Opavští osmáci svůj úvodní duel na MČR nezvládli

• středa 28. března 2012

Úvodní vystoupení opavských hokejistů na mistrovství České republiky neskončilo pro naše barvy zrovna nejlépe. Soupeř, kterým byl celek Litvínova, zaznamenal hned osm přesných tref a po výsledky 8:2 byl tak o poznání spokojenějším. Oba opavské góly vsítil Ondřej Kosina. Další duel čeká hráče, které na turnaji vede kouč Plánovský, již zítra. Slezan se tentokrát utká s týmem pražské Sparty.

MČR, středa 28. 3. 2012

HC Verva Litvínov

8:2 (4:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Urbánek (Bečvář, Pelikánová), 13. Havelka (Helt), 15. Havelka, 18. Reichel (Vébr), 22. Urbánek (Havlíček), 30. Reichel (Bečvář), 43. Havelka (Helt, Havlíček), 45. Bečvář - 16. Kosina (Stuchlík), 27. Kosina (Stuchlík). Rozhodčí: Hladík - Hanzlík, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2.

Uher (Orct) - Havlíček, Urbánek, Machač, Ziegler, Vébr, Pleva, Myšák, Kellermann, Pinda, Drašar, Kučera, Pelikánová, Helt, Reichel, Bečvář, Klika, Havelka

Klein (Lamla) - Kupka, Cibulka, Štěpánek, Fedor, Stuchlík, Hladoník, Beránek, Langer, Döhner, Fajkus, Boček, Kosina, Adamczyk, Novák, Zajíc

Litvínovští nechtěli ponechat nic náhodě a hnali se za vítězstvím hned od samého začátku. Ve 3. minutě sice hrála Opava přesilovku, soupeř se nicméně dokázal prosadit i v početní nevýhodě zásluhou Štěpána Urbánka. V 10. minutě mohlo být srovnána, když se Slezan dostal do přečíslení tří hráčů proti jednomu, Fajkusovu střelu ale brankář Uher vytěsnil betonem. Následně vyrazil také pokus Kosiny. Z gólu se tak posléze mohli radovat Litvínovští. Po povedené křižné přihrávce z dílny Reichela překonal Kleina zcela osamocený Martin Havelka. V 15. minutě vyprodukovala opavská obrana hrubku a do zakočení se dostal opět Martin Havelka, který se ani tentokrát nemýlil. Minutu poté se gólově prosadil také Slezan. Po Stuchlíkově přihrávce pálil od modré čáry Ondřej Kosina a puk skončil až v síti. Litvínov ale dokázal v úvodním dějství ještě jednou odskočit. Tříbrankový odstup vrátil vedoucímu celku Kristian Reichel, který dorazil za Kleinova záda střelu Vébra. Stav 4:1 nemusel být v první třetině tím konečným, dvě minuty před sirénou byl totiž blízko dalšímu snížení opavský Fajkus, svou ránu ale nasměroval pouze do tyče.

Slezan vstupoval do prostřední části hry s mankem tří gólů a netrvalo příliš dlouho, co se tento údaj opět o něco prohloubil. Po minutě hry se zrodila šikovná kombinace soupeře, na jejímž konci byl neomylný Štěpán Urbánek. Brankář Klein v tomto případě neměl příliš mnoho šancí na úspěch. Ve 26. minutě proletěla Heltova dělovka z mezikruží jen těsně vedle levé tyče. O minutu později už se rozsvítilo červené světlo, postarali se o to Opavané. Po vyhraném buly překonal Uhera nadvakrát Ondřej Kosina. Litvínov ale krátce před polovinou duelu navýšil opět své vedení. Po střele z mezikruží neudržel Klein kotouč ve výstroji a následná dorážka Kristiqna Reichela byla gólová. Ve 34. minutě se naopak brankář Klein blýskl sérií vydařených zákroků, když dokázal v mnoha krkolomných pozicích zabránit takřka jistým gólům! O tři minuty později zamířil jeden z litvínovských mladíků sám vstříc Kleinovi, ale opavský strážce si opět počínal na výbornou, když vypíchl soupeři kotouč hokejkou.

Vedení Litvínova bylo po dvou periodách, bohužel pro Slezan, příliš vysoké. Hned z kraje třetiny navíc náskok soupeře ještě více narostl. Ve 43. minutě se prosadil Martin Havelka. O dvě minuty poté si do pásma najel zcela sám Jan Bečvář a bekhendem zasunul kotouč za Kleina. Stav 8:2 se stal konečným. Opava tak svůj úvodní zápas na mistrovství České republiky prohrála vysoko 8:2. Šanci na reparát budou mít Plánovského svěřenci zítra, kdy se mladíci Slezanu utkají s týmem pražské Sparty.