Oslabená juniorka vedla ve Vsetíně o tři branky, nakonec schytala debakl

• neděle 02. listopadu 2014
  • Filip Lefenda, Radek Bařina

Vsetín – Opavští junioři cestovali na vsetínský Lapač pouze s jedenácti hráči do pole, o to překvapivější bylo rychlé tříbrankové vedení Slezanu. Domácí však postupně zabrali a začali na ledě dominovat, což se velice rychle projevilo také na skóre. Celkově Valaši nasázeli unaveným Opavanům sedm gólů a zvítězili 7:3.

15. kolo, neděle 2. 11. 2014

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 19. Valter (Grygar, Vaněk), 21. Hryciow (Štědrý, Surý), 22. Grygar (Vaněk, Červínek), 24. Bumbál (Hryciow), 34. Kuchařík (Vašíček, Mikula), 44. Mikula (Stanislav, Stojar), 58. Kuchařík (Mikula, Zuzaník) – 5. Slavík (Vrabel), 12. Vrabel, 13. Hlista (Vrabel). Rozhodčí: Škrobák – Novák, Kurtin. Vyloučení: 8:10 navíc Hlaváček (OPA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:3, 7:3.

Barvík (13. Stojar) – Španko, Surý, Hořanský, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Štědrý, Stanislav, Valter, Vaněk.

Drnda (22. Marek) – Hlaváček, Buflevič, Rohovský, Horák, Slavík, Hula, Hlista, Hon, Vrabel, Volf, Rybka.

Utkání, ve kterém byla juniorka Vsetína mírným favoritem, pro ni nezačalo vůbec dobře. Domácím se zle nevyplatila jejich ležérnost, se kterou do zápasu nastoupili, a brzy inkasovali z hole opavského Daniela Slavíka, který po chybě v domácí rozehrávce dorazil do branky střelu Vrabela. Slezan tato úvodní branka velice nabudila a předváděl dál účinný hokej, z něhož nakonec vytěžil i trestné střílení, když domácí bek fauloval Hulu, v úniku tváří v tvář Barvíkovi ve vsetínské brance. Sám faulovaný byl po nedovoleném zákroku a následném nárazu do zadního mantinelu otřesen, proto se k nájezdu postavil Martin Vrabel. Svou fintu provedl naprosto dokonale, a po originálním položení Barvíka zavěsil do horního kouta. Vsetín jak kdyby se nemohl vzpamatovat z krize. Hráči VHK byli i nadále dobře obsazováni Opavskými a za necelou minutu inkasovali znovu. Barvíka poněkud překvapila lehká střela od levého mantinelu z hole Jana Hlisty a vyhnala ho z branky, ve které ho vystřídal Stojar. Už se zdálo, že se Vsetínští dnes budou opravdu dlouho trápit, ale tento dojem vyvrátil v závěru první části Filip Valter, když po střele Vaňka od modré a následné dorážce Grygara, dokázal propasírovat puk do sítě skrz Drndovu výstroj.

Od začátku druhé části byl vidět jasný rozdíl v pohybu Vsetínských. Lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje, dostávali se do šancí a několikrát Slezany na dlouho uzamkli v jejich pásmu. Tento tlak nakonec vyústil ve tvrdou ránu Michala Hryciowa z pravého kruhu, který po nabídce Štědrého propálil vše, včetně brankáře Drndy. Domácí kontaktní branka ještě více vyhecovala a netrvalo dlouho, kdy se skóre měnilo znovu. Vyrovnávací trefu zařídili Jakub Vaněk s Ondřejem Grygarem, když druhý jmenovaný poslal vyražený kotouč mezi tři tyče, a vyhnal tak Drndu z branky. Ani vystřídavší gólman Petr Marek však nedokázal zastavit rozjetý Vsetín. Ve vlastním oslabení puk ze vzduchu usměrnil do brány Pavel Bumbál, a poslal tak domácí poprvé v zápase do vedení. Vsetínští hokejisté i nadále kontrolovali hru a na opavských hráčích se pomalu začala projevovat únava - přijeli totiž na Lapač jen s 11 hráči do pole. Pár minut po tom, co se utkání přehouplo do jeho druhé poloviny, se Valaši radovali znovu. Při přesilovce 5 na 3 stačil střelu Vašíčka tečovat Lukáš Kuchařík. Ve zbytku třetiny kralovaly obrany obou týmů a žádný z hráčů se už nedostal k nebezpečnější střele.

Do třetí části Slezané nastoupili v početní výhodě, jelikož na konci té druhé se nechal vyloučit domácí Španko. S vědomím, že tentokrát to musí být oni, kdo by měl měnit stav, pokud chtějí pomýšlet na důležité body, si v přesilovce vypracovali několik pěkných šancí. Stojar ve vsetínské bráně však neinkasoval. Opavané nicméně pokračovali v dobrém pohybu a brzy dostali příležitost si přesilovku zopakovat. Ta se jim ale k jejich smůle vůbec nepovedla. A co víc - Stanislav ve vlastním oslabení viděl dobře rozjetého spoluhráče, nádherným obloukem přes dvě pásma mu poslal touš a pro Josefa Mikulu už nebyl problém překonat bekhendovou kličkou brankáře hostí. Od této situace opadlo i nasazení Opavanů a utkání se již jen dohrávalo. V posledních minutách ještě upravil stav po závaru před brankou Lukáš Kuchařík. Slezanům se už nedařilo dostávat se ke střelám. Výjimkou byla situace v samotném závěru, kdy se do samostatného úniku dostal Hlista. Po jeho bekhendové kličce však zazvonila pouze levá tyč a Valaši si už tak pohlídali své ubojované tři body.