Opavští si vyšlápli na Janów, ukázali skvělý obrat

Zápas17.8.2017 | Redakce
Hokejisté opavského Slezanu absolvovali druhou prověrku v přípravě. Poprvé se představili na domácím ledě, kde si poradili s polským Janówem. Naprzód sice v Opavě vedl, ale pak nakoupil čtyři góly a ze slezské metropole si účastník nejvyšší soutěže v Polsku odvezl porážku 3:4.
přát., čtvrtek 17.8.2017
Branky a nahrávky: 22. Seidler (Vaněk), 29. Hladoník (Tichý), 44. Fedor (Polok, Tichý), 51. Fedor (Wolf, Polok) – 12. Šeda (Skrodziuk), 55. Sroka, 60. Charousek (Šeda, Indra). Rozhodčí: Klapetek – Beránek, Rychlý. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
HC Slezan Opava: Šafránek (29. Wanecki) – Galvas, Chalupa, Kiss, Tichý, Šindelář, Štindl, Slavík – Kažimír, Vaněk, Wolf, Polok, Selingr, Seidler, Kilnar, Maxner, Hartmann, Fedor, Horváth, Hladoník, Sedlář.
MUKS Naprzód Janów Katowice: Elzbieciak (29. Niemczyk) – Musiol, Kosakowski, Stoklosa, Charousek, Indra, Kulik, Sarna, Kaplon, Stachura, Žywiolek, Sroka, Pohl, Kosmeda, Potěchin, Zielosko, Rajski, Šeda, Skrodziuk

Úvodní třetina Slezanu moc nevyšla. Hosté měli více ze hry a zaslouženě se dostali do vedení, když v čase 11:52 využili přesilovku. Skrodziuk našel Šedu, jenž zblízka napálil puk přesně k pravé tyčce. Postupem času se dění na ledě vyrovnalo a Opavští začali utahovat šrouby. Skóre se ovšem do konce první části nezměnilo.

Stalo se tak až na startu druhého dějství, kdy v signalizované výhodě úřadovali testovaní borci z Poruby. Vaněk nachystal gól Seidlerovi, jenž propálil Elzbieciaka – 1:1. Opavští pak uspěli i při hře čtyři na čtyři. Tichý pálil a číhající Hladoník pohotově poslal kotouč do branky polského celku.

Opava získala herní sebevědomí a na začátku třetí dvacetiminutovky udeřila znovu. V přesilovce puk putoval po ose Tichý – Polok – Fedor až k posledně jmenovanému, který z ostrého úhlu prostřelil Niemczyka a bylo to o dvě branky. O chvíli později Slezan přežil oslabení a získal další přesilovku. Tu svou druhou trefou v zápase využil Fedor a opavský tým šel do tříbrankového trháku – 4:1.

Polský extraligista však nic nezabalil. Naopak. Sroka zhruba pět minut před koncem snížil a v čase 59:58 ještě Charousek upravil skóre na konečných 4:3 pro Opavu, která tak získala cenný skalp soupeře z Polska.