Paráda! Slezan otočil bitvu v Brně a domů veze výhru

• sobota 28. února 2015

Opavští hokejisté vstoupili do letošních vyřazovacích bojů výborně! Na ledě brněnské Techniky sice po první třetině prohrávali, ale ve druhé části nejprve srovnal Polok, a ve dvojnásobné přesilovce skóre obrátili dvěma slepenými góly Kysela s Wolfem. Vysokoškoláci však ve třetí třetině vyrovnali a dramatickou bitvu musely rozseknout až nájezdy, které ve třetí sérii rozsekl ve prospěch Opavy Wolf.

ČF1, sobota 28. 2. 2015

Technika Hockey Brno

3:4sn (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Brzobohatý (Benýšek), 49. Vl. Odehnal (Vrba, Zábranský), 54. Stehlík (Vrba, Havíř) – 23. Polok (Herman, L. Černý), 32. Kysela (Tichý, Měch), 32. Wolf (Tichý, Šafránek), rozhodující nájezd Wolf. Rozhodčí: Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 117. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4. Stav série: 0:1.

Chvátal – Habrovec, Vrba, Klimeš, L. Odehnal, Havíř, Koukal, Maršálek – Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, V. Odehnal, Brzobohatý, Bustin, Pargač.

Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – L. Černý, Polok, Herman.

Dle očekávání začala první třetina opatrným oťukáváním. V osmé minutě přišlo první vyloučení, a to na straně Opavy. Lukáš Černý dostal dvouminutový trest za podražení. O čtyřicet vteřin později si však domácí početní výhodu pokazili, když na trestnou lavici odešel Petr Jurča. Hra ve čtyřech pomohla týmům dostat se do tempa, ale první větší šance přišla až po návratu Jurči. Michal Brzobohatý se zmocnil puku a nekrytý vystartoval k Šafránkově bráně. Vystřelil však těsně mimo ni. Napravení této chyby na sebe však nenechalo dlouho čekat.

Na začátku třinácté minuty se dostal s pukem před bránu Benýšek. Šikovným manévrem dostal hostujícího gólmana ven z brány a přihrál před ni právě na Brzobohatého, který poslal kotouč do prázdné svatyně – 1:0. Další šance úvodní periody zůstaly neproměněné, brněnský stadion se tak mohl za zvuku závěrečné sirény radovat z náskoku Techniky.

Domácí nastoupili do druhé části aktivněji také díky početní převaze ze závěru první třetiny. I po jejím skončení si dokázali vytvářet střelecké příležitosti, avšak pak přišla ledová sprcha v podobě nedorozumění brněnské obrany a gólmana Chvátala. Herman se kvůli němu ujal puku za brněnskou brankou a přihrál na Tomáše Poloka, který brněnskému muži v brankovišti nedal šanci a srovnal tak stav utkání na 1:1.

Srovnávací branka byla živou vodou pro Slezan. Hostujícím se dařilo hrát v útočném pásmu, ale domácí gólman držel stav stále vyrovnaný. Ve dvaatřicáté minutě však přišel faul Habrovce a o několik vteřin později mu na trestnou lavici odjel dělat společnost také Klimeš. Nastala tak příležitost pro opavské hráče k uchopení zápasu do vlastních rukou.

Hosté nezaváhali a této šance se chopili za necelou půlminutu. Ve dvaatřicáté minutě tvrdě pálil od modré Daniel Kysela a poprvé v zápase tak dostal Opavu do vedení. Než se Vysokoškoláci stihli oklepat, přišla další rána. Tu tentokrát zasadil Petr Wolf, který obelstil Chvátala a poslal tak hosty do dvoubrankového náskoku. Z této opavské střelecké přehlídky zůstalo Brno jako opařené a pustilo Slezan do několika dalších šancí. Po gólové náloži vystřídal v bráně Chvátala Josef Novák. Třetina skončila stavem 1:3.

Ve třetí části vykřesal naději pro domácí Vlastimil Odehnal. Psala se devětačtyřicátá minuta, když v převaze pět na čtyři prostřelil Šafránka a Technika prohrávala o pouhý gól. Zpátky do zápasu pak Sovy vrátil Ondřej Stehlík, když využil dvojnásobné vyloučení na straně hostí. Za asistence Havíře a Vrby dokázal prostřelit puk mezi Šafránkovy betony - 3:3.

Další branky již brněnská hala svědkem nebyla, a zápas tak po základní hrací době neskončil. Vítěze neurčilo ani desetiminutové prodloužení. A v samostatných nájezdech dominovali hosté. Svůj nájezd proměnil Tomáš Měch, brněnský forvard Ondřej Stehlík dokázal svou brankou odpovědět. Síť nad Novákem zevnitř však vymetl také Petr Wolf, který se tak stal autorem rozhodující branky a Opava si připisuje první vítězství tohoto čtvrtfinále.

Roman Kaňkovský (trenér Techniky Brno): „První třetina byla velice taktická a dostali jsme se do vedení. Druhou část jsme totálně nezvládli, ale díky bojovnosti jsme to dotáhli do prodloužení a nájezdů, kde byl soupeř šťastnější. Samozřejmě nás těší, že jsme se dokázali dostat do utkání, přestože jsme prohrávali o dvě branky, ale nakonec jsme bohužel prohráli, takže se už pomalu připravujeme na další utkání v Opavě.“

David Musial (trenér Slezanu Opava): „Hráli jsme dobrý hokej. Po první třetině jsme si v kabině řekli, že do toho musíme víc jít a přidat v tlaku na branku. Druhá třetina pak byla jedna z nejlepších, které jsme venku odehráli. V oslabení jsme bohužel inkasovali dva góly na 3:3. Na konci se nám však povedlo rozhodnout v nájezdech. Jsem rád, že jsme se ujali vedení, ale série je dlouhá a ještě není konec.“