Opavští na Frýdek-Místek nestačili a padli po nájezdech

• čtvrtek 11. září 2014

Hokejisté opavského Slezanu v posledním přípravném utkání neuspěli a v druhém souboji s Frýdkem-Místkem v krátkém čase za sebou prohráli. Po první bezbrankové třetině začaly padat góly až ve druhé části. Do dvougólového trháku šli hosté, ale Opavští do konce druhého dějství snížili na 2:3. Ve třetí části Slezan srovnal, a čtvrteční bitvu tak musely rozhodnout až nájezdy, kdy výhru hostů trefil Lipina.

přát., čtvrtek 11. 9. 2014

3:4sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 27. Kysela (Galvas), 40. Herman (Chalupa, Pavelek), 49. Mosler (Vrabel, Musial) – 24. Samiec, (Krutil, Stránský), 24. Zedník (Podešva), 35. Ivan (Samiec, Černín), rozhodující nájezd Lipina. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Šafránek – Kysela, Galvas, Vrabel, Mosler, Tichý, Pavelek, Tůma, T. Černý – Baďura, Měch, Vítek – L. Černý, Musial, Wolf – Chalupa, Polok, Herman – Vlašánek, Vaněk, Svoboda.

Kubáň (Horváth) – Černín, Čintala, Vančo, Teper, Podešva, Jindřich, Stránský, Ivan, Samiec, Lipina, Niec, Mamula, Mach, Kopun, Suchý, Sluštík, Krutil, Jonáš, Hamhalter, Zedník.

První třetinu odstartovali lépe hostující hráči a brzy se dočkali slibné šance. Zhruba po pěti minutách Tichého špatnou přihrávku vystihl Suchý a bekhendovou kličkou se snažil přelstít Šafránka, ale opavský brankář své mužstvo podržel.

Postupem času se pány na ledě stali Opavští, kteří měli více ze hry, a v přesilovce mohli jít do vedení. Od modré napřáhl Kysela, jenže jeho dělová rána orazítkovala brankovou konstrukci. Na druhé straně se v dobré střelecké pozici objevil Suchý a zblízka jen těsně minul levou tyč domácí klece. Následně Slezan nevyužil početní výhodu pět na tři. V závěru ještě Šafránek parádním semaforem ukryl v lapačce střelecký pokus Macha.

Úvod druhého dějství patřil Frýdku-Místku, který Opavu překvapil dvěma slepenými góly. Nejdřív v čase 23:36 otevřel skóre Samiec, o sedmnáct sekund později se prosadil i Zedník a bylo to o dvě branky. Opavští ale zabrali a v přesilovce snížil povedenou trefou obránce Kysela, jenž upravil na 1:3.

Frýdecko-místečtí si ale vzali své vedení zpět, když ve 35. minutě propálil Šafránka jedovatou ránou veterán Marek Ivan. Pak Slezané v další početní výhodě mačkali svého soupeře jako citron a gól mnohdy visel na vlásku, jako v případě, kdy po elegantní „narážečce“ s Měchem zakončoval těsně nad Vítek. Opava se dočkala v závěru, kdy po přesné nahrávce Chalupy vstřelil Herman kontaktní gól na 2:3.

Ve třetí části si Slezan vytvořil spoustu šancí, proměnit ale dokázal jedinou. Početní výhodu pět na tři zužitkoval ranou od modré obránce Mosler a vyrovnal na 3:3. Přitom několikrát mohl Slezan skóre utkání otočit. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem hostující Lipina, jenž tak stanovil konečný výsledek utkání na 3:4.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „S Frýdkem-Místkem jsme hráli dvakrát po sobě a bylo vidět, že má zkušený tým, což je před soutěží varovné. Druhá liga bude letos zřejmě hodně vyrovnaná. Do utkání jsme měli vlažnější vstup, což se přeneslo i do hry v dalších třetinách. V závěru jsme si vytvořili tlak a je škoda, že jsme zápas nedokázali otočit, protože ve třetí části jsme měli šancí opravdu dost.“