BAR, úterý 15. 3. 2005

2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

IHC Písek

Branky: 20. Procházka (Boháč, Kříž), 23. Boháč (L. Lhotský) - 23. Filipi (Zika), 38. Jelen (Zika), 39. Šimek (Burkoň). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 550.

Šlupina - Přibyla, Bezouška, Balcar, Procházka, Vnenk, Sadloň - Langhammer, Harazim, T. Lhotský - L. Lhotský, Boháč, Kříž - Adamčík, Kašík (53. Měch), Suchánek.

Svoboda - Burkoň, Kubeš, Neckář, Lupač, Chvojka, Mainer - Zika, Filipi, Jelen - Míka, Kořánek (41. Polák), Rambousek - Lála, Šimek, Kracík.

Vstup do utkání jasně naznačil, čeho se diváci na opsvkém stadionu mohou v zápase dočkat. Důraz na obranu, snaha neudělat chyby a minimální útočná aktivita, to vše dokzaovalo, že oba týmy jsu v souboji o udržení oprávněně.

První střela na branku vyslal v přesilovce písecký Míka až v páté minutě, ale téměř až do konce první třetiny neměli brankáři téměř žádnou práci. Až půl minuty před koncem se poprvé měnilo skóre. Při vyloučení Chvojky nejprve v jasné šanci přestřlil Harazim, o chvíli později ale už přihrávky Boháče a Luďka Lhotského přetavil Robert Procházka nechytatelnou ranou z levého kruhu v první gól.

Hned v první minutě druhé části mohl zvýšil Tomáš Lhotský, které se dostal po Harazimově příhře do jasné šance, ale nepochopitelně netrefil. Naopak branky se dočkali také hosté. V rohu vybojoval puk Zika, poslal jej před branku nepokrtému Filipimu a ten z první trefil do horního růžku.

Pouhých 11 vteřin se ale hosté radovali z vyrovnání. Po rozehrání vystřelil na branku Luděk Lhotský, brankář Svoboda zazmatkoval při rozehrávce a opuštěný puk dorazil do branky Boháč.

Byla to však poslední opavská radost v zápase. Písek se čím dál tím víc dostával na dostřel Šlupiny a jeden z dalších výpadků obrany málem potrestal Lála, ale trefil jen tyč.

Rozhodnutí přišlo v krátkém úseku okolo 38. minuty. Nejprve dorazil za dezorientovaného Šlupinu od zadního mantinelu odraženou Zikou střelu Jelen, o minutu později dala opavská obrana hodně prostoru Šimkovi- S jeh první střelou si Šlupina ještě poradil, ale na dorážku už neměl.

V poslední části se opavská hra propadla do křeče, nejblíže branky byl po sólu přes celé hřiště Langhammer, ale v poslední chvíli jej zastavil faul soupeře. Opavě navíc chyběl Harazim pro zlomený nůž brusle a do konce zápasu také Kašík, kterého neštqstně trefil puk do oka přesně v okamžiku, když se skláněl pro spadlou helmu. Opavský útočník byl odnesen na nosítkách a nejméně deset dnů si od hokeje odpočine.

Písek si už ve zbývajících minutách své vedení pohlídal, Opavě se nevyvedla ani závěrečná power play.

Jindřich Setikovský (Písek): Po domácí porážce jsme pozměnili systém hry, stáhli jsme to na tři pětky a soustředili se jen na obranu. Byl to typicky barážový zápas, více než hokejové dovednosti rozhodovala nervozita, možná by zápasu víc slušela remíza. Byla to i otázka štěstí, doma jsme dostali gól po neodpískaném faulu, dneska jsme zase měli víc štěstí my.

Pavel Hulva (Opava): Co se k tomu dá říct, osmatřicet minut jsme dokázali držet dobrý výsledek, ale pak se během dvou minut skóre otočilo a začli jsme hrát v křeči. Naše mužstvo může hrát když vede, ale jamile je o gól pozadu, tak to moc nejde. Nemůžu vyčítat mladým obráncům chyby, hrají na hraně svých možností. Baráž pro nás nekončí, ještě máme sedm zápasů, musíme hrát dál.