale Plánovského vyrážečka byla na potřebném místě včas.

Druhé dějství již nenabídlo tak atraktivní podívanou jako v první části, nicméně alespoň jednu branku diváci viděli. Postarala se o ní Kometa ve 25. minutě, když špatnou rozehrávku opavského útočníka vystihl Jurák a předložil puk číhajícímu Popolanskému. Ten neváhal a parádně umístěnou bombou pod horní tyčku nedal Plánovskému v opavské svatyni příliš šancí na úspěch - 3:1. I v následujících minutách byla o trochu lepší brněnská juniorka, která častěji držela puk na svých hokejkách, ale šance, které si vypracovala by se jako gólové daly označit jen stěží.

Ve 29. minutě získal volně ležící puk před opavskou branku hostující Juráň a jeho střelecký pokus jen těsně minul odkrytou skulinku mezi tyčkou a betonem Plánovského. Z následného brejku zahrozil zadák Opavy Kysela, ale jeho nahození od modré zamířilo pouze do brankové konstrukce a od ní do rohu kluziště. S blížím se koncem třetiny byli mírně aktivnější domácí, ale jejich střelecké příležitosti zpacifikoval hostující gólman Strmeň. Branka nepadla ani po Seidlerově teči Kyselovy bomby, kdy prvně jmenovaný odklonil puk o několik centimetrů vedle pravé tyčky. Druhou tercii tak vyhrálo Brno, což mu dalo jistou naději do té poslední.

Třetí dvacetiminutovka byla hodně vyrovnaná, a to zejména díky tomu, že domácí si hlídali svůj náskok, kdežto Kometa musela hru více otevřít, čímž umožnila Slezanu lépe využít svých ofenzivních možností. V první šanci se objevili právě Opavští. Ve 43. minutě ujel Seidler a přihrál do volného prostoru, kam si sjel Pešut. Ten však ve velké rychlosti Strmeňovu klec těsně minul. Tři minuty nato dostal milimetrovou přihrávku Verlič a pelášil sám na brankáře. Bohužel pro opavský celek jej dostihli dva hostující zadáci, kteří Verliče zdvojili. I tak ale dokázal Slovinec v barvách slezského mužstva zakončit, ovšem ne zrovna ideálně, takže Strmeň jeho pokus celkem v klidu zneškodnil.

Útočnou iniciativu pak na chvíli převzalo Brno a dlouho bušilo do obranného valu domácí juniorky. V čase 49:23 obdržela od Popolanského přesně adresovanou příhru jeho pravá ruka Jurák, vyjíždějící z úhlu a svižnou střelou zápěstím poslala puk nad vyrážečku Plánovského. Mladí Slezané inkasovaným gólem očividně znervózněli, ovšem pomohli jim fauly brněnských nadějí. V probíhající 54. minutě totiž jednu z přesilových her proměnil bombou bez přípravy agilní Seidler, jemuž černou hmotu po sérii přihrávek s Kyselou nabídl Verlič – 4:2. Touto brankou Konečného družina s konečnou platností zlomila útočný chtíč Brna a utkání, které bylo pro Opavu domácí derniérou v extralize, tak zvládla na jedničku.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Bylo vidět, že v tomto utkání již víceméně o nic nešlo, ale jsem rád, že jsme poslední domácí zápas v sezoně dotáhli k vítězství. V první třetině jsme byli herně lepší než Brno, ale jako již tradičně jsme dovolili soupeři snížit, a zdramatizovat tak utkání. Nakonec jsme však přetavili jednu z šancí na čtvrtý gól a získali tři body, alespoň teď na závěr sezony, která pro nás bohužel dopadla tak, jak dopadla.

Pavel Pazourek (trenér HC Kometa Brno):

Hráli třetí zápas v řadě za sebou, což dnes bylo vidět na našem pohybu. Neřekl bych ani tak, že utkání rozhodly chyby v obraně, jako spíš to, že jsme branky nedokázali vstřelit, i přesto, že jsme si vytvořili dostatek šancí. Kdybychom některé proměnili, bylo by skóre minimálně vyrovnané, ale v koncovce byli domácí prostě lepší.