Opavští mladíci nevyzráli ani na brněnskou Kometu

• pátek 07. ledna 2011
  • Jan Šimek

Opavské juniorce se doma opět příliš nevedlo, tentokráte nedokázala Konečného družina obrat o body Kometu, i když k tomu měla nakročeno velmi dobře. Po první třetině totiž vedla 1:0, ve druhé ale hosté dvěma góly skóre otočili, ale i tak stihl Džemla srovnat na 2:2. Ve třetím dějství ale mělo více ze hry Brno a třemi brankami definitivně položilo Slezany. Hosté si tak do své sbírky odvážejí cenné vítězství v poměru 5:2.

41. kolo, pátek 7. 1. 2011

2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 19. Baďura (Vítek), 36. Džemla (Vitásek, Baďura) - 26. Štindl (Křivohlávek, Jurák), 30. Koukal (Káňa), 43. Jankovič (Káňa), 50. Popolanský (Jankovič), 56. Jurák (Dufek). Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Fiala. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 19:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Trenčan - Faksa M., Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

Barus - Štindl, Dufek, Koukal, Dlapa, Krejčiřík, Bilčík, Hnilička, Křivohlávek, Jurák, Zemánek, Jankovič, Šafránek, Popolanský, Stehlík, Káňa

Zápas začala ve vysokém tempu obě mužstva, hlavně v první polovině první třetiny se hrálo nahoru - dolů, první gólovou šanci si ale vypracoval Slezan. V 7. minutě dostal Vítek fantastickou přihrávku do mezikruží, ale v souboji tváří v tvář s Barusem neuspěl. Ještě před střeleckou příležitostí Vítka ujížděli hráči Brna v přečíslení tři na dva. Jankovič ale svým dvěma kolegům nepřihrál a volil střelu, jenž o pár centimetrů minula pravou tyčku opavské branky.

Poté nasazení týmů celkem opadlo, ale i přesto, nebo možná právě proto padl úvodní gól střetnutí. Na svědomí jej měl jeden z hostujících zadáků, který bruslí tečoval střelu Baďury, a to takovým způsobem, že se puk nadzvedl a šťastně přeskočil i záda brankáře Baruse.

Do druhé fáze vstoupili živěji především hráči Komety. Ti se zanedlouho usadili v pásmu Slezanu a v čase 25:37 slavila jejich útočná aktivita úspěch a kýžené vyrovnání. Od modré čáry vypálil na Trenčana Štindl, a protože měl opavský brankář špatný výhled, zaplul puk parádně pod víko domácí svatyně. Domácí poté přežili kratičké dvojnásobné oslabení, ale i tak inkasovali. V přesilovce se puk od betonu Trenčana došoural k holi Koukala, který neváhal a napálil jej do sítě - 1:2.

O několik chvil později měli početní výhodu pěti proti třem také opavští borci. První výhodu se jim využít nepodařilo, zato druhou už ano. Od modré vypálil Vitásek, kotouč tečoval do protipohybu gólmana Džemla a začínalo se opět od nuly. Brzy po Džemlově vyrovnávající trefě měl třetí branku svého celku na své čepeli Hnilička, sám proti Trenčanovi ale neuspěl. Jeho akcí také skončilo vše podstatné z druhé tercie dnešního souboje.

Třetí třetina pak téměř celá patřila mladíkům brněnské Komety. Brzy po úvodním buly vsítil branku hostující Jankovič, jehož svižná rána zapadla k levé tyčce opavské klece. V 50. minutě propadli domácí junioři v útoku a vzadu zůstali pouze osamocení Spusta s brankářem Trenčanem. Přečíslení dva na jednoho bylo na světě. Opavský obránce Spusta udělal to nejlepší, co udělat mohl – položil se celý na led ve snaze zablokovat přihrávku, ale hostující Popolanský tuto situaci elegantně vyřešil. Objel si totiž ležícího Spustu a nekompromisně pod vyrážečkou Trenčana zakončil – 2:4.

Domácí to i přes dvoubrankové manko nezabalili a snažili se o výsledek i přes časový tlak bojovat, bohužel pro ně ale přišla pátá branka Brna, která šance na bodový zisk úplně minimalizovala. V čase 55:20 se tvrdým příklepem z pravého křídla nemýlil Koukal a jeho akce byla taky gólovou tečkou zajímavého juniorského měření sil. Tři body za vítězství 5:2 tak zásluhou Brna putují ze Slezska na Moravu.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Dvě třetiny to bylo víceméně vyrovnané utkání, v určitých fázích se jako vyspělejší a vyzrálejší mužstvo projevovalo Brno. Rozhodlo to, že jsme trochu odpadli ve třetí třetině a hlavně jsme ji špatně odstartovali. Klukům bych ale chtěl poděkovat za to, že to i za nepříznivého stavu nezabalili a bojovali až do konce.

Pavel Pazourek (trenér HC Kometa Brno):

Podle mě jsme si dnes vítězství zasloužili, po celý zápas jsme byli aktivnější a byli jsme i dostatečně bojovní, což podle mě dnes rozhodlo. Navíc jsme se dnes dobře střelecky prosazovali, když jsme třeba ve druhé třetině dokázali potrestat chyby domácích. Myslím si, že jsme prostě vyhráli zcela zaslouženě.