BAR, neděle 27. 3. 2005

0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Branka: 15. Kocar (Mucha, Vachulka). Vyloučení: 7:5, navíc Boháč 10 + DKU. Využití: 0:1. Diváci: 100. střely na branku: 17:23.

Šlupina - Přibyla, Mocek, Bršlica, Kukol, Vnenk, Sadloň, Procházka - T. Lhotský, Harazim, Langhammer - Kříž, Boháč, Adamčík - Martiník, Suchánek, L. Lhotský - Fuks, Měch, Tůma.

Kučera - Domin, Mertl, Vachulka, Vašíček, Mucha, Ulman, Kolda - Ištvánik, Klimeš, Mrkvička - Kocar, Dvořák, Šperger - Mikš, Kupec, Květoň.

Už od počátečních minut se obecenstvo téměř prázdného opavského stadionu dosti nudilo, protože šancí se v tomto utkání urodilo poskrovnu a gólů ještě méně. Po vzájemném oťukávání udeřili v 15. minutě hosté, tedy v čase, kdy si na lavici hanby odpykával trest domácí Sadloň. Po vyšachování bránící čtveřice prostřelil přesnou ranou opavského brankáře Kocar.

Ke konci první části se puk více držel více na hokejkách Slezanu, k čemuž přispěla i přesilovka 5 na 3. Tradiční letošní bolest však ani tentokrát nedovolila hráčům Opavy, aby nepříznivé skóre změnili. Nebezpečně vypadaly střely Vnenka či akce Tomáše Lhotského a Harazima, ale také jejich zakončení nebylo úspěšné.

Druhá třetina pobrala ještě méně krásy než ta úvodní. Poměr střel 3:5 je pro oba celky opravdu zahanbující. Zato časoměřiči si na nedostatek návštev na trestné lavici stěžovat nemohli, a tak hra vysokou frekvencí vyloučení trpěla. Ve 24. minutě si dosti okatě o faul říkal Mocek, jehož divadelní výstup rozhodčí ohodnotil trestem za nafilmovaný pád. To se však nelíbilo Boháčovi, jehož protesty nebyly hlavnímu arbitrovi po chuti, a tak udělil Boháčovi "desítku" a poté i trest do konce utkání.

Ve třetí části se domácí snažili dohnat jednobrankové manko, ale jejich snaha narážela na pozorného brankáře hostí Kučeru. Toho nepřekonali ani výborně hrající duo Lhotský s Harazimem, ani Adamčík. Na druhé straně musel Šlupina řešit tutovku Kupce, a když už jej hosté překonali, zastoupil ho na brankové čáře Langhammer. A protože domácí nic gólového nevymysleli ani při závěrečné power-play, stále se v jejich bodové kolonce vyjímá ostudná nula.